ویزای کاری روسیه

♦ شرایط مهاجرت کاری به روسیه

♦ چه افرادی به ویزای کار روسیه نیاز ندارند

♦ انواع ویزاهای کاری روسیه

♦ مدارک مورد نیاز مهاجرت کاری روسیه

♦ مشاغل مورد نیاز روسیه

شرایط مهاجرت کاری به روسیه

ویزای کاری روسیه :روسیه کشوری است بسیار پهناور که تمام شمال آسیا تا شرق قاره اروپا را در برمی‌گیرد. این کشور با مساحتی حدود ۱۷ میلیون کیلومتر مربع، بزرگترین کشور جهان است و جالب تر آنکه یازده ناحیه زمانی را در بر می‌گیرد. همچنین بد نیست بدانید که روسیه با شانزده کشور از اروپا تا آسیا هم‌مرز است.
به طور کلی، یک خارجی برای اخذ ویزای کاری روسیه باید دعوت‌نامه کاری، مدرک تحصیلی دانشگاهی مناسب و تخصص بالای اجرایی یا مدیریتی داشته باشد که مشابه آن در روسیه در بین نیروی کار بومی این کشور، موجود نباشد. برای جذب نیروی کار خارجی، کارفرمای روسی باید از دولت اجازه استخدام بگیرد که هر ساله تعداد سهمیه مشخصی از سوی دولت معین می‌گردد

ویزای کاری

ویزای کاری

چه افرادی به ویزای کار روسیه نیاز ندارند

مهاجرت به روسیه : افراد دارای شرایط زیر برای کار در روسیه از دریافت ویزای کار روسیه معاف هستند و نیازی به اخذ ویزا ندارند:

⦁ ساکنان خارجی که در روسیه زندگی می کنند و قبلا اقامت دائم این کشور را دریافت کرده اند.

⦁ افرادی که به طور موقت برای یک شرکت خارجی در روسیه کار می کنند می توانند برای اخذ یک ویزای کار روسیه که آن ها را قادر می سازد تا یک سال در روسیه کار کنند؛ اقدام کنند.

⦁ کارکنان امور خارجه هر کشور که مأموریت های دیپلماتیک دارند و یا کنسولگری های کشورهای خارجی در روسیه همراه با تمامی کارمندان مربوط به آن ها

⦁ کارکنان کشورهای خارجی مشغول به انجام نصب، تعمیر و نگهداری و تعمیر تجهیزات نصب شده توسط این کشورها در روسیه

⦁ ژورنالیست ها و روزنامه نگاران تایید شده توسط وزارت امور خارجه روسیه نیز نیازی به اخذ ویزای کار روسیه ندارند.

⦁ دانشجویان و دانش آموزانی که یک ویزای معتبر تحصیل در روسیه را دارند، برای کار در محل تحصیل یا در هنگام تعطیلات، نیازی به ویزای کار ندارند.

⦁ افرادی که از طرف نهادهای یا مراکز علمی، آموزشی، بین المللی، تحقیقاتی و…. در روسیه برای آموزش و تدریس به این کشور می آیند نیز از دریافت ویزای کار روسیه معاف هستند.

ویزای کاری

ویزای کاری

انواع ویزاهای کاری روسیه

Single-entry Visa
این ویزا برای ۹۰ روز اعتبار دارد و کنسولگری روسیه آن را بر اساس دعوت‌نامه کاری که کارفرما داده است، صادر می‌کند.

Multiple-entry Visa
این ویزا بر مبنای ویزای single که قبلاً صادر شده است، این بار توسط اداره مهاجرت روسیه صادر یا تمدید می‌شود که اعتبار آن حداکثر ۱ سال خواهد بود. پس از گذشت یک سال اقامت کاری در روسیه درصورتی که همچنان مشغول به کار باشید یا کارفرما قرارداد کاری تان را تمدید نموده باشد، هر سال باید این ویزا را تمدید نمایید.

Work Permit for Highly Qualified Professionals
اجازه کار برای اشخاص حرفه‌ای با تخصص بالا که قرارداد آنها با کارفرما از درآمد سالانه ۱ میلیون روبل بیشتر باشد، صادر می‌شود. این مجوز کار ظرف ۲ هفته صادر می‌شود و به مدت ۳ سال اعتبار دارد.

مدارک مورد نیاز مهاجرت کاری روسیه

کارفرمای شما از طریق وزارت داخلی روسیه کارهای مربوط به دریافت مجوز کار روسیه را انجام خواهد داد. برای این کار شما باید مدارک زیر را آماده کنید:

♦ عکس پاسپورتی رنگی

♦ پاسپورت یا مدرک شناسایی معتبر

♦ کپی از گواهی های مهارتی لازم

♦ گواهی پزشکی نشان دهنده ی عدم وجود بیماری

♦ رسید پرداخت هزینه ها

♦ عوت نامه ی وزارت داخلی

♦ نامه ای از طرف کارفرما شامل جزئیات شغلی، محل کار و تاریخ عقد قرارداد.

ویزای کاری

ویزای کاری

به محض آماده شدن مجوز شما از طرف وزارت داخلی روسیه دعوت نامه ی ویزای کار را دریافت خواهید کرد. شما باید امور مربوطه را در سفارت خانه ها یا کنسولگری های روسیه درکشور مبدا انجام دهید. فهرست سفارت خانه ها و کنسول گری های روسیه را اینجا می توانید ببینید.
در حال حاضر برای برخی کشورها ضروری است که متقاضی شخصا به سفارت خانه یا کنسولگری روسیه مراجعه کنند تا فرایند اسکن مشخصات انجام شود.

 مشاغل مورد نیاز روسیه

به طور معمول در هر کشور بسته به نوع پتانسیل های اقتصادی، موقعیت جغرافیایی و سبک زندگی مردم آن کشور، موقعیت های کاری و مشاغل مورد نیاز جامعه آن کشور ممکن است، متفاوت باشد. روسیه از جمله کشور هایی است که در سالیان اخیر در جهت ساخت ابزار های تخصصی و پیچیده با کشور آمریکا رقابت تنگاتنگی داشته است.

بنابراین پردازش اطلاعات، به کارگیری آن در پیشبرد توسعه آرمان های سازمانی با توجه به پتانسیل های نیروی کار متخصص برای کشور روسیه بسیار مهم می باشد. از این رو در میان مشاغل مختلف در کشور روسیه، مشاغلی با گرایش مهندسی و مدیریت، بسیار می تواند مورد توجه کارفرما های این کشور قرار گیرد.

چنانچه قصد اخذ ویزای کار روسیه را دارید، پیشنهاد می شود تمرکز خود را بر مشاغلی بگذارید که بیشتر مورد نیاز این کشور می باشد. از این رو برای اطلاع بیشتر عزیزان، لیست مشاغل مورد نیاز روسیه به طور مختصر در قسمت زیر آورده شده است.

مهندس IT

مدیر منابع انسانی

مدیر فروش

مدیر مالی

مهندس عمران

حسابدار

مدیر تجاری

مهندس نفت و گاز

مترجم چند زبانه

تماس با ما