سرمایه گذاری در یونان

◊ شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در یونان

◊ اخذ تابعیت یونان از طریق سرمایه گذاری در یونان

◊ نرخ مصادره اموال در یونان

◊ مزایای سرمایه گذاری در یونان

◊ مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک در یونان

◊ مزایای خرید ملک دریونان 

◊ شرایط ثبت شرکت در یونان

◊  مزایای ثبت شرکت در یونان 

شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در یونان

مهاجرت سرمایه گذاری در یونان: با نظر به این موضوع که کشور یونان عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن است، پاسپورت این کشور به شما آزادی انتخاب می دهد تا بتوانید به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید در آنها کار کنید یا به تحصیل بپردازید.

تمکن مالی و خرید ملک در یونان بهترین روش های ورود سرمایه به این کشور هستند که هر یک مزایای ویژه خود را به دیگر کشورهای اروپایی برای مهاجرت به یونان راه های متفاوتی وجود دارد که از جمله آنها می توان به اخذ ویزای کار یونان، ویزای تحصیلی یونان، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت و ازدواج اشاره کرد.

سرمایه گذاری در یونان به دلیل شرایط و روال کاری آسان و همچنین مزایای بیشمار آن یکی از راه‌ های پرطرفدار برای اخذ اقامت این کشور می باشد، اما در روش هایی مانند اخذ ویزای تحصیلی هم شما می توانید از اقامت بهره مند شوید.

ویزای کاری

ویزای کاری

سرمایه گذاری برای افرادی که از توانایی مالی و قصد اخذ اقامت اروپا را دارند توصیه می شود.

حداقل مبلغ لازم برای سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات در کشور یونان باید 250000€ (یورو) باشد که این املاک می‌ توانند در تمام نقاط این کشور و به صورت تجاری یا مسکونی واقع شده باشند.

اخذ تابعیت یونان از طریق سرمایه گذاری در یونان

مهاجرت به یونان و اخذ تابعیت یونان :مسئله مهم دیگری که در بحث مهاجرت به یونان وجود دارد، تابعیت یونان می باشد. به طور کلی بعد از مهاجرت به یونان، افراد می توانند بعد از گذشت 5 سال اقامت دائم یونان را دریافت کنند.

به منظور اخذ پاسپورت یونان و یا اخذ تابعیت یونان بایستی که شخص به مدت حداقل ۷ سال در کشور یونان اقامت داشته باشد. درواقع شخص باید 12 سال در کشور یونان زندگی کرده باشد تا واجد شرایط اخذ اقامت دائم یونان بشود.

ویزای کاری

ویزای کاری

نرخ مصادره اموال در یونان

مهاجرت ازطریق سرمایه گذاری:یکی از راههای مهاجرت به یونان و اخذ اقامت این کشور، سرمایه گذاری است. اما به منظور اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری قبل از هر چیز بایستی فاکتورهای مرتبط با سرمایه گذاری را در این کشور بررسی کنیم. یکی از فاکتورهای مهم در سرمایه گذاری، ریسک مصادره ی اموال توسط کشور مقصد است. مطابق با آمارمنتشر شده در سال های 2015 تا 2017 نرخ مصادره اموال دو واحد است و این در حالی است که در سال 2019 این نرخ به پایین ترین حد ممکن خود و نزدیک به صفر رسیده است. این موضوع نشان می دهد که سرمایه گذاری در کشور یونان بسیار امن و مطمئن می باشد

مزایای سرمایه گذاری در یونان

4مزایای سرمایه گذاری در یونان :در یونان شرایط پایدارتری نسبت دیگر کشورهایاروپایی وجود دارد. وکسانی که در یونان سرمایه گذاری کرده اند از پایدارترین شرکت ها و سودده ترین انها در کل اروپا به شمار می آیند.ازجمله مزای دیگ نیز میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
♦ به دست آرودن اجازه اقامت در یونان
♦ شروع به کسب و کار بدون نیاز به اخذ اقامت کاری یونان
♦ برخورداری از امکانات آموزشی برای فرزندان شخص
♦ امکان انتخاب آزادانه محل کارو زندگی پس از اخذ اقامت دایم یونان
♦ عدم نیاز به دانستن و یا مدرک زبان انگلیسی یا یونانی
♦  امکان افتتاح حساب در بانک های اروپایی
♦ امکان استفاده از مزایای تحصیلات رایگان در اروپا
♦  امکان اخذ اقمت برای افراد زیر ۲۱ سال
♦  ملزم نبودن به سکونت در این کشور
♦  امکان فروش ملک و اقامت به فرد خارجی دیگ

ویزای کاری

ویزای کاری

مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک در یونان

برای انجام عملیات خرید ملک و مهاجرت به یونان برای خرید ملک در یونان باید 3 گام اصلی را طی شود.گام اول مربوط به درخواست ویزای شنگن یا ویزای ورود برای یافتن ملک مناسب است. گام دوم مربوط به خرید ملک و امضاء قرارداد فروش (و هر گونه مدارک وکالتی، در صورت نیاز) می باشد. در گام سوم نیز شما از طریق وکیل مهاجرتی خود نسبت به تهیه مدارک لازم و درخواست ویزای اقامت یونان اقدام می کنید.

خرید ملک در یونان دارای امتیازات بالایی است. با خرید خانه یا آپارتمانی به ارزش (یورو) و با حداقل شرایط و الزامات اقامتی می توان اقامت یونان را اخذ و تردد آزادانه ناحیه شنگن را به دست آورید. از جمله اینکه می توان برای به همراه آوردن اعضای خانواده هم از این راه اقدام کرد. درواقع باسرمایه گذاری در بازار املاک یونان علاوه بر کار و زندگی می توان ویزای شنگن نیز دست یافت ودیگر شما در یونان مثل شهروند یونانی بوده و از تساوی حقوق برخوردار خواهید شد.خلاصه اینکه این روش مسیر مستقیم و سریعی نیز به سمت تابعیت اروپایی و پاسپورت یونانی ایجاد می کند.

مزایای خرید ملک دریونان 

اجازه استفاده از ویزای همراه برای پدر و مادر متقاضی و همسر او
اجازه به اجاره سپردن یا فروش ملک پس از دریافت اقامت
امکان دریافت اقامت 5 ساله
امکان دریافت پاسپورت یونان پس از 8 سال
امکان سفر آزادانه به کشورهای حوزه شنگن
امکان راه اندازی کسب و کار جدید و کارآفرینی

شرایط ثبت شرکت در یونان

دولت یونان با تدوین فعالیت های سرمایه گذاری و حفظ ساختارهای اقتصادی خدماتی را فراهم آورده تا سرمایه گذاران خارجی به راحتی بتوانندثبت شرکت کنند.همچنین سیستم اقتصادی یونان به دلیل ورود این کشور به اتحادیه اروپا تحت حمایت صندوق بین المللی پول و فعالیت های اقتصادی اتحادیه اروپا است و به همین دلیل خود اتحادیه اروپا از سرمایه گذاران در یونان حمایت و به آن ها تضمین سرمایه گذاری در این کشور را داده است .

ویزای کاری

ویزای کاری

 مزایای ثبت شرکت در یونان 

امکان افتتاح حساب بانکی در بانک های اروپایی و تبادل آسان وجوه ارزی شرکت ها و صنایع
امکان تردد آزاد به همه کشورها عضو اتحادیه و عضو شنگن بدون نیاز به دریافت ویزای توریستی شنگن
امکان خرید ملک پس از ثبت شرکت در یونان و برخورداری از حمایت های اتحادیه اروپا
امکان اخذ اقامت دایم اروپا برای مدیر شرکت و خانواده وی شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال
امکان اخذ پاسپورت یونان در صورت رعایت قوانین مربوط به اقامت در یونان
– داشتن تجارت آزادانه، بدون وجود تحریم و مشکلات اقتصادی
دارا بودن نیروی متخصص و صاحب دانش با به روزترین امکانات فعالیتی
دارا بودن منابع اولیه در دسترس و مواد معدنی و نیازهای اولیه فراوان برای هر نوع کسب و کاری

صدور مجوزهای لازم به صورت ساده و سریع از انوع ثبت شرکت دریونان میتوان به شرکت ها بامسئولیت محدود اشاره کرد:
این نوع شرکت ها متشکل از هئیت سرپرستان و همچنین حسابرسان میباشد , حداقل سرمایه اولیه مشارکت مبلغ ۶۰۰۰۰یورو میباشد و به دلیل انعطاف پذیری به صورت گسترده توسط شرکت های مالکیت فردی اتخاذ میگرد. .
و عموما برای شرکت های بزرگ استفاده میشودوهزینه های نیروی کار در یونان بسیار پایین تر از دیگر کشورهای اروپایی میباشد و به راحتی میتوانید از نیروی کار متخصص و تحصیل کرده با هزینه ای پایین بهره مند شوید و شاید به یقین این موضع را میتوان به عنوان مزایای ثبت شرکت دانست

تماس با ما