تعریف مهاجرت کاری

مهاجرت کاری : مهاجرت این روزها از دغدغه های نیروی جوان کشور است و کشورهایی مثل استرالیا، کانادا، آلمان و برخی دیگر از کشورهای اروپایی از اولویت های افراد برای مهاجرت است.

در ابتدای کار شما برای این که بتوانید در اروپا یا دیگر کشورهای جهان کار پیدا کنید باید از طرف شرکتی معتبر پیشنهاد شغلی داشته باشید و این آگهی به مدت ۳ ماه باید در آن کشور درج شود و اگر شخصی مناسب برای آن شغل پیدا نشد از افراد خارجی دعوت می شود تا به منظور کار در آن پست شغلی به آن کشور مهاجرت بنماید. که البته ممکن است کمی عجیب و غیر قابل امکان به نظر بیاید.
راه دیگری که شما را سریعتر به اخذ ویزای کار نزدیک می کند، روشی است که فرصت شش ماهه ای را به شما اعطا می کند که جهت جستجوی کار در کشور مورد نظر وارد این کشور شوید.
سلامتی جسمانی و روحی نیز از پارامترهای دیگری هستند که برای این امر لازم و ضروری می باشد. همچنین تاییدیه عدم سوء پیشینه از همه کشورهایی که شخص بعد از ۱۶ سالگی حداقل ۱۲ ماه آن جا زندگی کرده در طی ده سال اخیر لازم می باشد.
آنچه لازم است بدانید این است که ویزای کاری برای متقاضیان اجازه اقامت موقت را می دهند و با داشتن آن نمی توانید به طور دائم در کشور مورد نظرتان اقامت داشته باشید.

شرایط کلی اخذ ویزای کار :

۱. ارائه دعوت‌نامه از سوی یک کارفرما: البته ممکن است که یکسری کشورها برای اعطا ویزای کاری از شما دعوت‌نامه دریافت نکنند. اما بسیاری از کشورها برای اعطای ویزای کار از شما دعوتنامه می‌خواهند. دعوت‌نامه ویزای کار حتما باید از سوی یک شرکت، یک موسسه و یا یک کارفرما ارسال شود. در متن دعوتنامه حتما باید اطلاعات شخص و یا شرکت دعوت کننده، سمت شغلی شما، میزان دستمزد دریافتی، مدت زمانی که در این کشور مشغول خواهید بود و آدرس محل شما ذکر شود. با توجه به کشور مقصد، دعوت نامه ویزای کاری حتما باید توسط یک ارگان معتبر (مثل شهرداری و غیره) به تائید برسد.

۲. تسلط به زبان کشور مقصد: متقاضی ویزای کار حتما باید به زبان کشور مقصد تسلط داشته باشد. تسلط به زبان کشور مقصد فقط و فقط با ارائه مدارک زبان میسر است و از شما هیچ آزمونی در این رابطه گرفته نمی‌شود.

۳. سابقه کار و یا تحصیل در شغل مورد نظر: اگر می‌خواهید در رشته تحصیلی‌تان در یک کشور خارجی کار کنید و به همراه مدرک تحصیلی دارای سابقه کار مرتبط هم هستید، شانس بالایی در اخذ ویزای کار خواهید داشت. توجه داشته باشید که سابقه کار مرتبط و یا رشته تحصیلی مرتبط یکی از شرایط اصلی اخذ ویزای کاری یک کشور خواهد بود.

۴. ترک کشور مقصد پس از اتمام مدت اعتبار ویزای کار: شما به هیچ عنوان مجاز نیستید که پس از اتمام اعتبار ویزای کار در این کشور اقامت داشته باشید. در یک سری کشورها این امکان برای شما فراهم است که بعد از اتمام اعتبار ویزای‌تان درخواست اقامت کنید اما در یک قانون کلی، شما حتما پس از اتمام اعتبار ویزا باید کشور مقصد را ترک کنید.

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به آلمان

مهاجرت کاری به ایتالیا

مهاجرت کاری به اوکراین

مهاجرت کاری به روسیه

مهاجرت کاری به مجارستان

مهاجرت کاری به اسپانیا

مهاجرت کاری به کشور چک

مهاجرت کاری به لهستان

مهاجرت کاری به اتریش

به ما ایمیل بفرستید