تحصیل دراوکراین

∴ مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اوکراین

∴ شرایط تحصیل در اکراین در مقطع  مختلف

∴ مدارک لازم جهت ثبت نام کالج در اوکراین

∴ بهترین دانشگاه‌های اوکراین

تحصیل در اوکراین و شرایط آن

مهاجرت تحصیلی به اکراین :افرادی که قصد گرفتن ویزای تحصیل در اوکراین را دارند باید با شرایط عمومی آن در ابتدای امر آشنا شوند. اوکراین از کشورهای اروپای شرقی با جمعیتی ۴۶ میلیون نفری است که از شرق با روسیه؛ در شمال با بلاروس؛ از غرب با لهستان، اسلوواکی و مجارستان؛ از جنوب غربی با رومانی و مولداوی هم‌مرز است و در جنوب آن دریای سیاه و دریای آزوف قرار دارد و پایتخت آن شهرکیف و زبان رسمی آن زبان اوکراینی می‌باشد و دانش زبان روسی نیز در این کشور کاربرد گسترده ای دارد.

هزینه دوره پادفک در دانشگاه ها و شهریــه این دوره حدود 1200-2500 دلار آمریکا در سال با خوابگاه میباشد. شهریه دوره کالج (پادفک) در بعضی از دانشگاههای اوکراین طی دو قسط  دریافت خواهد شد . سیستم تحصیلی دانشگاههای اوکراین ترمیک و دو ترم در سال است.

شروع ترمهای تحصیلی دانشگاهها: سپتامبر و فوریه

شروع ترمهای دوره پادفک: خوشبختانه در تمام طول سال امکان گرفتن پذیرش برای دوره پادفک وجود دارد.البته برخی از دانشگاهها برای ثبت نام دوره پادفک زمان بندی مختص به خود را دارند.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

شرایط تحصیل در مدارس اوکراین – مهاجرت تحصیلی در اوکراین

در اوکراین تحصیلات الزامی از شش سالگی شروع می ‌شود و 11 سال ادامه پیدا می کند. سیستم آموزشی اوکراین به پنج سطح مهدکودک، ابتدایی، متوسطه، آموزش متوسطه و کارشناسی‌ ارشد تقسیم می‌شود. در سال 2010 طبق آمار در مجموع حدود ۵۶ درصد کودکان از آموزش‌ های پیش از شروع دبستان استفاده ‌کرده‌ اند. تحصیل در اوکراین در مدارس ، شامل مدارس عادی و شبانه‌ روزی و بعضی مدارس از راه دور است . مدارس عادی از سال 1965 از 12 پایه به 10 پایه تبدیل شده است. امروزه دوره آموزشی در اوکراین به سه مقطع ابتدایی که چهار سال و راهنمایی که پنج سال طول می کشد و دوره تکمیلی که دو سال است، می باشد.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی

در کشور اوکراین برای دانشجویان بین المللی امکان پذیرش در تمامی مقاطع دانشگاهی وجود دارد. زبان تدریس در این کشور به دو زبان اوکراینی و انگلیسی می باشد. دانشجویانی که انتخاب می کنند تا به زبان اوکراینی ادامه تحصیل بدهند ، باید یک دوره به نام پادفک ( معادل پیش دانشگاهی در  ایران) را بگذرانند. مقطع لیسانس در کشور اوکراین ۴ سال می باشد و افرادی که متقاضی ورود به این مقطع هستند می بایستی مدرک دیپلم خود را به همراه داشته باشند تا بتوانند در این دوره شرکت نمایند. هم چنین این نکته حائز اهمیت است که در دوره ۴ ساله لیسانس به زبان اوکراینی  فرد متقاضی می بایستی مدرک زبان پادفک را داشته باشد(در کشور اوکراین فرصتی به دانشجویان اعطا می شود تا دوره های زبان پادفک را سپری کنند).ولی برای برای تحصیل به زبان انگلیسی گذراندن پادفک الزامی نیست و تسلط کافی به زبان انگلیسی و قبولی در آزمون ورودی برای ورود به کورس اصلی انگلیسی کافیست.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در اوکراین با استفاده از اعتبارات (اعتبارات آموزش عالی)، که با سیستم اعتبار انتقال و انباشت اروپا (ECTS) سازگار است. تحت سیستم اوکراین، یک سال تحصیلی تمام وقت تحصیلات برابر با ۶۰ اعتبار عالی (۶۰ ECTS) است. دانشجویان برای اخذ مدرک کارشناسی باید ۱۸۰ اعتبار را پشت سر بگذارند.

شرایط تحصیل در اکراین در مقطع دکتری

داشتن مدرک زبان اکراینی یا انگلیسی به تناسب دانشگاه و رشته ی انتخابی فرد، ارائه دادن مدارک تحصیلی از دیپلم تا پایان کارشناسی ارشد همراه با ترجمه و ریز نمرات آن ها، داشتن استاد راهنما برای پشتیبانی و تایید تز دکتری ، از جمله شرایط تحصیل در اکراین برای دانشجویان خوهان اخذ پذیرش دوره ی دکتری از دانشگاه های کشور می باشد.
دانشجویان در این دوره از انواع بورسیه های تحصیلی و اجازه ی انجام کار دانشجویی برخوردار خواهند شد.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا تحصیلی اوکراین

هنگامی‌که شما دعوت‌نامه ی خود را دریافت کردید می‌توانید درخواست ویزای خود را اعمال کنید و در اختیار مرکز ویزاسنتر کشور خود قرار دهید. شما باید اصل اسناد زیر را هم به‌ همراه داشته باشید . برای خود عکس‌های جدید نیز تهیه کنید. به‌ شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از مراجعه به مرکز ویزاسنتر، مدارک مورد نیاز خود را آماده کنید تا به ‌تأخیر ناخواسته نخورید.

اصل شناسنامه و كپی تمام صفحات
اصل پاسپورت و کپی صفحه اول
عكس ٣.٤یک قطعه
تمكن مالی حداقل 90 میلیون
واریز مبلغ ۶۵ دلار بانک و کپی فیش واریزی
بیمه مسافرتی
اپلیکیشن فرم
رزرو بلیط پرواز

کپی تمام ویزاهای قبلی متقاضی
اصل دعوتنامه و کپی
مبلغ ۲۲یورو واریزی ویزا سنتر
اصل و ترجمه و کپی آخرین مقطع تحصیلی

اصل و ترجمه وکپی ریزنمرات آخرین مقطع تحصیلی

ترجمه شناسنامه و کپی ترجمه
ترجمه گواهی پزشک مبنی بر سلامت کامل جسمی و روحی (آزمایش ایدز و هپاتیت ضمیمه ترجمه گواهی پزشک باشد)

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی در اوکراین

مدارک لازم جهت ثبت نام کالج ویا کورس اصلی در اوکراین برای  مهاجرت تحصیل در اوکراین

ترجمه شناسنامه به زبان انگلیسی همراه با مهر مترجم مهر دادگستری و وزارت امور خارجه و تائید یه سفارت اوکراین
 ترجمه دیپلم و ریز نمرات به زبان انگلیسی همراه با مهر مترجم , مهر دادگستری و وزارت امور خارجه و تائید یه سفارت اوکراین
ترجمه انگلیسی مدرک صحت سلامت که از تاریخ صدور بیش از ۳ ماه نگذشته باشد (در مدرک باید قید شده باشد که از نظر جسمی, روحی وروانی سالم است و از نظرایدز و هپاتیت منفی است.) همراه با مهر مترجم , دادگستری و وزارت امور خارجه و تائید یه سفارت اوکراین
تعداد ۱۲ قطعه عکس ۴*۳
پاسپورت
اصل دعوتنامه دانشجویی

تحصیل در اوکراین – دانشگاه‌های برتر اوکراین در سال 2020

♦ دانشگاه ملی کارازین خارکف
♦ دانشگاه بین‌المللی تاراس شفچنکو کیف
♦ دانشگاه ملی فنی اوکراین
♦ دانشگاه فنی ملی (موسسه پلی تکنیک خارکف)
♦ دانشگاه دولتی سامی
♦ دانشگاه فنی ملی موسسه پلی تکنیک کیف

تماس با ما