تحصیل در لهستان

∴ شرایط تحصیل در لهستان

∴ تحصیل در مقطع کارشناسی در لهستان

∴ تحصیل در مقطع فوق لیسانس درلهستان

∴ تحصیل در مقطع دکترا در لهستان

∴ مزایای تحصیل در کشور لهستان

شرایط تحصیل در لهستان

مهاجرت تحصیلی به لهستان : امروزه تحصیل در لهستان دانشجویان زیادی را جذب این کشور اروپایی میکند زیرا بیش از ۴۰۰ دوره در این کشور به زبان انگلیسی تدریس می‌شود که موقعیت خوبی برای تحصیل به زبان انگلیسی در لهستان را برای متقاضیان خارجی فراهم میکند.

هم اکنون بیش از ۴۶۰۰۰ دانشجوی بین المللی در این کشور حضور دارند. این دانشجویان از ۱۵۸ کشور جهت تحصیل راهی این کشور شده اند. در حال حاضر بیشترین دانشجویان خارجی این کشور به ترتیب از اکراین و بلاروس و نروژ و سوئد بوده و به تازگی دانشجویان آسیایی هم برای تحصیل راهی این کشور شده اند.

نظام آموزشی لهستان با کیفیت بالا و خدمات عالی یکی از معدود کشورهای اروپایی است که هر ساله تعداد قابل توجهی از متقاضیان به تحصیل را از سرتا سر جهان جذب می کند.

از مهمترین دلایلی که باعث می شود متقاضیان، مهاجرت تحصیلی به لهستان را برای تحصیل انتخاب کنند این است که هزینه های تحصیلی و زندگی به مراتب بسیار کمتر از دیگر کشورهای اروپایی است.اکثر دانشگاه‌های معتبر لهستان به انگلیسی تدریس دارند و برای ورود داشتن مدرک معتبر بین‌المللی زبان در بیشتر موارد الزامی است

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به لهستان از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی

کنکور وجود ندارد. از آن جایی که تقاضای تحصیل در لهستان برای برخی از رشته‌ها بسیار زیاد است، دانشگاه‌ها برای گزینش ساده‌تر و انتخاب دقیق‌تر دانشجویان واجد شرایط و با استعداد آزمون‌های ورودی برگزار می‌کنند.

آزمون‌های ورود در لهستان بیشتر برای رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و برخی از گرایش‌های مهندسی وجود دارند. دانشجویان بین المللی پیش از ثبت درخواست پذیرش باید شرایط پذیرش دانشگاه‌های مورد نظر خود را بررسی کنند تا در صورت لزوم در آزمون‌های ورودی شرکت کنند.

تحصیل در لهستان در مقطع کارشناسی، 3 تا 4 سال زمان می برد و به دو زبان لهستانی و انگلیسی انجام می شود که دانشجویان جهت تحصیل در لهستان به زبان لهستانی نیازی به پرداخت هزینه نخواهند داشت، اما اگر بخواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند باید هزینه ای را برای شهریه پرداخت نمایند.

سیستم آموزشی تحصیل کارشناسی در کشور لهستان یکی از قدیمی ترین سیستم های آموزشی اروپاست و دانشگاه های این کشور قدمت بسیار بالایی دارند . هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در بیشتر دانشگاه های لهستان به زبان لهستانی بسیار ارزان است و در حد رایگان است.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

دانشجویان جهت ورود به مقطع کارشناسی باید دیپلم 12 ساله یعنی مدرک دیپلم به همراه مدرک پیش دانشگاهی که صادر شده از یک موسسه یا نهاد معتبر و مورد قبول دانشگاه های لهستان است، را داشته باشند

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور لهستان

هزینه ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور لهستان بسیار مناسب می باشد و افراد زیادی لهستان را به همین علت برای تحصیل انتخاب می کنند. مدت تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور لهستان ۱ یا ۲ سال به طول می انجامد.

فردی که قصد اخذ پذیرش دانشگاهی در کشور لهستان را دارد می بایست مدارکی نظیر سوابق تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی به منظور تسلط به این زبان، توصیه ی نامه ی اساتید و مدارک شناسایی را ارائه دهد. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد اجازه ی ۲۰ ساعت کار در هفته را دارند.

مهاجرت تحصیلی به لهستان از طریق تحصیل در مقطع دکترا

تحصیل در لهستان در مقطع دکترا عموما 3 تا 5 سال طول می کشد و با اعطای یک پایان نامه که لازم است از آن در مقابل هیئت داوران و عموم دفاع شود، پایان می یابد. مدرک دکترای صادر شده از دانشگاه های کشور لهستان مورد تایید کشورهای اروپایی و اکثر کشورهای دنیا بوده و از این جهت بسیار معتبر می باشد.

برای ورود به این مقطع تحصیلی نیاز به یک مدرک کارشناسی ارشد که از یک دانشگاه معتبر و مورد تایید دانشگاه های لهستان صادر شده باشد، است. برای پذیرش در این مقطع نیاز به تأیید یک استاد سوپروایزر یا همان استاد راهنما می باشد تا بتوان برای تحصیل در لهستان در مقطع دکترا اقدام کرد.

بنابراین تایید استاد راهنما و نظر وی از مهمترین شروط پذیرش در مقطع دکترا می باشد. آموزش در مقطع دکترا در لهستان به زبان لهستانی و انگلیسی می باشد که البته اکثر دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند. همچنین برای ورود به این مقطع حداقل مدرک زبان مورد نیاز آیلتس 6.5 می باشد.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

مزایای مهاجرت تحصیل به لهستان

تحصیل در لهستان نسبت به سایر کشور های اروپایی از مزایت های برخوردار است که در زیر به آنها اشاره می کنیم :

1. امکان اخذ پذیرش تحصیلی بدون نیاز به مدرک زبان
2. هزینه پایین زندگی در لهستان نسبت به هزینه زندگی در سایر کشور های اروپایی
3. هزینه کم تحصیل نسبت به هزینه تحصیل در سایر کشور های اروپایی
4. اعتبار بیشتر دانشگاه های لهستان از نظر وزارت علوم
5. امکان استفاده از بورسیه های تحصیل در لهستان
6. امنیت بالای اجتماعی در لهستان
7. امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و لهستانی برای همه مقاطع
8. اجازه کار دانشجویی حین تحصیل متناسب با مقطع تحصیلی
9. امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و اخذ اقامت

مدارک مورد نیاز جهت اخذ تحصیلی در لهستان عبارتند از:

♦ گواهی دیپلم و ریزنمرات
♦ گواهی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات
♦ مدرک زبان انگلیسی یا لهستانی
♦ کپی پاسپورت
♦ گواهی سلامت پزشکی
♦ ۶ قطعه عکس
♦ فرم درخواست پذیرش
♦ گواهی تمکن مالی برای تحصیل در لهستان

تماس با ما