شرایط مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

♦ روش های  سرمایه گذاری در پرتغال

♦ مزایا و معایب مهاجرت سرمایه گذاری در پرتغال

♦ هزینه های زندگی در پرتغال

♦ مهاجرت به پرتغال از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به پرتغال با سرمایه گذاری در کشور پرتغال

مهاجرت سرمایه گذاری در پرتغال : درباره مراحل اقدام برای سرمایه گذاری در پرتغال باید دانست که این کشور از نظر استانداردهای سرمایه گذاری در جایگاهی قرار دارد که برای سرمایه گذار فضایی امن و  از نظر نظام حقوقی،موضوع مصادره اموال و نحوه برخورد نظام قضایی آن کشور با سرمایه گذاراست.

همچنین تفاوت چندانی میان سرمایه گذاران خارجی و شهروندان تبعه پرتغال قائل نمی باشد ، بررسی های صورت گرفته در کشور پرتغال در سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۱۸ و براثبات این موضوع دلالت دارد که،ریسک مصادره اموال در کشور پرتغال برابر با عدد ۱ بوده است .

واین میزان نشان دهنده آن است که ریسک سرمایه گذار در این کشور از نظر مصادره اموال پایین و سرمایه گذار از امنیت بالایی برخورداراست.

داشتن پاسپورت معتبر، عدم سوءپیشینه در کشور محل زندگی و رسیدن به سن قانونی از شرایط کلی اقامت در پرتغال به حساب می‌آیند.

 که لازمه ی سرمایه گذاری در اروپا نیز هست و باید توجه داشت که بسته به نوع روش کسب اقامت در پرتغال، شرایط و مدارک ارائه‌شده متفاوت می‌باشد.

وبر اساس قانونی که در سال ۲۰۱۳ در مورد شرایط اقامت سرمایه گذاری پرتغال به تصویب پارلمان پرتغال رسید، با سرمایه‌گذاری افراد خارجی در این کشور می‌توان اقامت دائم پرتغال را کسب نمود .

ویزای کاری

مهاجرت سرمایه گذاری

روش های  سرمایه گذاری در پرتغال

اقامت پرتغال باخرید ملک
اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی
اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت

با خرید یک ملک در کشور پرتغال، می‌توان سریعاً برای اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری درخواست ارائه کرد. در حال حاضر با اقبال سرمایه‌گذاران خارجی به خرید املاک و مستغلات در این کشور، این بازار رونق و سودآوری مناسبی پیدا کرده است.

در ابتدا و پس از خرید ملک، ویزای اقامتی یک ساله به خریدار داده خواهد شد؛ و در صورت حفظ این ملک توسط سرمایه‌گذار پس از یک سال در دو نوبت ویزاهای دو ساله اقامتی به او تعلق می‌گیرد.

پس از ۵ سال حفظ سرمایه در کشور پرتغال، سرمایه‌گذار می‌تواند ویزای دائم پرتغال را کسب نموده و به فاصله ۱ تا ۲ سال بعد از آن شهروند این کشور شده و پاسپورت پرتغال را اخذ نماید.

این اقامت باعنوان بازنشستگی یاخودحمایتی نیز شناخته می‌شود، به افراد خارجی که درآمد مکفی در کشور زادگاه خود دارند اجازه می‌دهد با ارائه مدارک معتبر اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری را به دست آورند.

برای این نوع اقامت وسرمایه گذاری متقاضی ‌باید ثابت کند که هزینه زندگی و امرار معاش خود و خانواده‌اش را می‌تواند بدون کار کردن در کشور پرتغال تأمین نماید

مزایا و معایب مهاجرت سرمایه گذاری در پرتغال

مزایای سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی در پرتغال

زمان کوتاه صدور ویزا (بین ۳۰ تا ۶۰ روز)
عدم نیاز به بلوکه کردن سرمایه در بانک
برخورداری از حقوق کامل شهروندی در کشور پرتغال
حق تحصیل فرزندان
برخورداری از بیمه
سفر به تمامی کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا
اخذ اقامت دائم پس از ۵ سال و دریافت پاسپورت پس از ۶ تا ۷ سال

ویزای کاری

مهاجرت سرمایه گذاری

مزایایی سرمایه گذاری در پرتغال از طریق ثبت شرک در پرتغال

برخورداری از حمایت‌های دولتی
امکان استفاده از تسهیلات بانکی و امکان واردات و صادرات
امکان اخذ اقامت برای همسر و فرزندان
امنیت شغلی و اجتماعی
سفر به تمامی کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا
اخذ اقامت دائم و در نهایت پاسپورت پرتغال
حذف ویزا برای اقامت در پرتغال.
زندگی و کار در پرتغال.
امکان ورود به کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا
امکان صدور اقامت دائم یا تابعیت پرتغال پس از 5 سال اقامت موقت.
اخذ اقامت دائم برای اعضای خانواده.
امکان استفاده از بیمه درمانی و سایر امکانات دولتی در مدت ۵ سال اول قبل از دریافت پاسپورت پرتغالی.
پرداخت سود بین ۳ تا ۴ درصد به سرمایه گذاری در برخی از پروژه ها.

شرایط مهاجرت و تابعیت پرتغال:

کشور پرتغال در جنوب غربی قاره اروپا واقع شده است و از یک سمت با اسپانیا و از سمتی دیگر با اقیانوس اطلس، مرز آبی دارد که جمعیت آن در حدود ۱۱ ملیون نفر و زبان رسمی مردم، پرتغالی می باشددراین کشور دین مسیحیت رایج است و واحد پول در آنجا یورو می باشد.

کشور پرتغال به علت داشتن سوابق تاریخی بسیار و داشتن پادشاهی بزرگ، یکی از کشورهای سطح و جز نظام های رومی-ژرمنی است با نظام حقوقی civil law است.

هزینه های زندگی در پرتغال

در خصوص هزینه های زندگی در این کشور نیزابتدا باید گفت هزینه های زندگی مقوله ای مهم برای مهاجرت و یا مسافرت است. کشور پرتغال به دلیل داشتن جذابیت های جغرافیایی و همچنین آب و هوای گرم و معتدل مورد توجه توریستها و بسیاری از افراد برای مهاجرت و زندگی قرار دارد.

به طور کل هزینه های زندگی در پرتغال نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه و پایین است اما باید به این نکته نیز توجه داشت که هزینه های زندگی در پرتغال در بسیاری از موارد درشهرهای بزرگ بالاترنسبت به سایر شهرها می باشد.

ویزای کاری

مهاجرت سرمایه گذاری

اما در کل به طور مثال یک فرد که کار ثابت و حقوق متوسط داشته باشد می تواند از پس هزینه های زندگی در بر امده و زندگی خوب و مناسبی را داشته باشد که این هزینه ها شامل هزینه اجاره یا خرید آپارتمان ،هزینه های انرژی مصرفی ،هزینه خوراک و پوشاک ،هزینه حمل و نقل و در نهایت هزینه های پزشکی و درمانی نیز می شود.

مسلماً شرایط شخصی در انتخاب بهترین روش مهاجرت بسیار مؤثر است؛ اما به طور کلی ویزای کار پرتغال، تحصیل در دانشگاه های پرتغال و سرمایه گذاری و خرید ملک از بهترین راه های مهاجرت محسوب می شود همچنین ازروش هایی مانند دریافت پیشنهاد کار وتحصیل می توان به عنوان کم هزینه ترین نوع مهاجرت یاد کرد.

مهاجرت به پرتغال از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در پرتغال: برای ثبت شرکت باید به دفاتر مرکزی در پرتغال مراجعه کرد که قوانین آن با توجه به قانون شرکت اعمال می شود؛ این در حالیست که در شرکت هایی که دفاتر مرکزی آن در خارج از پرتغال دایر هستند.

اما فعالیت شرکت در خود کشوراست، شرکت هایی که در پرتغال به ثبت می رسد شامل شرکت های با مسئولیت محدود، شرکت های تضامنی، شرکت های دولتی و شرکت های مشارکت محدود را می توان نام برد.

طرق ثبت شرکت در پرتغال

قبل از ثبت شرکت در پرتغال چیزی که حائز اهمیت است این است که نام شرکت مربوطه در ریجستری ملی شرکت پرتغال (Registo Nacional) تایید شده باشد. موسسه ریجستری ملی پرتغال یک گواهی اعتبار سنجی یا پذیرش صادر می کند

و پس از تایید نام شرکت به ثبت رسیده و موسسه ریجستری کارت موقت هویت شرکت را به تحویل متقاضی می دهد.

دو راه جهت ثبت شرکت در پرتغال وجود دارد، راه اول جهت این است که در اداره ثبت پرتغال یا مراکز مربوط به امور تشریفات کسب و کار شرکت را به ثبت رسانید و به اصطلاح شرکت ریجستر شود.

در این روند ثبت شرکت را می توان همراه با یک سهامدار یا نماینده قانونی مشخص و توسط وکیل به انجام رساند. راه دوم برای ثبت شرکت در پرتغال این است که پروسه ثبت شرکت را به نحو آنلاین empresa و نه با مراجعه به وکیل و امور تشریفات کسب و کار به انجام رساند.

بنابراین روش دوم که آنلاین و با نت انجام پذیر است تصویب و تنظیم شده توسط ریجستری ملی شرکت در پرتغال است و بسته به نوع اساسنامه متقاضی ممکن است یک یا دو روز زمان ببرد.

از طریق یک روش به نام “Empresa مخابرات آنلاین”، که در آن ثبت نام در اینترنت به پایان رسید. این نوع از ثبت شرکت در پرتغال تصویب و تنظیم شده توسط رجیستری ملی شرکتها و می توانید یک یا دو روز طول بکشد، بسته به نوع اساسنامه.

جهت ثبت شرکت در پرتغال به پیش نویس اساسنامه شرکت و برخی از اسناد دیگر از جمله کپی گذرنامه ، نمونه فرم امضاء و فرم های خاص دیگری الزامی است.همچنین جهت ثبت شرکت در پرتغال یک دفتر برای فعالیت های شرکت و مدیر مالی ( مشاور مالیاتی ) و یک حساب بانکی الزامی می باشد

تماس با ما