مهاجرت به ایتالیا

♦ راه های مهاجرت به کشور ایتالیا

♦ مهاجرت به کشور ایتالیا از طریق کار

♦ مهاجرت به کشور ایتالیا از طریق تحصیل

♦ مهاجرت به کشور ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

♦ برای ثبت شرکت در ایتالیا ارائه مدارک زیر ضروری است:

♦ مهاجرت و اقامت به کشور ایتالیا از طریق ازدواج

♦ مهاجرت به کشور ایتالیا و اخذ تابعیت از طریق تولد

راه های مهاجرت به کشور ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا : ایتالیا کشوری واقع در جنوب قاره اروپاست که هم عضو اتحادیه اروپا و هم عضو شنگن است. این کشور با حدود ۶۰ میلیون نفر جمعیت و آب و هوایی معتدل و مدیترانه ای با کشورهای فرانسه، سوئیس، اتریش و اسلونی همسایه است. ایتالیایی زبان رسمی ایتالیاست و در میان تمامی زبان های رومی، ایتالیایی نزدیک ترین زبان به زبان لاتین محسوب می شود. ایتالیا آب‌وهوای معتدل چهار فصل دارد و وضعیت آب‌وهوای مناطق ساحلی آن با وضعیت آب و هوایی مناطق کوهستانی داخلی آن تفاوت زیادی دارد. که همین امر موجب شده است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب کرده و این باعث شده است که جز یکی از کشورهای با درآمد بالا از طریق توریست باشد. از بزرگترین صنایع کشور ایتالیا می‌توان از صنایع فلزکاری، ماشین‌آلات، وسایل نقلیه، هواپیماسازی، کشتی‌سازی، مواد شیمیایی، پتروشیمی، اتمی، مواد غذایی ، منسوجات و البسه، الکتریکی و جنگ ‌افزار اشاره نمود. گندم، جو، سیب‌زمینی، چغندرقند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو و خوک از مهم‌ترین محصولات کشاورزی و دامپروری ایتالیا هستند.

مهاجرت

مهاجرت

علت علاقه  مهاجرت به ایتالیا

 • شباهت‌های فرهنگی زیاد با ایران
 • کشوری آرام و کم‌جمعیت در مقایسه با سایر کشورهای اروپا
 • دارای مردمانی اجتماعی و شاد
 • سیستم آموزشی با کیفیت بالا با قیمت ارزان
 • وجود جاذبه‌های دیدنی و گردشگری فراوان

مهاجرت به کشور ایتالیا از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به ایتالیا، یافتن کار مناسب در این کشور است. بسیاری از افراد ماهر و متخصص در سراسر جهان با بررسی موقعیت های شغلی در اداره ها و صنایع ایتالیا، نسبت به ارسال درخواست شغلی خود مبتنی بر اشتغال در یک فرصت کاری، اقدام می کنند و زمینه را برای مهاجرت به این کشور فراهم می سازند. باید دانست که برای استفاده از تمام این خدمات و به دست آوردن یک شغل مناسب، أخذ ویزای کار ایتالیا لازم و ضروری است.

مهاجرت به کشور ایتالیا از طریق تحصیل

تحصیل در دانشگاه های ایتالیا ، آرزوی بسیاری از جوانان در سایر کشورها است. شرایط دریافت بورسیه تحصیلی و ویزای تحصیل در ایتالیا کمی دشوار است اما با اندکی صبر و حوصله می توانید در دانشگاه مورد نظر خود مشغول به تحصیل شوید.

مهاجرت به ایتالیا از این روش به هزینه نسبتاً بیشتری نیاز دارد چرا که شما باید علاوه بر هزینه های سفارت، ارسال مدارک، انجام امور اداری و شهریه دانشگاه، هزینه های زندگی و تهیه مسکن را نیز در نظر داشته باشید.

مهاجرت

مهاجرت

ویزای مطالعاتی در چه شرایطی  صادر می گردد:

 • فرد یک مسکن مناسب در ایتالیا داشته باشید؛
 • فرد بایستی امکانات مالی کافی برای حمایت از خود در طول مدت تحصیل داشته باشید؛
 • فرد باید برای مراقبت های پزشکی در این کشور بایستی از (بیمه بهداشت و درمان) برخوردار شوید.
 • فرد باید دارای مقدار پول لازم برای سفر به کشور خود باشید، و یا در حال حاضر بلیط بازگشت معتبر خریداری کنید.
 • در حالی که در انتظار طرح های کافی در موافقت نامه های خاص بین کرواسی و ایتالیا، شهروندان کرواسی برای تحصیل در این کشور به عنوان مسافران هستیدبایستی برای ویزای ورود ساده ثبت نام کنید در این شرایط نیاز به اجازه اقامت ندارید.
 • ارائه نامه تحت عنوان A برای آن دسته از شهروندان خارجی که به طور قانونی در جمهوری سان مارینو زندگی می کنند اعمال می گردد .

مهاجرت

مهاجرت

مهاجرت به کشور ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی دیگر از راه های مهاجرت به ایتالیا محسوب می شود که از دو طریق ثبت شرکت و کارآفرینی صورت می پذیرد. تعداد بالای توریست های بازدید کننده از ایتالیا و جاذبه های گردشگری این کشور موجب شده این کشور پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری داشته باشد. در شیوه ثبت شرکت فرد لازم است سه مرتبه به ایتالیا سفر کند و این پروسه معمولاً ۱۲-۱۰ ماهه به انجام می رسد. اصولاً شخص سرمایه گذار ملزم است در مراحل مختلف پروسه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایتالیا حضور فعال داشته باشد. مرحله اول سفر فرد به ایتالیا مراحلی همچون دریافت کد ملی، افتتاح حساب، باز کردن پرونده در اداره مهاجرت ایتالیا و معرفی به اداره پلیس را در بر می گیرد. در مرحله بعد، فرد اقدامات اولیه همچون تهیه اساسنامه و ثبت شرکت و امور مربوط به اداره پلیس را به انجام می رساند.
فرد در مرحله نهایی و سفر نهایی می تواند مراحل نهایی ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی را به انجام برساند و کارت اقامت خود را دریافت نماید. در نهایت انجام معاینات پزشکی و تهیه پرینت حساب بانکی امری ضروری است.

برای ثبت شرکت در ایتالیا ارائه مدارک زیر ضروری است:

 • بیزینس پلن (طرح تجاری) مورد تایید اداره مهاجرت ایتالیا
 • پاسپورت
 • گواهی پزشکی
 • پرینت حساب بانکی
 • مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا
 • سرمایه گذاری در خارج از کشور ـ مهاجرت به خارج از کشور از طریق سرمایه گذاری

برای مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری می توان از طریق خرید شرکت های فعال نیز اقدام نمود. حداقل مبلغ برای ثبت شرکت در ایتالیا ۱۰ هزار یورو است و فرد پس از ثبت شرکت و یا خرید شرکت های فعال می تواند بعد از ۵ سال اقامت دائم ایتالیا را اخذ نماید.

مهاجرت و اقامت به کشور ایتالیا از طریق ازدواج

تابعیت ایتالیایی ممکن است توسط ازدواج با یک ایتالیایی به دست آمده باشد. این یک حق واقعی همه زن و شوهرها است و تنها می تواند به کسانی که سابقه کیفری یا یک جرم جدی در داخل یا خارج از این کشور ندارند تعلق میگیرد. همچنین می تواند به کسانی که تهدیدی برای امنیت ملی و نظم عمومی ندارند در نظر گرفته شود. پس از ازدواج با یک شهروند ایتالیایی، شرایط خاصی باید تحت قانون ایتالیایی برای اقامت قانونی در این کشور برای یک دوره حداقل دو سال یا سه سال برای زن و شوهر هایی که با هم زندگی می کنند اما در خارج از کشور ملاقات داشته و ازدواج کرده اند اعمال گردد.

مهاجرت به کشور ایتالیا و اخذ تابعیت از طریق تولد

تولد یکی از راه های مهاجرت به ایتالیا محسوب می شود اما باید به قوانین مدنی این کشور نیز در این خصوص توجه ویژه داشت. طبق یک اصل کلی کشورهای سرتاسر دنیا در اعطای تابعیت به فرزندان تازه متولد شده از دو قانون خون و خاک پیروی می کنند. بر همین اساس، کشور ایتالیا مانند بسیاری از کشورهای اروپایی در اعطای تابعیت از قانون خون پیروی می کند و تنها با داشتن والدی ایتالیایی می تواند مجوز انتقال اتوماتیک تابعیت به فرزندان باشد.

تماس با ما