مهاجرت سرمایه گذاری در اکراین

♦ اخذ اقامت اوکراین از طریق مهاجرت سرمایه گذاری

♦ انواع ویزاهای اقامت اوکراین از روش سرمایه گذاری

♦ هزینه ثبت شرکت در اوکراین و اخذ اقامت

♦ مهاجرت به اوکراین از طریق خرید املاک

♦ سرمایه گذاری در اوکراین از طریق ثبت شرکت

♦ مزیت های ثبت شرکت در اوکراین

اخذ اقامت اوکراین از طریق مهاجرت سرمایه گذاری در اوکراین

مهاجرت سرمایه گذاری در اوکراین : مهاجرت سرمایه گذاری یکی از جدیدترین انواع مهاجرت است که به تازگی مورد توجه کشورها قرارگرفته. بنیان گذار این نوع ویزا کشور “سنت کیتس و نویس” در سال 1984 بوده که با جذب سرمایه گذاران از طریق خرید ملک یا کارآفرینی، اقامت این کشور را اخذ نمایند.

تا سال 2006 این نوع دریافت اقامت ( مهاجرت سرمایه گذاری ) همچنان گمنام بود تا اینکه در این سال آمریکا با یک رویکرد افزایش سرمایه های ملی، شروع به ارائه ویزای سرمایه گذاری نمود.

عرضه این نوع ویزا از طرف آمریکا کم کم باعث شد که سایر کشورها نیز شروع به ارائه این ویزا نمایند. به ویزای سرمایه گذاری ویزای طلایی یا پاسپورت طلایی نیز اطلاق می شود.

مهاجرت

مهاجرت

انواع ویزاهای اقامت اوکراین از روش سرمایه گذاری

ویزای ترانزیت (نوع B ) : این نوع ویزا در مواردی صادر می شود که فرد خارجی قصد عبور از اوکراین را دارد و هر دوره ترانزیت از ۵ روز تجاوز نمی کند. ویزاهای نوع B در چند نوع سینگل، دوطرفه و مالتی صادر می شوند که برای حداکثر ۱ سال صادر می شود.

ویزای کوتاه مدت (نوع C) : این نوع ویزا زمانی صادر می شود که در آن یک فرد خارجی قصد دارد در هر ۱۸۰ روز در اوکراین به مدت ۹۰ روز بماند. این نوع ویزا می تواند به صورت سینگل، دوطرفه و یا مالتی صادر می شود که بسته به مدارک شما میتواند برای حداقل مدت ۶ ماه و حداکثر ۵ سال صادر شود.

ویزای بلند مدت (نوع D ) : این ویزا در مواردی صادر می شود که یک فرد خارجی قصد اقامت موقت در اوکراین را برای بیش از ۹۰ روز دارد. طبق قانون اوکراین همه افراد خارجی که هدف اقامت در اوکراین را دارند موظف به اخذ مجوز اقامت هستند. بنابراین اگر میخواهید بیش از ۹۰ روز در اوکراین بمانید، باید یک کارت اقامت دائم دریافت کنید. شرایط اقامت موقت در اوکراین تا ۳ سال است.

مهاجرت

مهاجرت

هزینه ثبت شرکت در اوکراین و اخذ اقامت:

10.000€ (یورو) جهت تاسیس شرکت مورد نظر
برای هر یک از کارکنان شرکت حداقل 1.000€ (یورو) در ماه در نظر گرفته شود.
مالیات سالانه شرکت های اوکراینی 10.000€ (یورو) در سال می باشد.
مبلغ لازم برای سرمایه گذاری در کشور اوکراین حداقل 100.000€ (یورو) می باشد.

مهاجرت به اوکراین از طریق خرید املاک

در اوکراین تا چند سال پیش قیمت آپارتمان ها، خانه ها و واحدهای تجاری رو به افزایش بودند، اما از سال 1387 به بعد با بحران مالی که در این کشور و سایر کشورهای جهان و اروپا به وجود امده است توان خرید و سرمایه گذاری از راه مستغلات بسیار کم شده است.

مقررات جدید مالکیت در اوکراین تحت موافقت نامه توسط صندوق بین المللی پول امضاء شده است. روابط تجاری کشور اروپایی اوکران با کشور آسیایی چین بسیار خوب شده است .

این 2 کشور با یکدیگر قرارداد های تجاری، بازرگانی وارد و صادرات کالا های مختلف امضاء کرده اند. لازم به ذکر است که کشور اروپایی این کشور در آینده ای نه چندان دور با کشور کانادا نیز روابط کاری ایجاد خواهد کرد

سرمایه گذاری در اوکراین از طریق ثبت شرکت

بنابراین اگر شما قصد سرمایه گذاری در اوکراین از طریق خرید املاک و مستغلات را دارید باید حداقل به میزان ۱۰۰۰۰۰ دلار سرمایه داشته باشید و همچنین باید از طریق ثبت شرکت با مسئولیت محدود این کار را انجام دهید.

انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارد که بسته به ساختار شرکت، تعداد شرکا، دامنه کسب و کار، پیچیدگی در مدیریت و غیره نوع ان متفاوت خواهد بود. رایج ترین شکل شرکت تجاری در اوکراین شرکت با مسئولیت محدود است که بیش از ۹۰ درصد از شرکتها به این صورت هستند.

سرمایه شرکا در این نوع شرکت به سهام تقسیم می شود و هر یک از شرکا به اندازه سهم خود مسئول بدهی های شرکت خواهند بود.

اشخاص حقیقی و حقوقی به راحتی و بدون در نظر گرفتن کشور و تابعیت شان می توانند موسس این نوع شرکت باشند. مدیر شرکت با مسئولیت محدود می تواند تنها مالک شرکت باشد.

طبق قانون اوکراین، اخذ اقامت دائم از طریق مهاجرت سرمایه گذاری در اوکراین ممکن است یکسال طول بکشد.

بنابراین پیشنهاد می شود که شما یک مجوز اقامت موقت بیش از ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه را به عنوان اجازه کار مدیر یک شرکت بامسیولیت محدود را بگیرید و سپس مراحل انجام کار را از همان جا انجام دهید.

مزیت های ثبت شرکت در اوکراین

زمان اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت، بسیار کوتاه است .

ثبت شرکت و اخذ اقامت در مدت ۲ ماه انجام می شود.

کارت اقامت اولیه شما به مدت ۳ سال معتبر خواهد بود و تاریخ اعتبار ۳ ساله دارد.

کارت اقامت بعدی نیز ۲ سال اعتبار دارد و در دو تمدید، به اقامت دائم دست می یابید.

مالیات شرکت ثبت شده در اوکراین بسیار کم است و مبلغی در حدود ۱۰۰- ۲۰۰ یورو در ماه است.

با ثبت شرکت در اوکراین و اخذ کارت اقامت می توانید به تمام کشورهای اتحادیه اروپا بدون ویزا سفر کنید.

تماس با ما