تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در کشور مجارستان

∴ تحصیل در مدارس مجارستان

∴ تحصیل در مقطع لیسانس در مجارستان

∴ تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان

∴ تحصیل در مقطع دکترا در مجارستان

∴ مدارک مورد نیاز جهت دریافت  ویزای تحصیلی

شرایط تحصیل در کشور مجارستان

مهاجرت تحصیلی به مجارستان :مجارستان کشوری واقع در مرکز قاره اروپا به پایتختی بوداپست است که عضو پیمان شنگن محسوب می شود. کشورهای همجوار مجارستان شامل اتریش، اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، کرواسی و اسلوونی می باشند. نظام حاکم بر مجارستان دموکراسی بوده و زبان رسمی این کشور مجاری و دین رسمی این کشور مسیحی است. واحد پولی مجارستان فورینت (HUF) می باشد.
این کشور دارای جمعیتی بالغ بر 11 میلیون و 800 هزار نفر و وسعتی بالغ بر 23000 کیلومتر مربع می باشد. جمعیت شهر بوداپست در حدود 3 میلیون و 730 هزار نفر است که یک چهارم جمعیت کشور مجارستان را شامل می شود.

تحصیل در مدارس مجارستان

در کشور مجارستان نیز شبیه به اغلب کشورهای دیگر پس از گذراندن دوره پیش دبستانی، کودکان وارد دوره دبستان می شوند. در این کشور گذراندن ۱۰ سال دوره تحصیلی در مدارس اجباری است. از این ده سال ۸ سال آن در دبستان سپری می شود و دانش آموزان پس از آن وارد دبیرستان می شوند. آنها می توانند تصمیم بگیرند تحصیلات خود را در دبیرستان ادامه دهند و یا وارد مدارس فنی شوند.دوره تحصیل در مدارس مجارستان چه تحصیل در مقاطع دبستان وچه مقطع دبیرستان شامل 3 زبان مجاری، انگلیس و آلمانی می باشد که در زمان تحصیل دانش آموزان هر 3 زبان را فراخواهند گرفت.

تحصیل در مقطع لیسانس در مجارستان

دانشگاه های مجارستان مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران می باشد به همین علت تحصیل در مجارستان دارای استاندارد بالایی می باشد . پس می توان گفتشرایط تحصیل در مجارستان موجب شده است که افراد زیادی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور این کشور را انتخاب کنند
تحصیل در کشور مجارستان در دوره لیسانس به زبان انگلیسی امکان پذیر است. دوره تحصیل در مقطع لیسانس حدود ۴ سال طول می‌کشد. دانشجویان متقاضی ورود به دوره لیسانس در مجارستان باید دارای مدرک دبیرستان باشند. در برخی از دانشگاه‌های مجارستان، تدریس دروس مقطع لیسانس به زبان آلمانی و فرانسوی نیز ارائه می‌شود. هزینه تحصیل یک دانشجو بطور میانگین در شهر بوداپست مجارستان، حدود ۷ هزار یورو است و هزینه زندگی نیز بین 650 تا 800 یورو ماهیانه می باشد. دانشجویان بطور میانگین در هفته 20 ساعت می توانند کارکنند که درآمد کار دانشجویی بین 8 تا 10 یورو در ساعت است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان

تحصیل در مقطع فوق لیسانس اغلب از تحصیل در مقطع لیسانس کوتاه تر می باشد که بسته به رشته تحصیلی ۲ تا ۳ سال به طول می انجامد. برای ورود به این مقطع نیاز است تا شخص مدرک لیسانس و دیپلم خود و همچنین ریز نمرات دوران تحصیلش را داشته باشد و تحویل دهد. در این دوره نیز شما نیاز دارید تا مدرک زبان انگلیسی در سطح ۵٫۵ تا ۶٫۵ آیلتس که معادل تافل ۷۰ تا ۹۰ می باشد را ارائه دهید. در این مقطع شما اجازه دارید تا در صورتی که متاهل هستید، همسر خود را به عنوان همراه داشته باشید. همچنین اجازه دارید در کنار تحصیل در این مقطع به صورت پاره وقت به کار بپردازید که معمولا در این مقطع مجازید تا 3۰ ساعت در هفته را کار کنید که درآمد شما برای هر ساعت بین 10 تا 12 یورو می باشد. البته می توان گفت هزینه تحصیل در این کشور پایین نبوده و در حدود 6 الی 8 هزار یورو در سال می باشد. اما دانشگاه های این کشور از نظر اعتبار در سطح خوبی می باشند و مدارک تحصیلی که از دانشگاه های مجارستان دریافت می نمایید در کل دنیا قابل قبول می باشد.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

تحصیل در مقطع دکترا در مجارستان

مهاجرت تحصیلی :متقاضیان ادامه تحصیل در دوره دکترا در کشور مجارستان می‌توانند از حمایت‌های مالی و بورسیه تحصیلی استفاده کنند. همچنین اگر دانشجویان بتوانند در طرح‌های پژوهشی و چاپ مقاله فعالیت داشته باشند، می‌توانند نظر سازمان‌های خصوصی برای حمایت مالی را جذب کنند. هزینه تحصیل در دوره دکترا در کشور مجارستان چیزی حدود 7 تا 9 هزار یورو است. دانشجویان دکترا در این کشور به زبان مجارستانی مسلط هستند. برای شرکت در دوره دکترا در دانشگاه‌های مجارستان، نیاز به مدارک تحصیلی دوره‌های قبلی به همراه ریز نمرات، مدارک هویتی، شناسنامه، اصل پاسپورت، نامه انگیزشی مبنی بر ارائه موضوع پایان‌نامه، نامه تمکن مالی و معرفی از اساتید معتبر را به همراه امضا داشته باشید. تحصیل در دوره دکترا حدود 2 تا 3 سال طول می‌کشد.دانشجویان در این مقطع هفته ای 40 ساعت با میانگین در آمدی10 تا 15 یورو می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت  ویزای تحصیلی در مجارستان

 ارائه ی ۶ قطعه عکس رنگی ۳ در ۴ پاسپورتی.

پرداخت هزینه ی ویزای تحصیلی با توجه به شرایط تحصیل در مجارستان به مبلغ ۶۰ یورو
ارائه ی مدرکی مبنی بر توانایی مالی شخصی که می خواهد هزینه های تحصیلی را پرداخت نماید

ارائه ی فتوکپی از شناسنامه ی مادر.

ارائه ی گواهی مبنی بر اشتغال پدر یا مادر در سر برگ محل کار آنها به همراه مهر و امضا. یا ترجمه ای از جواز کسب کار پدر یا مادر.

گواهی مبنی بر پرینت از حساب بانکی دانشجو یا سرپرست دانشجو به همراه موجودی ۱۰۰۰۰ یورو.
♦  پرداخت شهریه ی مورد نظر.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

شرایط عمومی تحصیل در کشور مجارستان

نمره زبان آیلتس حداقل 6
محدوده سنی برای تحصیل در مجارستان حداکثر 24 سال برای لیسانس
محدوده سنی حداکثر 28 سال برای فوق لیسانس
رشته های پزشکی آزمون ورودی همراه با دوره کالج می باشد
رشته های مهندسی و علوم انسانی، بسته به دانشگاه  آزمون ورودی دارند
دوره تحصیل در مقطع فوق لیسانس 1 الی 2 سال است
اجازه کار هفته ای 10 تا 30 ساعت در مجارستان

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های مجارستان

اصل و ترجمه مدارک هویتی مانند شناسنامه
اصل و ترجمه مدارک تحصیلی
اصل و ترجمه ریز نمرات تمام مقاطع
کپی پاسپورت
نمره زبان آیلتس ( در صورت نیاز )
مدارک دال بر تحقیقات و پروپوزال و تالیف کتاب و یا مقالات ISI ( با توجه به مقطع تحصیلی )

تماس با ما