تحصیل در کاناد

∴ مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

∴ هزینه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

∴ شرایط سنی تحصیل در کانادا در مقطع مدارس

∴ شرایط سنی اخذ بورسیه تحصیلی کانادا

شرایط تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا (مهاجرت به کانادا ):کشور کانادا با توجه به مهاجر پذیر بودن این کشور، هدف بسیاری از دانشجویان بین‌ المللی برای ادامه تحصیل است.

یک دانشجو پس از پایان تحصیلات خود می‌تواند با دریافت ویزای کار در کانادا به کار کردن مشغول شود و در این کشور بماند.پس از اتمام ویزای کار نیز می‌تواند به یکی از روش‌ هایی که اداره‌ مهاجرت کانادا مانند اسکیل ورکر، اکسپرس انتری و … اعلام می‌کند.

اقامت موقت کانادا (permanent resident) را دریافت کند، و در درصورتیکه سه سال از پنج سال به صورت مستمر در کانادا حضور داشته‌باشد می‌تواند درخواست شهروندی کانادا را بدهد.

اخذ اقامت آسان‌ تر، کیفیت بالای آموزش و کم بودن هزینه ‌های کانادا به نسبت برخی از کشورهای اروپایی، آمریکا و .. دلیل انتخاب اکثر دانشجویان برای ادامه تحصیل در کانادا است.
دریافت ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان هم امکان پذیر است، اما در صورت عدم ارائه مدرک زبان لازم است قبل از شروع تحصیل خود دوره های زبان انگلیسی کانادا را پشت سر بگذراند.
داشتن نمرات بالا در تمامی دروس تخصصی آخرین مقطع تحصیلی و همچنین معدل بالا برای پذیرش در یکی از دانشگاه های کانادا برای فرد متقاضی مهاجرت از طریق تحصیل الزامی است.
داشتن سلامت کافی و عدم ارتکاب به جرم از دیگر شرایط دریافت ویزای دانشجویی کانادا می باشد.

مهاجرت تحصیلی

تحصیل در کانادا

مدارک مورد نیاز لازم برای ویزای تحصیلی در کشور کانادا

ارائه اسکن از گذرنامه (با حداقل ۶ ماه اعتبار) و شناسنامه بصورت ترجمه شده به همراه ۲ قطعه عکس ۵.۴*۵.۳
ارائه تمامی ریز نمرات به همراه مدارک تحصیلی (ترجمه شده)
مهارت در زبان انگلیسی و یا فرانسوی (ارائه مدارک آیلتس، تافل و…)
ارائه مدارک دارایی (تمکن مالی)
ارائه رسید پرداخت مبلغ شهریه

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

بر طبق اعلام مرکز آمار کانادا، میانگین شهریه تحصیل دانشجویان بین المللی در سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ میلادی سالانه ۲۹,۷۱۴ دلار کانادا (حدود ۲۲,۵۰۰ دلار آمریکا) بوده است.

البته رشته‌های هنر و علوم انسانی ارزان‌تر هستند، اما رشته‌های مانند مهندسی و پزشکی گران‌تر هستند و سالانه به‌طور متوسط ۳۰,۷۴۲ دلار کانادا (حدود ۲۳,۳۰۰ دلار آمریکا) هزینه شهریه آنهاست.

شهریه رشته­ های مدیریت پایین‌تر از میانگین ملی و سالانه ۲۶,۳۹۵ دلار کانادا (۲۰,۰۰۰ دلار آمریکا) است.

مهاجرت تحصیلی

تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در  مقطع فوق کارشناسی

اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را دارید، هزینه تحصیلات معمولاً کمتر است و بسته به رشته شما متفاوت است.

بر اساس اطلاعات مرکز آمار کانادا متوسط ​​شهریه تحصیلات تکمیلی در سال تحصیلی ۲۰۲۰ -۲۰۱۹ برابر با ۱۷,۷۴۴ دلار کانادا حدوداً معادل ۱۳,۴۳۷دلار آمریکا است که تنها ۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

همان‌طور که در سراسر جهان مرسوم است، شهریه رشته MBA اجرایی، گران‌تر از سایر رشته‌ها است و به‌طور میانگین سالانه در حدود ۵۶,۳۲۸ دلار کانادا (۳۷,۷۰۰ دلار آمریکا) است، درحالی‌که شهریه MBA های معمولی به‌طور متوسط ۲۷,۳۹۷ دلار کانادا (حدود ۲۰,۷۴۷ دلار آمریکا) است.

هزینه زندگی در کشور کانادا  در سال ۲۰۲۰

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کانادا ۲۰۲۰ را دارند علاوه بر هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه ها می بایست هزینه های زندگی در کانادا را نیز در نظر بگیرند.

اگرچه یکی از الزامات ویزای دانشجویی کانادا این است که شما حداقل ۱۰,۰۰۰ دلار کانادا (حدود ۷,۵۷۰ دلار آمریکا) (و یا ۱۱,۰۰۰ دلار کانادا / ۸,۳۰۰ دلار آمریکا برای تحصیل در کبک) داشته باشید، هزینه‌های زندگی شما بسته به مکان و عادت‌هایتان در مخارج روزمره به میزان قابل‌ملاحظه‌ای تفاوت خواهد داشت، البته در شهرهای بزرگ، معمولاً هزینه زندگی بیشتر است.

تحصیل در رشته پزشکی در اوکراین

تحصیل در کانادا

شرایط صدور ویزای تحصیلی در کشور کانادا

ویزای تحصیلی کانادا حداقل ۹ هفته پس سپری کردن مراحل مربوط به ثبت درخواست ویزا (شامل مراحل انگشت نگاری و… ) صادر می شود.

البته باید توجه شود که متقاضی پس صدور ویزا، لازم است تا گذرنامه را جهت افزودن مهر ویزا به آن، به سفارت کانادا در آنکارا تحویل دهد.)

شرایط سنی تحصیل در کانادا در مقطع مدارس

پیش دبستانی
مقطع پیش دبستانی، شامل کودکان بین سنین ۳ تا ۶ سال می شود.

مقطع دبستان
مقطع دبستان دو دوره ابتدایی و راهنمایی است که شرایط سنی تحصیل در این مقاطع، کودکان سنین ۶ تا ۱۴ سال را در بر می گیرد.

مقطع دبیرستان
پس از گذراندن ۸ سال مقطع دبستان، قبل از ورود به دانشگاه، باید یک دوره ۴ ساله را نیز در مقطع دبیرستان سپری نمایند این مقطع شامل نوجوانان بین سنین ۱۴ تا ۱۸ سال می شود.

مقطع لیسانس (کارشناسی)

اگرچه تحصیل در مقطع کارشناسی بدون محدودیت سنی امکان پذیر است اما لازم است تا سن متقاضیان برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا توجیه کننده باشد.

همچنین افراد ضمن داشتن مدرک دیپلم برای تحصیل در این مقطع، ملزم به داشتن مهارت در زبان (داشتن مدرک آیلتس با نمره قبولی ۶) می باشند.

مهاجرت تحصیلی

تحصیل در کانادا

مقطع فوق لیسانس (کارشناسی ارشد)
متقاضیان پس از اخذ مدرک کارشناسی، تا یک بازه ۵ ساله فرصت دارند تا جهت دریافت مدرک کارشناسی ارشد اقدام نمایند، که شرایط سنی تحصیل در این مقطع بیشتر شامل دانشجویانی می شود که سن کمتر از ۳۲ سال دارند.

البته تحصیل در این مقطع نیازمند داشتن معدل بالای ۱۳ در دوره کارشناسی، و مدرک زبان با نمره آیلتس ۶ یا ۶.۵ می باشد.

مقطع دکترا

برای تحصیل در کانادا در مقطع دکترا هیچ محدودیتی ندارد و متقاضیان در هر سنی (حتی ۴۰ الی ۴۵ سال) و در هر فاصله زمانی پس از مقطع کارشناسی ارشد، می توانند برای دریافت مدرک دکترا اقدام نمایند.
برای تحصیل در مقطع دکترا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا، نیازمند انتخاب استاد راهنما می باشند تا بتوانند پروژه و یا پژوهش های خود را انجام دهند.

شرایط سنی اخذ بورسیه تحصیلی از کشور کانادا

شرایط سنی جهت دریافت بورسیه تحصیلی کانادا ، بسته به نوع و شرایط هر دانشگاه متفاوت می باشد. اما با این حال برای اخذ بورسیه لازم است تا همه افراد از یکسری شرایط خاص برخوردار باشند.

عدم برخورداری از گپ تحصیلی (عدم فاصله زمانی از دریافت آخرین مدرک)
برخورداری از مهارت در زبان انگلیسی (داشتن نمره ۷ به بالا در آزمون آیلتس یا نمره ۱۰۰ به بالا در آزمون تافل)
برخورداری از تمکن مالی نیز شانس دریافت بورسیه را بالا می برد.

تماس با ما