ویزای کاری کانادا

♦ شرایط مهاجرت کاری به کانادا

♦ شرایط اخذ ویزای کاری کانادا

♦ مهاجرت به روش خود اشتغالی‌ در کانادا

شرایط مهاجرت کاری به کانادا

ویزای کاری کانادا :کشور کانادا از سال 1867 به طور مستقل و مستقیم مشغول به فعالیت می باشد. جمعیت آن حدود 37 میلیون نفر و زبان رسمی آن انگلیسی و فرانسوی می باشد. وجه رایج آن دلار کانادا است. این کشور با داشتن یک سیستم اقتصادی و سیاسی پایدار و با ثبات، همواره از کشور های محبوب برای مهاجرت بوده است.

به طور کلی کانادا با کمبود نیروی کار ماهر مواجه می باشد. از این رو سیستم های اخذ ویزای کار کانادا برای این تهیه و تعبیه شده است تا بتوانند نیرو های حرفه ای و متخصص در تمامی دنیا را به کشور خود جذب کنند اخذ ویزای کار کانادا و مهاجرت به کشور کانادا از طریق دریافت ویزای کار یکی از روش های محبوب مهاجرت به کشور کانادا می باشد.

شما برای اینکه بتوانید ویزای کار کانادا را دریافت کنید باید از شرایط خاصی برخوردار باشید و در یک سیستم امتیازبندی (اسکیل ورکر)، امتیاز مورد نظر را کسب کنید. البته تنها راه اخذ ویزای کار کانادا، برنامه اسکیل ورکر نیست، در صورتی که بتوانید از کانادا پیشنهاد کار دریافت کنید نیز می توانید ویزای کار این کشور را کسب نمایید.

شرایط اخذ ویزای کاری کانادا

علاوه بر پرداخت هزینه ویزای کار کانادا مدارک دیگری نیز باید به جهت اخذ ویزای کاری این کشور به سفارت کانادا ارائه نمود که در ادامه آنها را نام خواهیم برد:

ویزای کاری

ویزای کاری

◊ پاسپورت
◊ عکس
◊ مدارک کامل تحصیلی
◊ نامه سوابق کاری همراه با بیمه
◊ ارائه فرم تکمیل شده CIC
◊ متقاضیانی که در خارج کانادا اقدام به دریافت ویزای کاری کانادا می کنند باید فرم IMM1295 را نیز کامل کنند
◊ ارائه فرم های تکمیل شده IMM5707 و یا IMM5645
◊ ارائه فرم های تکمیل شده IMM5109.
◊ ارائه عقد نامه و یا سند ازدواج برای همراه در صورتی که متقاضی متاهل باشد
◊ ارائه مدارکی مبنی بر این امر که از شرایط لازم به جهت اخذ کار مناسب در کانادا را خواهد داشت
◊ ارائه مدرک CAQ اگر متقاضی تمایل به کار در ایالت کبک خواهد داشت
◊ متقاضیانی که در طرح های استانی نامزد شده اند یک Nomination Letter و همچنین نامه R204c که توسط استان به متقاضی داده شده است باید ارائه نمایند.
◊ نامه عدم سوء پیشینه
◊ نامه گواهی سلامت پزشکی
◊ شناسنامه و کپی آن و ترجمه
◊ ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی
◊ ارائه نامه تمکن مالی

یکی از روش های مهاجرت کاری به کانادا

می توان از طرق و روش های بسیاری ویزای کاری کانادا را دریافت نمود که اکثر آنها بر اساس سیستم امتیازبندی شرایط متقاضی را بررسی خواهد شد. این امتیازات بر اساس سن متقاضی، تحصیلات،سوابق کاری مرتبط با رشته تحصیلی،سطح زبان و … مورد بررسی قرار میگیرد. شرایط اخذ ویزای کاری کانادا به صورت کلی دارای دو مرحله است. در مرحله اول متقاضی حداقل باید ۶٧ امتیاز از ١٠٠ امتیاز را کسب نماید و در مرحله دوم که سنجش در دامنه وسیعتری صورت می گیرید، متقاضی باید امتیازی بالا کسب کند تا موفق به اخذ ویزای کاری کانادا گردد.

روش های مهاجرت

روش های مهاجرت

مهاجرت به کانادا به روش خود اشتغالی‌ در کانادا

افرادی که هنر خاصی دارند نظیر هنرمندان، عکاسان، نویسندگان، مترجمان، ورزشکاران و… این امکان را دارند که بدون نیاز به مدرک زبان برای ورود به کشور کانادا اقدام نموده و با توجه به توانایی خود به اشتغال زایی بپردازند. این روش لیست مشاغل مربوطه به خود را دارد که محدود است. ویزای کاری این کشور با وجود پیچیدگی و دشواری هایی که دارد مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار می گیرد که در صورت داشتن شرایط و رزومه مطلوب می تواند راه ورود خوبی به کشور کانادا محسوب شود.

متوسط هزینه های زندگی در کانادا

در سال 2020 هزینه زندگی در کانادا نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان کمتر است در نتیجه هم کار و هم تحصیل در این کشور طرفداران زیادی دارد. البته در مقایسه با ایران هزینه زندگی در کانادا بدون احتساب اجاره منزل 71.51% از ایران بیشتر است. هزینه اجاره منزل در کانادا نیز در سال 2020 به میزان 104.58% از ایران بیشتر می باشد. به عنوان مثال اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر تورنتو 1326.58$ (دلار کانادا) می باشد. البته کسانی که مستقیما برای کار به این کشور می روند درآمد بالایی دارند که کاملا پاسخگوی هزینه هاست.

تماس با ما