مهاجرت به اسپانیا

♦ راه های مهاجرت به اسپانیا

♦ شرایط عمومی مهاجرت به اسپانیا

♦ مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق کار

♦ مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

♦ مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

♦ مهاجرت از طریق ازدواج به اسپانیا

♦ مهاجرت از طریق تولد به اسپانیا

راه های مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا : اسپانیا از جمله کشورهای گرم و آفتابی اروپایی می باشد که توانسته است از محبوبیت بالایی در بین مهاجرین  داشته باشد. این کشور از سال 1998 الی 2008 تعداد زیادی متقاضی را به خود اختصاص دهد اما این روند پذیرش متقاضی، پس از سال 2008 با کاهش مواجه شده است. ایران جزء آن دسته از کشورهایی می باشد که بیش ترین نرخ متقاضی در خصوص مهاجرت به کشور اسپانیا را در شهرهای مهمی نظیر بارسلونا و مادرید را به خود اختصاص داده است.

ساکنین عضو اتحادیه اروپا و شنگن به راحتی می توانند در اسپانیا کار و زندگی کنند اما متقاضیان از سایر کشورها که خواهان مهاجرت به اسپانیا می باشند می بایست با بررسی بهترین راه در خصوص مهاجرت اقدام داشته باشند تا بتوانند از مزیت های زندگی در این کشور بهرمند شوند.

مهاجرت

مهاجرت

شرایط عمومی مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا از چند روش مختلف قابل بررسی است. ورود و اقامت در اسپانیا به چند صورت امکان پذیر است. برای ورود به اسپانیا اشخاص ایرانی نیاز به دریافت ویزا دارند و ویزاهای کوتاه مدت و ویزاهای بلند مدت می توانند دریافت کنند. ویزاهای کوتاه مدت مثل ویزا شنگن یا ویزای توریستی قابلیت تبدیل به اقامت را ندارند و این نوع ویزاها حتی به صورت بلند مدت اثرات حقوقی اقامت را ندارند و شخص از اتباع کشور اسپانیا و مقیم این کشور محسوب نمی شود. اما ویزاهای بلند مدت مثل اقامت کاری متفاوت می باشند و شخص می تواند در این کشور از خدمات دولتی نیز استفاده کند.

مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق کار

ویزاهای کاری نوعی دیگر از راه های مهاجرت می باشد و همان طور که می دانید از محبوب ترین ویزاها در خصوص مهاجرت می باشد.
دریافت ویزای کار از اروپا بدین صورت می باشد که متقاضی کار می بایست از شخص کارفرما در اروپا پیشنهاد شغلی داشته باشد. صدور این پیشنهاد شغلی مستلزم این می باشد که در ابتدا به مدت 3 ماه در کشور اسپانیا و 3 ماه دوم در اتحادیه اروپا اگهی شود و پس از بررسی های لازمه توسط اداره کار و مهاجرت، متقاضیان از سایر ملیت ها می توانند برای کار اقدام داشته باشند.
کاریابی در اسپانیا: اقامت کاری در اسپانیا در ابتدا نیازمند یافتن شغل مناسب میباشد. شخص جهت اینکه بتواند مجوز کار بگیرد بهتر است بررسی کند شغل و تخصص وی جزو مشاغل مورد نیاز کشور اسپانیا میباشد تا دریافت مجوز کار ممکن باشد وگرنه ممکن است روند بسیار طولانی شود.

مهاجرت

مهاجرت

برای کار در کشور اسپانیا چه مواردی باید رعایت شود:

  • تهیه رزومه به صورت کامل به انگلیسی و ترجیحا به اسپانیایی
  • تهیه پورتفولیو (نمونه کار)
  • آشنایی کامل به زبان انگلیسی و تا حد امکان اسپانیایی
  • جستجوی مشاغل مورد نیاز در شهر های مختلف کشور اسپانیا
  • ارسال رزومه به کارفرما مورد نظر

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

 تحصیل در اسپانیا یکی از روش های بسیار محبوب جهت اخذ اقامت این کشور می باشد. آب و هوای زیبا ، تحصیل ارزان و کیفیت آموزشی مناسب موجب شده است کشور اسپانیا یکی از کشورهایی باشد که دانشجویان بین المللی بسیار زیادی سالیانه در این کشور تحصیل کنند. مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل
پروسه های تحصیلی به دلیل اینکه از ریسک های کمتری برخوردار می باشد، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. همان طور که می دانید بیشترین هدفی که از پروسه های تحصیلی تعریف شده است، اخذ اقامت دائم و تابعیت می باشد. در پروسه مهاجرت تحصیلی، متقاضی می بایست پس از اتمام تحصیل در اسپانیا، از فرصت کاریابی بمنظور اخذ اقامت دائم استفاده نماید که فراهم آوردن این گزینه برای متقاضیان تحصیلی به دلیل رکود شدید بازار اقتصاد سخت می باشد. به علاوه اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا از سایر کشورهای اتحادیه اروپا دشوارتر است.

اسپانیا از جمله کشورهایی می باشد که علاوه بر تحصیل به زبان اسپانیایی، امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای متقاضیان بین المللی نیز فراهم می باشد.
نظام آموزشی تحصیلی در اسپانیا پولی می باشد و دانشجویان می بایست شهریه پرداخت نمایند.

مهاجرت

مهاجرت

اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

اقامت اسپانیا از روش های سرمایه گذاری نیز یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به اروپا می باشد. سرمایه گذاری در اسپانیا روش های مختلفی دارد که همین موضوع یکی از مواردی می باشد که مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری را به یکی از روش های مورد علاقه اشخاص جهت مهاجرت به اروپا تبدیل کرده است. برای سرمایه گذاری در کشور اسپانیا ابتدا باید شاخصه های اقتصادی این کشور و استاندارد های سرمایه گذاری بررسی شود تا بتوان سرمایه گذاری امنی داشت. یکی از مهمترین مسائل بررسی IIA و IIT می باشد که آیا کشور اسپانیا عضو معاهدات بین المللی سرمایه گذاری می باشد یا خیر. کشور اسپانیا ششمین کشور مورد علاقه جهت سرمایه گذاری می باشد.

مهاجرت از طریق ازدواج به اسپانیا

یکی از روش‌هایی که برای مهاجرت به اسپانیا دیده می‌شود ازدواج است. در این روش شما باید با یک فرد اسپانیایی ازدواج کنید. او باید تبعه این کشور باشد. مدارکی باید ارائه داده شود تا مشخص نماید که در زمان ازدواج هر دو شخص مجرد هستند در صورتی که ازدواج قبلی دارند باید ثابت شود که طلاق صورت گرفته است و یا همسر قبلی فوت شده است. باید یک سری مدارک ارائه شود که ثابت نماید شما هیچ دروغی در کار ندارید و قصد شما صرفاً مهاجرت به اسپانیا نیست.
موضوع گردش مالی از دسته موضوعات بسیار مهم در کشور اسپانیا محسوب می‌شود. افراد باید ثابت نمایند که از پس هزینه زندگی بر می‌آیند عموماً فرد اسپانیایی می‌بایست مدرکی ارائه دهد که این موضوع را ثابت نماید. در صورتی که تمامی مدارک صحیح باشد برای فرد ویزا صادر می‌شود.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تولد

به طور کلی برای مهاجرت از طریق تولد دو سیستم خون و خاک دیده می‌شود. در سیستم خاک فرد باید در خاک کشور مورد نظر متولد شود و تابعیت پدر و مادرش ارزیابی نمی‌شود. در سیستم خون باید یکی از پدر یا مادر و یا هر دو تبعه این کشور باشند. اسپانیا از دسته کشورهایی است که اصل خون را انتخاب کرده است. در این روش باید پدر یا مادر و یا هر دو تبعه این کشور باشند و فرقی نمی‌کند که فرزند در خاک این کشور متولد شود یا خیر. در این کشور در صورتی که فرزندی متولد شود که پدر و مادرش اسپانیایی نباشند به او تابعیت این کشور تعلق نمی‌گیرد.

تماس با ما