ویزای کاری چک

♦ شرایط مهاجرت کاری به چک

♦ مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار چک

♦ بهترین روش مهاجرت و اخذ ویزای

♦ انواع ویزای کاری در چک

♦ مهاجرت کاری چک و مشاغل مورد نیاز چک

شرایط مهاجرت کاری به کشور چک

ویزای کاری چک از چند طریق صورت می گیرد یکی از راه های اخذ ویزای کار این است که شخص در کشور چک یک دعوت نامه کاری از یک شخص واجد شرایط که دارای شرکت معتبر در کشور چک است دریافت نماید که شخص نیز باید شرایط لازم را داشته باشد (موسسه حقوقی ره پویان به شما مشاوره حقوقی رایگان در این زمینه خواهد داد.) .یکی دیگر از شرایط لازم پذیرفته شدن برای ویزای کار این است که در آگهی پذیرفته شوید ، که طی مراحلی که ابتدا ۳ ماه در داخل کشور سپس ۳ماه در اتحادیه اروپا آگاهی شود اگر شخص مورد نظر پیدا نشود از ایران یا کشور دیگر نیرو می گیرند ، وقتی شخص در این آگهی پذیرش شد می تواند برای اخذ ویزا اقدام نماید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار چک

◊ مدرک دریافت پیشنهاد کاری (ایمیل ارسال شده از طرف مارفرما)
◊ ارائه مدرک تحصیلی مورد تایید کشور چک (معادل سازی)
◊ ارائه رزومه عالی مرتبط با شغل پیشنهادی
◊ داشتن سابقه کاری مرتبط
◊ داشتن مهارت های خاص و ارزشمند
◊ عکس پرسنلی
◊ گذرنامه با اعتبار حداقل 10 ماه
◊ نامه تمکن مالی 100000 یورو
◊ بلیط پرواز
◊ گواهی سلامت ترجمه
◊ گواهی عدم سوء پیشینه
◊ داشتن سن بالای 15 سال

ویزای کاری

ویزای کاری

تمامی مدارک مورد نیاز باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند و به تایید مراجع مربوطه در کشور مبدا و برخی در کشور مقصد هم برسند. مدارک فنی حرفه ای، دیپلم و فوق دیپلم که مدارک آکادمیک محسوب نمی شوند برای کار در کشور چک مورد تایید نیستند.

بهترین روش مهاجرت و اخذ ویزای کار چک

بهترین راه این است که به عنوان دانشجو با ویزای تحصیلی وارد این کشور شود. چون در حین تحصیل با دریافت اجازه کار می تواند کار نیمه وقت داشته باشد. فلذا به محض اینکه شغلی آگهی شد آن را درخواست نمائیم. یا می توان پس از اتمام درس از کارفرما در کشور چک درخواست کار نمائیم. توجه داشته باشید که این راه بهترین راه برای اخذ ویزای کار در چک می باشد.

اگر شخص به عنوان دانشجو یا همان ویزای تحصیلی وارد کشور چک شود. این فرصت را دارد تا شغل مورد نظر خود را انتخاب و تا پس از اتمام تحصیلات خود آن کار را ادامه دهد. تا وقتی که بتواند از طریق همین شغل اقامت کاری خود را دریافت و پس از پرداخت مالیات به مدت ۴ سال برای اخذ اقامت دائم خود اقدام نماید

انواع ویزای کاری در چک

مهاجرت به چک : متقاضیانی که قصد کار در اروپا را دارند می توانند از دو نوع ویزای کاری استفاده نمایند. ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی و ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار

ویزای کاری

ویزای کاری

ویزای کاری جاب آفر JOB OFFER

بر اساس این نوع از ویزا متقاضیان ابتدا باید یک کارفرما از داخل خاک جمهوری چک پیدا نمایند که به نیروی کاری آن فرد اعلام نیاز نماید. اما قبل از انعقاد قرارداد و اهدای آن شغل به فرد متقاضی، کارفرما ابتدا باید شغل مورد نظر را در کشور خود حداقل به مدت سه ماه آگهی نماید و اگر فردی از شهروندان جمهوری چک متقاضی این کار نباشد، آن شغل را در کل کشورهای اتحادیه اروپا آگهی نماید و اگر بازهم متقاضی برای آن کار پیدا نشد، آن را به یک فرد خارج از چک و اتحادیه اروپا اهدا نماید. با توجه به توضیحات ارائه شده، متوجه می‌شویم که دریافت ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی برای ایرانی ها کاری دشوار و سخت است مگر اینکه فرد شرایط و رزومه بسیار خاصی داشته باشد. این نوشتار علمی توسط کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور به تحریر درآمده است و کپی برداری از آن حرام و از نظر حقوقی غیر قانونی میباشد.

ویزای جستجوی کار یا JOB SEEKER

بر اساس قوانین این نوع از ویزا ، متقاضی اجازه دارد به طور فیزیکی در خاک آن کشور حضور پیدا کند و مستقیماً در مصاحبه‌های کارفرما هاشرکت نماید. مدت این ویزا معمولاً کوتاه مدت و حداکثر ۶ ماهه است و در این مدت متقاضی اجازه ی همراه ندارد و باید تنها به کاریابی بپردازد و در صورتی که شغل مورد نظر خود را پیدا کرد می تواند در خواست دهند تا همسر و یا فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به عنوان همراه به او اضافه شود. در بین کشورهای اروپایی در حال حاضر تنها دو کشور آلمان و اتریش به ایرانی ها اجازه ی استفاده از این ویزا را می‌دهند و متأسفانه کشور جمهوری چک جهت کار در این کشور این نوع ویزا را برای ایرانیان صادر نمی نماید. در نتیجه تنها راه کار در جمهوری چک برای ایرانیان استفاده از ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی است که توضیحاتی در خصوص چگونگی اخذ این نوع است ویزا ارائه شد.

ویزای کاری

ویزای کاری

مهاجرت کاری چک و مشاغل مورد نیاز 2020 جمهوری چک

کار در جمهوری چک و مشاغل مورد نیاز این کشور هر ساله توسط دولت جمهوری چک اعلام می گردد که به منظور کاریابی بهتر و هرچه سریعتر می توان به لیست این مشاغل مراجعه نمود. امروزه ساختار اقتصادی کشور چک در حال تغییر است و به سمت صنعت کمتر و خدمات گرایی رو به حرکت است. بخش های صنعتی قوی در این کشور شامل موارد زیر می باشند:

الکترونیک
داروسازی
آهن و فولاد
تولید ماشین آلات
تولید مواد شیمیایی

بخش های خدماتی پررونق شامل موارد زیر می باشند. همه این مشاغل برای افرادی که به دنبال فرصتی برای کار در جمهوری چک هستند، ایده آل می باشند:

خدمات مالی
خدمات تجاری
گردشگری و توریسم
تدریس

تماس با ما