تحصیل در اسپانیا

♥ شرایط تحصیل در اسپانیا

♥ شرایط تحصیل در مدارس اسپانیا

♥ شرایط تحصیل در مقطع لیسانس

♥ شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس

♥ شرایط تحصیل در مقطع دکتری

♥ شرایط و مدارک لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی

شرایط تحصیل در اسپانیا

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا : امروزه افراد بسیاری برای ادامه تحصیل کشور اسپانیا را انتخاب می کنند. کشور اسپانیا در چند سال اخیر جز پر جاذبه ترین کشورهای توریستی به شمار می رود. هزینه تحصیل در اسپانیا یکی از ارزان ترین ها در اروپا محسوب می شود
اسپانیا کشوری قرار گرفته در اتحادیه اروپا و عضوی از معاهده ی شنگن است. اسپانیا در جنوب غربی اروپا است و با دریای مدیترانه، اقیانوس اطلس شمالی، خلیج بیسکای و کوههای پیرنه در جنوب غربی فرانسه هم مرز است. پایتخت اسپانیا مادرید است که با جمعیت ۶٫۴۹۷ میلیون نفر نیز بزرگترین شهر این کشور محسوب می شود.

شرایط و قوانین تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا دارای مراکز مهم آموزشی در رشته های پزشکی ، اقتصاد و …است که مورد توجه بسیاری از متقاضیان جهت ادامه تحصیل قرار گرفته است . برای تحصیل در اسپانیا نیاز به آموزش زبان انگلیسی می باشید و حدود ۳۰ دانشگاه دولتی و خصوصی مورد تایید وزارت علوم می باشد . هزینه تحصیل در اسپانیا نسبت به کشورهای دیگر معقول تر می باشد . علت انتخاب دانشجویان جهت تحصیل در اسپانیا به این دلیل است که کشور اسپانیا تعدادی از معتبرترین دانشگاه ها را دارد و زندگی دانشجویی در آن بسیار سرگرم کننده است و همچنین هزینه تحصیل در اسپانیا بسیار پایین است .

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

شرایط تحصیل در مدارس اسپانیا

سیستم آموزش و پرورش در اسپانیا بر پایه مقررات سازمان تنظیم مقررات آموزشی این کشور است. وزارت آموزش و پرورش است که در اسپانیا قوانین آموزشی این کشور را تعیین میکند. بر اساس قوانین آموزش و پرورش اسپانیا تحصیل شهروندان در این کشور اجباری می باشد و افراد باید از سن ۶ سالگی تا ۱۷ سالگی دوره تحصیلات اجباری خود را تکمیل نمایند. تحصیل دانش آموزان در مدارس اسپانیا به صورت رایگان بوده و دولت اسپانیا نیز از دانش آموزان این کشور پشتیبانی و حمایت می کند. هدف کلی آموزش در کشور اسپانیا ارتقاء سطح کیفی تحصیلات دانش آموزان و آماده سازی آنها برای ورود به دانشگاه های برتر این کشور و دیگر کشورهای اروپایی می باشد. پس از گذراندن دوره تحصیلی در مدارس و دبیرستانها در اسپانیا دانش آموختگان می توانند وارد دانشگاه های این کشور شوند و دوره ۴ ساله لیسانس را بگذرانند.

تحصیل در مقطع لیسانس در اسپانیا

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا باید پس از انتخاب رشته، دوره کالج را در این کشور بگذرانید. این دوره ها معمولا حدود ۹ ماه زمان می برند که طی آن علاه بر اینکه آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون ورودی خواهید یافت، زبان اسپانیایی را نیز فرا خواهید گرفت.
بعد از دوره کالج باید در آزمون ورودی که معروف به سلکتیویداد است، شرکت کنید تا بتوانید وارد دانشگاه شوید. دوره کارشناسی در کشور اسپانیا، به طور متوسط ۴ سال به طول می انجامد. این دوره معمولا به زبان اسپانیایی ارائه می گردد. برای پذیرش در دروه های کالج و دریافت ویزا نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. البته علاقه مندان باید پیش از شروع دوره کالج، یادگیری زبان اسپانیایی را آغاز کنند تا با این زبان آشنایی داشته باشند.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اسپانیا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا با سه دوره ی یک ساله، یک سال و نیمه و دو ساله بر گزار می شود: در طول دوره ی یک ساله دانشجو ۶۰ واحد درسی پاس می کند، در طول دوره ی یک سال و نیمه دانشجو ۹۰ واحد می گذراند و در طول دوره ی دو ساله دانشجو ۱۲۰ واحد درسی را می گذراند. البته در رشته های علوم انسانی، علوم رایانه، علوم طبیعی یا علوم لیبرال به طور معمول دوره تحصیل ارشد از یک تا سه سال بسته به رشته تحصیلی متفاوت می باشد. تعداد واحدهایی که افراد باید در این مقطع بگذرانند در حدود ۴۰ الی ۶۰ واحد می باشد. دانشجویان در حین تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اسپانیا اجازه ی کار هم دارند تا بتوانند قسمتی از هزینه های زندگی دانشجویی خود در اسپانیا را پوشش دهند.

تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا

اسپانیا علاوه بر اینکه یک مکان مناسب برای تعطیلات آفتابی می تواند باشد، یک مکان تحصیلی محبوب بین المللی با دانشگاه های تاریخی و طیف وسیعی از فرصت های تحصیل در مقطع دکترا است. برنامه های دکتری اسپانیایی برای ارائه آموزش با کیفیت و توسعه حرفه ای کاملاً ساختار یافته است. علت معروف بودن دانشگاههای کشور اسپانیا ، کیفیت بالای تدریس و موثر بودن در بسیاری از فیلد های تحقیقاتی می باشد. هزینه زندگی در اسپانیا و شهریه تحصیل نسبت به بقیه کشورهای اروپا برای دانشجویان دکتری نسبتاً کمتر است. در اسپانیا، مطالعات دکتری بصورت تمام وقت برای حداکثر سه سال ادامه دارد.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

شرایط و مدارک لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی اسپانیا

داشتن نامه ی پذیرش از دانشگاه مورد نظر در اسپانیا که باید مهر و امضا شده باشد
داشتن مدارک شناسایی مثل شناسنامه و پاسپورت به صورت ترجمه شده
داشتن اعتبارنامه بیمه ی مسافرتی شینگن شخص متقاضی به میزان ۳۰۰۰۰ یورو
داشتن تمام سوابق تحصیلی شخص متقاضی؛ اگر شخص برای لیسانس در اسپانیا اقدام می کند باید مدارک تحصیلی گذشته یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریزنمرات را ارائه دهد به همین ترتیب باید برای مقاطع بالاتر سوابق تحصیلی ارائه گردد.

نکته ی مهم اینکه باید ارائه ی تمام سوابق تحصیلی و مدارک به صورت ترجمه شده به زبان اسپانیایی و مهر تایید شده توسط دادگستری باشد.

داشتن مدارک پزشکی مبنی بر صحت جسمی
داشتن عدم سوء پیشینه از اداره آگاهی
داشتن مدارک مبنی بر اقامت وی در کشور اسپانیا (کپی اجاره نامه ی اپارتمان و یا خوابگاه و یا هتلی که برای اقامت رزرو کرده است)

مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیل مقطع دکترا در کشور اسپانیا

داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
ارائه مدرک زبان انگلیسی (حداقل آیلتس 6.5)
جلب اعتماد استاد راهنمای مورد نظر
داشتن مقالات بین المللی ، کتاب و …

تماس با ما