ویزای کاری اتریش

♦ شرایط مهاجرت کاری به اتریش

♦ ویزای کاری اتریش برای چه افرای صادر می شود

♦ ویزای کاری اتریش و مشاغل مورد نیاز 2020

♦ مدارک ویزای کار اتریش

♦ مقایسه شرایط کاری دو کشور اتریش و آلمان

 شرایط مهاجرت کاری به اتریش

ویزای کاری اتریش بر اساس آخرین قوانین در سال 2020 در حال حاضر ویزای کار کشور اتریش شامل سه دسته از افراد می شود
نیروی کار بسیار کارآمد
نیروی کار ماهر در مشاغل مورد نیاز
سایر نیروهای کاری
در هر کدام از این سه مسیر اگر فرد بتواند یک دعوتنامه کاری دریافت کند خیلی زودتر به اقامت قرمز سفید قرمز می رسد. کارت قرمز سفید قرمز، اجازه اقامت بلند مدت در اتریش است ودر صورتی که فرد شرایط اخذ هریک از این سه نوع را داشته باشد در نهایت موفق خواهد شد تا این کارت اقامت را بدست آورد، این کارت برای یک تا دو سال صادر و در ادامه امکان تبدیل به اقامت دائم اتریش را به همراه خواهد داشت.
ویزای کاری اتریش مختص به گروه خاصی نیست واین شامل همه ی حرفه ها وفارغ التحصیلان ویا کارگران ماهر نیز می شود و البته که یکی از مهم ترین جاذبه های اتریش برای مهاجران سطح بالای درآمد است که باعث شده اتریشی ها و سایر کسانی که این کشور را برای کار و اقامت انتخاب می کنند قدرت خرید بسیار بالایی داشته باشند.

در اتریش علاوه بر این که سطح درآمد بالا و نرخ تورم نیز پایین می باشد و تنها حدود 1% است، هر 12 ماه 1 بار برای جلوگیری از کاهش قدرت خرید مردم 2% به میزان حقوق آن ها افزوده می گردد .

ویزای کاری

ویزای کاری

ویزای کاری اتریش برای چه افرای صادر می شود

کشور اتریش یکی از بهترین و بی نظیرترین کشورهای دنیا با نرخ بیکاری پایین استاولین قدم برای دریافت ویزای کاری کشور اتریش این است که، باید از سوی کشور اتریش پیشنهاد کاری دریافت شود این امر برای افرادیست که مهارت های ویژه ای دارند و کار فرمایان اتریشی نیز خواهان این افراد در جهت انجام کارهستند.

درگام بعدی،باید از سوی کار فرمای اتریشی دعوت نامه ای جهت کار در کشور اتریش داشت تا بتون ویزای کار اتریش رادریافت کرد.
اما لازم به ذکر است جهت اخذ ویزای کاری کشور اتریش  به علاوه ی مدارکی که در زیر نام برده شده باید مدرک کارشناسی را نیز دارا بود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری اتریش

دو قطعه عکس
اصل شناسنامه ی با ترجمه
اصل پاسپورت
مدارک بیمه ای شما که در کار مورد نظر سابقه بیمه ای دارید .
پرداخت مالیات های مربوطه
گواهی عدم سوء پیشینه
اصل تمام کارنامه های تحصیلی شما و ریز نمرات همراه با ترجمه
رزومه ی کاری
گواهی تاییدیه مالی از بانک معتبر
مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی
اجاره نامه یا سند مسکن شما در کشور اتریش

ویزای کاری

ویزای کاری

ویزای کاری اتریش و مشاغل مورد نیاز 2020

افراد برای کاردر اتریش می بایست ابتدا به این کشور ورود پیدا کنند که لازمه آن ازین جهت دریافت ویزای کاری است. متقاضیان می توانند با داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمایی داخل این کشور برای اخذ ویزای کار اتریش اقدام کرده که برای این روش ابتدا متقاضی با توجه به تخصص و حرفه ای که دارد کارفرمایی را در کشور اتریش پیدا و وی را متقاعد سازد که او را به عنوان نیروی کار استخدام نماید و کارفرما نیز می بایست از اداره کار کشور اتریش مجوز کاری دریافت نماید و ولازمه این امر برای اثبات این است که هیچ نیروی کار بیکاری در اتریش برای آن جایگاه شغلی وجود نداردازین رو برای وی برای مدت معینی آگهی استخدام را منتشر نماید و در صورت پیدا نشدن نیروی کار در اتریش می تواند یک فرد خارجی را استخدام کندکه معمولا کارفرمایان برای مشاغلی که جز لیست مشاغل مورد نیاز اتریش ۲۰۲۰ می باشد پیشنهاد شغلی اعطا می نمایند

ویزای کاری اتریش به چند دسته تقسیم بندی می گردد

ویزای کاری برای افرادی که بسیار متخصص هستند
ویزای کاری برای نیروهای کار کلیدی
ویزای کاری برای مشاغلی که اتریش در آنها نقصان دارد ( Shortage Occupations )

البته نکته حائز اهمیت این است که : فرد بایستی دارای سوابق تحصیلی و کاری مرتبط برای مشاغلی که در لیست مشاغل مورد نیاز اتریش ۲۰۲۰ تعریف می شود و کمبود وجود دارد، باشد تا واجد الشرایط اخذ ویزای کاری اتریش و کار در این کشور باشد

 مشاغل مورد نیاز در اتریش در سال 2020

فنی ومکانیک
ساخت ساز
فناوری اطلاعات ونرم افزار
پزکی و پرستاری
کشاورزی
فناوری ارتباطات واطلاعات ومخابرات
وگروه تجارت

ویزای کاری

ویزای کاری

مدارک ویزای کار اتریش برای مهاجرت به اتریش

اولا باید گفت که ویزای کار اتریش یا از طریق دعوتنامه از سوی کارفرماست یااز طریق تخصص ومدرک تحصیلی اما کشور اتریش برای متقاضیان ویزا 3 نوع مجوز را نیز صادر می کند تحت عنوان :
اجازه ی کاری محدود (برای یکسال)
اجازه ی کاری (برای دوسال )
اجازه ی کاری نامحدود (برای 5سال)

مقایسه شرایط کار در آلمان و شرایط کار دراتریش

ابتدا باید گفت رای کار در آلمان یا اتریش ، به دریافت یک پیشنهاد کاری از کارفرمایی معتبر از کشور آلمان یا اتریش نیاز است البته لازم به ذکر است که متقاضیان کار در هر دو کشور آلمان و اتریش می توانند از دو روش به این امر اقدام کنند. روش اول اخذ ویزای کار از طریق پیشنهاد کاری و روش
job seeker ..
نرخ بیکاری در هر دو کشور آلمان و اتریش بسیار پایین و شرایط پیشرفت اقتصادی و تکنولوژی در کشور های آلمان و اتریش به نحوی است که نیروی کار بومی این کشور ها جوابگوی سیر پیشرفت در حوزه ها و مشاغل مختلف کاری نیست.

به همین خاطر دولت این کشور ها برای پیشرفت هر چه بیشتر صنایع و اقتصادآن ، به جذب و استخدام نیروی کار بسیار ماهر بین المللی روی آورده ولازم به ذکر است که نرخ بیکاری در کشور های آلمان و اتریش زیر ۵ درصد بوده که این آمار نشان دهنده پایین ترین نرخ بیکاری در بیند کشور های اروپایی ست.

تماس با ما