مهاجرت به روسیه

♦ راه های مهاجرت به روسیه

♦ مهاجرت به کشور روسیه از طریق کار

♦ مهاجرت به کشور روسیه از طریق تحصیل

♦ مهاجرت به کشور روسیه از طریق سرمایه گذاری

♦ مهاجرت به کشور روسیه از طریق ازدواج

♦ مهاجرت به کشور روسیه از طریق تولد

راه های مهاجرت به روسیه

مهاجرت به روسیه : زبان رسمی کشور روسیه روسی می باشد. در برخی قسمت های این کشور نیز برخی افراد به زبان ترکی نیز سخن میگویند. در حالی که تعداد کمی از روس زبان ها می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند، اما زبان انگلیسی غالبا در معاملات کسب و کار استفاده می شود، روسیه دارای مناطق مختلف آب و هوایی می باشد، از شرایط هوای قطبی شمالی در سیبری تا آب و هوای معتدل جنوبی متغیر است. این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت به روسیه می پردازد.

چشم انداز زندگی در روسیه ممکن است به نظر در ابتدا دلهره آور باشد. اما زندگی در این کشور شگفت انگیز و منحصر به فرد است.

منطق مختلف این کشور دارای 9 ساعت اختلاف ساعتی هستند، فدراسیون روسیه بزرگترین کشور جهان از نظر مساحت است که تقریبا دو برابر اندازه ایالات متحده را پوشش می دهد. این کشور دارای جمعیت تقریبی 142 میلیون نفر است.

مهاجرت

مهاجرت

روسیه دارای سابقه ای غنی و میراث فرهنگی و موزه ها، معماری و بناهای تاریخی مختلف است. حومه این کشور نیز دست نخورده است و دارای مناظر و شگفتی های مختلفی مانند دریاچه بایکال و کوه های زیبا، بیابان ها، رودخانه ها و جنگل می باشد.

روس ها به شدت به فرهنگ فرهنگ غنی خود و زندگی در روسیه افتخار می کنند، ممکن است شما را دعوت به بحث هایی در رابطه با بزرگترین هنرمندان، موسیقی دانان و نویسندگان حتی در شرایط کسب و کار کنند.

مهاجرت به کشور روسیه از طریق کار

مهاجرت به روسیه از طریق کار را می توان یکی از بهترین روش های مهاجرت دانست که سبب پیشرفت برخی از افراد در زندگی و کار حرفه ای آنان خواهد شد.

کشور روسیه به دلیل عضویت در کشورهای مشترک المنافع cis از اقتصاد نسبتا خوبی برخوردار می باشد. همین مسئله سبب شده تا بسیاری از افراد خارجی به دنبال فراهم آوردن شغل مناسب خود در این کشور باشند.

اما باید در نظر داشت که بازار کار در روسیه بسیار رقابتی می باشد از این رو رقابت بین فارغ التحصیلان و متخصصان داخلی روسیه و شهروندان دیگر کشور ها امری دشوار تلقی می شود و بنابر قانون روسیه تا زمانی که آن تخصص و حرفه بتوانند به دست افراد روسی انجام شود امکان مجوز کار برای افراد خارجی صادر نخواهد شد.

با این حال شهروندان دیگر کشور ها که قصد زندگی و کار در روسیه را داشته باشند، در ابتدا باید با یافتن شغل مناسب و به دست آوردن مجوز کار اقدام به مهاجرت نمایند.
به دست آوردن مجوز کار برای اتباع دیگر کشورها بسته به نوع مشاغل و ملیت آنان می تواند متفاوت باشد.

به طور کلی افرادی که دارای تخصص خاص و یا جز مدیران اجرایی و مدیران ارشد باشند و توانایی و تسلط به زبان روسی داشته باشند از شانس بیشتری برای مهاجرت به روسیه از طریق کار خواهند داشت.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت به کشور روسیه از طریق تحصیل

یکی از انواع راه های مهاجرت به روسیه مهاجرت از طریق تحصیل در روسیه می باشد . به این منظور نیاز به اخذ ویزای دانشجویی از فدراسیون روسیه است. ویزای دانشجویی برای کل دوره برنامه تحصیل دانشجویی معتبر است. این نوع ویزا تک ورودی است.

برای به دست آوردن ویزای دانشجویی روسیه، یک دعوت نامه از یک دانشگاه یا مدرسه در روسیه مورد نیاز است.دانشگاه های روسیه در آموزش تنوع بسیار دارند و عموما آموزش ها در چند نوبت آموزش به صورت تمام وقت، آموزش به صوت پاره وقت و آموزش به صورت شبانه برای دانشجویان انجام می شود.

دانشجویان و شهروندان خارجی می توانند در کنار تبعه روس در مقاطعی همچون کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ادامه تحصیل دهند و در کلاس های درس شرکت نمایند.

لازم به ذکر است دانشجویانی که قبل از ورود به دانشگاه و یا در حین تحصیل موفق به یادگیری زبان روسی شوند و بتوانند در آزمون های ورودی قبول شوند قادر خواهند بود از شرایط یکسان با شهروندان روسی بهره مند شوند و تحصیل نمایند.

معمولا دانشجویان خارجی برای تحصیل در روسیه و ورود به دانشگاه نیاز به ارائه مدارکی همچون مدرک زبان و آخرین مدرک تحصیلی خود می باشند. ویزای تحصیلی به به دانشجویان دوره های تحصیلی و یا دوره های زبان روسیه تعلق میگیرد.

این ویزا پس از صدور اولیه بین 3 ماه تا یک سال معتبر است و پس از آن دانشجو بایستی بسته به طول زمان اقامت خود در این کشور این ویزا را تمدید نماید. گواهی عدم ابتلا به HIV برای اقامت های بیش از 3 ماه مورد نیاز است.

مهاجرت به کشور روسیه از طریق سرمایه گذاری

ویزای کسب و کار: با توجه به ماهیت سفر تجاری ، ویزا می تواند برای مقاصد تک ورود ، دو ورودی یا چند ورودی صادر شود . هر ویزای تجاری می تواند تا ۱۲ ماه معتبر باشد.

مهاجرت

مهاجرت

ویزای کار به عنوان یک کارآفرین خصوصی در روسیه :

گزینه دیگر این است که به عنوان یک کارآفرین خصوصی ثبت نام کنید . در نهایت شما قادر خواهید بود برای اقامت دائم درخواست کنید ، که به شما اجازه خواهد داد که حقوق شهروندی روسیه را همان گونه که در آن هستید ، بهره مند شوید .

مزایایی ویزا سرمایه گذاری در روسیه :

پس از گذشت ۳ سال و حفظ سرمایه ورودی میتوان تابعیت روسیه را بدون پرداخت مبلغ دیگری اخذ کرد.
این ویزا برای خانواده فرد متقاضی نیز صادر میشود و هزینه دیگری ندارد.
مبلغ ۱۲۸۰۰۰ دلار برای اخذ اقامت و پس از ۳ سال تابعیت از روش های ارزان برای اخذ تابعیت مضاعف می باشد.
اقدامات و امور مربوطه برای اخذ اقامت و تابعیت روسیه از طریق ویزا سرمایه گذاری در تمامی کنسولگری ها و سفارت های خارجی این کشور قابل اجرا است.
حتی اگر فرد تابعیت را اخذ نکند میتواند در روسیه زندگی و کار کند و دسترسی به تمام خدمات درمانی و آموزشی داشته باشد.
روسیه کمترین نرخ مالیات در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی را دارد. مالیات برای شرکت ها ۲۰% و برای اشخاص تنها ۱۳% می باشد.
مسکو یکی از کلیدی ترین مراکز تجاری و فرهنگی در تمام اروپا و آسیا می باشد.

مهاجرت به کشور روسیه از طریق ازدواج

این ویزا یک نوع جدید از ویزا جهت ورود اتباع خارجی به این کشور می باشد. افراد پس از ازدواج با یک فرد روسی می توانند از طریق این ویزا اقدام کنند. این قانون از یک ژوئن 1 سال 2015 ایجاد شده است.

این ویزا فقط برای اتباع خارجی که با یک فرد با ملیت روسی ازدواج می کنند صادر می شود. صدور این ویزا به صورت رایگان است. این ویزا به مدت 5 سال معتبر خواهد بود. شخص دریافت کننده این ویزا هیچ محدودتی در کار، تحصیل و … ندارد.

به منظور دریافت این ویزا شخص چه مدارکی را باید ارائه دهد:

یک گواهی از نیروی پلیس محلی کشور مبنی بر عدم سوء سابقه پیشین.
متقاضی همچنین باید یک سری آزمایشات پزشکی لازم را انجام دهند.
متقاضی باید به گواهی ازدواج خود را ارائه دهد.

مهاجرت به کشور روسیه از طریق تولد

قوانین تولد در روسیه براساس خون است و صرف نظر از محل تولد فرزند اگر یکی از والدین شهروند روسیه باشد و دیگری وضعیت نامشخصی داشته باشد، شهروندی روسیه به فرزند اهدا می شود.

اگر یکی از والدین شهروند روسیه باشد و دیگری نیز شهروندی کشور دیگری باشد اگر فرزند در روسیه متولد شده باشد به او تابعیت اهدا می شود. همچنین اگر یکی از والدین شهروند روسیه باشد و دیگر خیر و فرزند نیز خارج از روسیه متولد شده باشد امکان اهدای تابعیت وجود دارد و به شرط آن است که فرزند تابعیت آن کشور را کسب نکرده باشد.

تماس با ما