ویزای کاری لهستان

♦ شرایط اخذ ویزای کاری لهستان

♦ مشاغل مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری لهستان

♦ انواع ویزای کاری  لهستان

♦ مهاجرت به لهستان از طریق کاریابی

♦ مدارک و شرایط مهاجرت کاری لهستان

شرایط اخذ ویزای کاری لهستان

ویزای کاری لهستان :لهستان به پایتختی شهر ورسای، یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپایی (EU) و ناحیه شنگن می باشد که دارای اقتصاد صنعتی و پیشرفته ای در قلب اروپاست.

این کشور در سالهای اخیر به دلیل پتانسیل های موجود در بازار کار و نیز سطوح درآمدی مطلوب و استاندارد زندگی بالا مورد توجه مهاجرین خارجی می باشد.

از شرایط اخذ ویزای کار لهستان این است که هر ساله دولت لهستان لیست مشاغل مورد نیاز خود را منتشر می ­نماید و افراد که مهارت و حرفه های در لیست این مشاغل قرار دارد، می­ توانند تقاضای انجام کار در این کشور را به سفارت لهستان بنمایند.

و از طریق بلوکارت اروپا به این کشور مهاجرت نمایند. پروسه دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در لهستان نسبتاً دشوار است.

زیرا کارفرمایان ابتدا آگهی استخدامی خود را به مدت 3 ماه در لهستان و پس از آن به مدت 3 ماه دیگر در سایر کشورهای اروپایی می­ بایست منتشر نماید، در صورت عدم یافتن نیروی مورد نظر امکان استخدام نیروهایی خارج از اتحادیه اروپا را خواهد داشت.

ویزای کاری

ویزای کاری

اخذ ویزای کار لهستان به دلیل وجود فرصت های کاری فراوان و نیز مهارت محور بودن بازار کار این کشور، کمی دشوار و به نوعی رقابتی است.

متقاضیان برای موفقیت در کسب ویزای کار لهستان بایستی از قبل صلاحیت خود را ارزیابی نموده و بر اساس نیاز بازار کار لهستان اقدام نمایند.

متقاضیان کار در لهستان بایستی بدانند که آنها در لهستان دارای 2 گزینه ویزای کار و اقامت لهستان و بلوکارت اتحادیه اروپایی می باشند.

و از شرایط اخذ ویزای کار لهستان نیز وجود پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای لهستانی و قرارداد کار امضاء شده می باشد.

مشاغل مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری لهستان

بهتر است متقاضیان انجام کار ابتدا از مهارت های مورد نیاز در این کشور آگاهی یابند و پس از آن با توجه به شغل و حرفه­ خود نسبت به جستجوی کار در کشورهای اروپایی اقدام نمایند.

از جمله شرایط انجام کار در لهستان برخورداری از تحصیلات دانشگاهی (کاردانی، کارشناسی و یا بالاتر) می­ باشد.

البته افرادی که از مدارک فنی و حرفه ای برخوردار هستند، امکان درخواست ویزای کاری لهستان را دارند.

لیست مشاغل پر درخواست در کشور لهستان :

مهندسی فناوری اطلاعات
مهندسی ارتباطات و مخابرات
کلیه علوم تکنولوژی
پزشکی، دندانپزشکی
مدیران (پروژه، مالی، بازرگانی، تولید و اداری)

ویزای کاری

ویزای کاری

انواع ویزای لهستان

مهاجرت به لهستان : افراد برای یافتن کار در لهستان می ­توانند به سایت های کاریابی در این کشور مراجعه نمایند. از این طریق از فرصت های شغلی مختلف در این کشور آگاهی یابند.

پس از دریافت پیشنهاد کاری و عقد قرارداد کاری که از ملزومان و شرایط اخذ ویزای کار لهستان است می­ توانند نسبت به دریافت یکی از انواع ویزاهای کاری این کشور اقدام نمایند.

انواع ویزاهای کار در لهستان :

ویزای کاری نوع A : برای افرادی صادر می ­گردد که در شرکتی واقع در لهستان کار انجام می ­دهد و فرد می­ تواند در لهستان حضور نداشته باشد و گاهاً به این کشور مراجعت می­ نماید.

ویزای نوع B : این ویزا اعتباری 6 الی 12 ماهه را داراست که فرد به عنوان مدیری در شرکتی لهستانی انجام وظیفه می ­نماید.

ویزای نوع C : این ویزا برای افرادی صادر می ­گردد که کارفرمایانی غیر لهستانی دارند و برای مدت 30 روز جهت انجام کار در شعبه های شرکت در لهستان به این کشور سفر می­ نماید.

ویزای نوع D :  این ویزا برای افرادی که در شرکت های غیر لهستانی کار می­ کنند و برای انجام کار در بخش های صادرات و خدمات در کشور لهستان بصورت موقت به این کشور مراجعت می ­نمایند.

ویزای نوع E : این ویزای برای متقاضیانی که با اخذ ویزای کاری این کشور و به مدت بیش از 3 ماه قصد انجام کار در لهستان را دارند صادر می­ گردد.

ویزای کاری

ویزای کاری

مهاجرت به لهستان از طریق کاریابی

از دیگر شرایط اخذ ویزای کاری لهستان این است که متقاضیان می­ بایست حداقل دارای مدرک کارشناسی به بالا باشند تا بتوانند درخواست کار خود را به سایت های کاریابی در لهستان ارسال نمایند.

از مهم ترین مشاغل مورد نیاز لهستان می ­توان به مهندسین فناوری اطلاعات، اقتصاد و بانکداری، مهندسی شیمی و مدیران و ارتباطات را نام برد.

شرکت های چند ملیتی زیادی در این کشور وجود دارد که متخصصین را در حوزه های مختلف استخدام می ­نمایند.

متقاضیان انجام کار می­ توانند با مراجعه به سایت های کاریابی لهستان مشاغل مورد نظر خود را جستجو نمایند.

سایت های کاریابی لهستان:

pl- in polish
Career in Poland
pl
Jobs in Krakow
Jobs in warsaw

مدارک و شرایط مهاجرت کاری لهستان

از مهم ترین شرایط اخذ ویزای کار لهستان تحصیلات دانشگاهی، برخورداری از مهارت زبان لهستانی، روسی و انگلیسی و یا آلمانی می ­باشد.

پس از آن افراد با ارائه دعوتنامه کاری و مدارک زیر به سفارت این کشور امکان دریافت ویزای کار لهستان را خواهند داشت:

ترجمه مدارک تحصیلی که به زبان انگلیسی
سوابق کاری
گواهی عدم سوء سابقه کیفری
گواهی سلامت عمومی
پاسپورت معتبر
گواهی تمکن مالی متقاضی

تماس با ما