مهاجرت سرمایه گذاری در اتریش

♦ شرایط عمومی مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

♦ انواع روش مهاجرت سرمایه گذاری در اتریش

♦ مزایای سرمایه گذاری دراتریش

♦ طریقه اقامت و مهاجرت به اتریش

♦ نقاط قوت و ضعف سرمایه گذاری در اتریش

♦ میزان ریسک مصادره اموال در اتریش

♦ سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت در اتریش

♦ سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و استخدام کارمند

شرایط عمومی مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت سرمایه گذاری در اتریش از بهترین روش هابرای مهاجرت محسوب می شود.
کشور اتریش از نظر کیفیت زندگی در سطح بسیار بالایی است و به دلیل کم بودن آمار جرم و جنایت، رفاه اجتماعی بالا در این کشور می باشد. نرخ بیکاری در کشور اتریش حدود 4.8 درصد است.

ودر آمارهای اخیر جزو چند کشور برتر جهان بوده و پایتخت آن، شهر زیبای وین بیش از ده سال پیاپی به عنوان بهترین شهر جهان شناخته شده .

ویزای کاری

انواع روش مهاجرت سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش از طرق متفاوتی امکان پذیر است. اما تنها از چند روش می توانید به اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در اتریش دست پیدا کنید.

روش هایی مانند سرمایه گذاری به طریق ثبت شرکت و کارت قرمز سفید قرمز و یا خودحمایتی، از جمله روش های مذکور می باشند که در روش خودحمایتی ابتدا اقامت موقت 1 ساله ادادهمی شود که تمدید سالیانه دارد و پس از 5 سال، به اقامت دائم تبدیل می شود.

در روش قرمز سفید قرمز یک کارت اقامت موقت 2 ساله دریافت می کنید نمایید ودر صورت تمدید طی 5 سال، منجر به اخذ اقامت دائم شما می شود.

وپس از 6 سال زندگی در این کشور، تقاضای پاسپورت اتریش را از دولت مذکورداشته باشید. برای اخذ اقامت اتریش شروطی را نیز باید رعایت کرد.

مزایای سرمایه گذاری دراتریش

شرایط اقتصادی این کشوربه نحوی ای است که سرمایه گذاری باموفقیت وسوددهی همراه است علاوه براین، کشور اتریش دارای مزایای دیگری نظیر بهره مندی از شرایط زندگی در یکی از برترین کشورهای جهان می باشد.

طریقه اقامت و مهاجرت به اتریش

اولین موضوعی که توجه افراد رابه سمت اقامت اتریش جلب میکند عدم نیاز به مدرک زبان برای اخذ پذیرش دانشگاه های این کشورو همچنین موارد دیگری مانند اجازه کار در حین تحصیل، شانس بالای گرفتن ویزای تحصیلی ،نداشتن مصاحبه برای اخذ ویزا و هزینه پایین دانشگاه های این کشور است که هرساله متقاضیان زیادی رابرای تحصیل در اتریش جذب می کند.

مهاجرت

نقاط قوت و ضعف سرمایه گذاری در اتریش

برخی از نقاط قوت سرمایه گذاری در اتریش عبارتند از:

رتبه 22 از میان 190 کشور از جهت سهولت در تجارت به کشور اتریش تعلق دارد

گسترش زیرساخت ها در بیشتر زمینه ها از جمله اقتصادی
داشتن نیروی کار ماهر و شایسته با بهره وری بالا
سرمایه گذاری در زمینه تحقیق و توسعه
دسترسی گسترده به بازارهای مالی و مصرفی
کیفیت بالای زندگی
صنعت توریسم پیشرفته

برخی از نقاط ضعف سرمایه گذاری در اتریش عبارتند از:

شیوه های کاری سختگیرانه و مقررات پیچیده
برخی قوانین مهاجرتی محدود کننده
وابستگی تجاری به آلمان
بازار داخلی کوچک

میزان ریسک مصادره اموال در اتریش:

با توجه به نرخ مصادره اموال در اتریش می توان به میزان امنیت سرمایه گذاری در این کشور پی برد.

نرخ مصادره اموال از عدد 1 تا 7 ارزش گذاری شده است که عدد 1 به منظور مطمئن ترین و خوش سابقه ترین کشورها در رابطه با سرمایه گذار خارجی و عدم مصادره اموال خارجیان است.

ویزای کاری

سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت در اتریش

رایج ترین شیوه اخذ اقامت سرمایه گذاری، ثبت شرکت در اتریش است. در این روش متقاضی باانتخاب یکی از انواع شرکت های مسئولیت محدود، سهامی عام، شرکت با مشارکت عمومی و شرکت با مشارکت محدود را انتخاب می کند. که باتوجه به شرایط متقاضی هر کدام از این شرکت ها امتیازات خاصی را دارا اند.

شرکت با مسئولیت محدود (GmbH)، انتخاب اول سرمایه گذاران

معمولا کسانی که قصد سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت را دارند گزینه‌ی شرکت با مسئولیت محدودرا انتخاب می کنند. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت مسئولیت محدود ۳۵۰۰۰ یورور است.

این نوع شرکت ها در بورس عمومی عرضه نمی شوند. تمامی مسئولیت شرکت از جمله ضرر و زیان نیز بر عهده سهامداران است باتوجه به قوانین ساده تر، ثبت شرکت با مسئولیت محدود برای اخذ اقامت اکثر کشورهای اروپایی مانند اقامت یونان، اقامت اسلواکی و اقامت آلمان طرفداران بیشتری دارد.

ثبت شرکت سهامی (AG) در اتریش، انعطاف پذیری و کنترل بیشتر بر شرکت

یکی دیگر از انواع ثبت شرکت، شرکت سهامی است. در این نوع شرکت ها، سهامداران کنترل کمتری بر کسب و کار دارند.

البته فرآیند ثبت شرکت های سهامی پیچیدگی های قانونی بیشتری داردو سرمایه اولیه ثبت این گونه شرکت ها نیز بیشتر استدرواقعحداقل سرمایه ثبت شرکت سهامی، ۷۰۰۰۰ یورو است.

ویزای کاری

شرکت های مشارکتی ( مشارکت عمومی و مشارکت محدود)

روش دیگر ثبت شرکت در اتریش شرکت های مشارکتی است.دراین شرکها بادر نظر داشتن نوع تجارت میزان سرمایه درنظر گرفته می شودواین فرآیند ثبت شرکت مشارکتی زمان بیشتری رانیاز دارد.

معمولا افرادی که می خواهند کسب و کار کوچک راه اندازی یا توسعه دهند به دنبال ثبت شرکت مشارکتی اند.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و استخدام کارمند

یکی از روش های پرطرفدارسرمایه گذاری در اتریش ثبت شرکت در کشور اتریش ، پروسه قرمز سفید قرمز است.

در این پروسه، شرکت ثبت کرده و با استخدام همسر خود به عنوان کارمند در آن شرکت، از طریق استخدام همسر در شرکت اتریشی، به اقامت اتریش دست پیدا خواهید کرددر این پروسه یکی از دو زوج باید شرایط و امتیازات لازم جهت استخدام در اتریش را داشته باشد.

تماس با ما