مهاجرت به مجارستان

♦ مهاجرت به مجارستان

♦ مهاجرت به کشور مجارستان از طریق کار

♦ مهاجرت به کشور مجارستان از طریق تحصیلی‌

♦ اخذ اقامت از طریق ازدواج در مجارستان

♦  اخذ اقامت کشور مجارستان از طریق تولد

مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان برای کسانی که تمایل به مهاجرت به اروپا دارند می تواند سکوی پرتاب مناسبی باشد چرا که با اخذ اقامت مجارستان که عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن است، می توان در بسیاری از کشور های اتحادیه اروپا به کار، تحصیل و بصورت کلی به زندگی بپردازند.

کشور مجارستان در اروپای مرکزی واقع شده است که از شمال با اسلواکی، از شمال شرقی با اوکراین، از شرق و جنوب شرق با رومانی، از جنوب با صربستان و کرواسی، از جنوب غرب با اسلوونی و در غرب با اتریش هم مرز است.

کشور مجارستان یکی از کشورهای ارزان قیمت برای مهاجرت محسوب می‌شود، در این کشور هزینه زندگی ، املاک، خدمات عمومی و حمل و نقل و کلینیک های خصوصی و حتی تحصیل به زبان انگلیسی نسبتا ارزان‌ است بنابراین یکی از انتخاب های عالی برای کسانی است که قصد دارند در سریعترین زمان ممکن روند مهاجرت خود را پیش ببرند.

مهاجرت

مهاجرت

مهاجرت به کشور مجارستان از طریق کار

مهاجرت کاری مجارستان :مهاجرت به این کشور از طریق کار بدین صورت خواهد بود که شخص متقاضی کار در مجارستان باید کلیه مدارک و رزومه خود را به موسسات کاریابی در مجارستان ارسال نماید تا از آن طریق بتواند کارفرمایی در کشور مجارستان بیابد که شخص متقاضی کار در مجارستان را دعوت به کار نماید.

چرا که از جمله شرایط مهم به اخذ ویزای کار مجارستان دعوتنامه کاری از یک کارفرمای مجاری می باشد. مدرک دانشگاهی، سابقه کار مرتبط و تسلط به زبان مجاری یا انگلیسی از جمله مهم ترین عوامل برای موفقیت در دریافت پیشنهاد کار از مجارستان است.

نکته مهم دیگر برای دریافت ویزای کار این است که برای شغل مورد یک شهروند یا مقیم دائم مجارستان و اتحادیه اروپا داوطلب نباشد.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت به کشور مجارستان از طریق تحصیلی‌

یک نکته بسیار مهمی که برای تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان دیده می‌شود، این است که دانشگاه های این کشور اکثراً مورد تأیید ایران هستند و این موضوع سبب شده است که آینده تحصیلی در این کشور بسیار عالی باشد.

دانشگاه فنی و مهندسی بوداپست از گزینه دانشگاه های بسیار مطرح در اروپا است که به 4 زبان انگلیسی، آلمانی و فرانسه و مجاری تدریس می‌کند. در نظر داشته باشید که 5 دانشگاه این کشور در لیست 400 دانشگاه مشهور دنیا نیز قرار دارد.

شما برای ورود به دانشگاه های کشور مجارستان باید زبان انگلیسی بلد باشید و همینطور نیاز است که اطلاعات تحصیلی بالایی داشته باشید.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی این کشور نیاز به مدرک آیلتس با نمره 5.5 و برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا باید مدرک زبان شما آیلتس 6 باشد. افراد باید هزینه تحصیل در این مقاطع را حدود 5000 الی 9500 یورو در سال در نظر بگیرند.

دانشجویان در این کشور می‌توانند از امکانات حق بیمه نیز برخوردار شود. برای ورود به هر یک از مقاطع تحصیلی در کشور مجارستان نیاز است که یک دوره یک ساله کالج بگذرانید.

پس از اینکه در این مرحله قبول شدید، بر اساس امتیازی که به دست می‌آورید، می‌توانید وارد دانشگاه های پزشکی و یا فنی شوید.

دوره یک ساله کالج گروه های پزشکی شامل دروس زیست و شیمی و آناتومی و زبان است و برای ادامه تحصیل در رشته های مهندسی نیز افراد باید دروس ریاضی و فیزیک و زبان را بگذرانند.

اخذ اقامت از طریق ازدواج در مجارستان

شما می توانید در هنگام تحصیل و یا کار در مجارستان از طریق ازدواج که یکی از روش های گرفتن اقامت می باشد استفاده کنید که سالیانه مورد توجه بسیاری از افراد می باشد.

در نظام حقوقی ایران ازدواج با یک مرد ایرانی سبب تحمیل تابعیت میشود، ولی این قانون در نظام حقوقی دیگر کشورهای جهان متفاوت است و ازدواج با هر شخصی تبعه آن کشور- زن یا مرد- سبب اعطای اقامت کشور مذکور می شود.

کشور مجارستان نیز از این قانون مستثنی نیست و زمانی که با تبعه این کشور ازدواج کنید تابعیت به شما تعلق میگیرد. دقت داشته باشید که امر اقامت و تابعیت دو مقوله جدا از هم میباشند که طول پروسه برای همسر مقیم یا تبعه با هم متفاوت است.

 اخذ اقامت کشور مجارستان از طریق تولد

یکی از سریعترین روش ها برای اخذ اقامت و تابعیت مجارستانی از طریق تولد در کشور مجارستان می باشد.

اما قانون تابعیت مجارستان اعطای تابعیت مجاری را به متقاضیان منوط به اصل خون یا Jus Sanguinis می باشد. پس به فرزند متولد در خاک مجارستان از اتباع خارجی پاسپورت و اقامت مجاری اعطاء نمی شود مگر اینکه یکی از والدین آن کودک (پدر یا مادر) جزء اتباع مجارستانی باشد و یا اینکه کودک از والدین بدون تابعیت یا بی خانمان در خاک مجارستان متولد شود.

تماس با ما