تحصیل پزشکی در مجارستان

 

تحصیل پزشکی در مجارستان : مجارستان یکی از بهترین کشورها برای  ادامه تحصیل است زیرا این کشور عضو اتحادیه اروپا و همچنین منطقه شنگن می باشد.

بنابراین دانشجویان به راحتی میتوانند به سایر کشورهای اروپایی سفر کنند. هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی در مقایسه با بسیاری از نقاط دیگر اروپا مقرون بصرفه است همچنین هزینه های زندگی نسبت به بقیه کشورهای اروپایی نسبتا کم تراست.

شما می توانید بدون داشتن آیلتس یا تافل در مجارستان تحصیل نمایید. ولی باید یک دوره یکساله را برای تسلط به زبان انگلیسی درکالجهای مجارستان بگذرانید دانشجویانی که مدرک زبان دارند مستقیما وارد دانشگاه می شوند.

رتبه بندی جهانی برای اکثر دانشگاه های مجارستان بسیار خوب است آموزش عالی بر اساس سیستم بولونیا صورت میگیرد که امکان انتقال دانشجویان را از یک دانشگاه اتحادیه اروپا به دیگری میسر می سازد.

دانشجویان در مدت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان میتوانند از بیمه درمانی استفاده کنند. در مجارستان فرصت های شغلی بسیاری وجود دارد و دانشجو میتواند حین تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به کار بپردازند.

و بخشی از هزینه های خود را تامین کنند وحتی بعد از اتمام تحصیلات در سایر کشورهای اروپایی بکار بپردازند برای بسیاری از متقاضیان تحصیل پزشکی در مجارستان خدمات با کیفیت ارائه نموده است.

 

تحصیل پزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان

 

برای تحصیل پزشکی در مجارستان باید اشخاص یک دوره کالج یک ساله را بگذرانند در این دوره یک ساله متقاضیان تحصیل پزشکی دروس زیست ،شیمی ،زبان و دیگر دروس سال آخر دبیرستان تدریس می شود.

در واقع این دوره به دانش آموزان کمک میکند که برای کنکور پزشکی مجارستان امادگی لازم رو پیدا کنند دانش آموزانی که قصد تحصیل پزشکی در مجارستان رو دارند در آزمون ورودی مجارستان شرکت می کنند.

کسانی که بتوانند نمره قبولی را بیاورند می توانند وارد دوره پزشکی شوند. دوره پزشکی در کشور مجارستان  6 ساله می باشد.  زبان تحصیل پزشکی در کشور مجارستان انگلیسی و مجاری است.

 

تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان در مجارستان

 

تحصیل در مجارستان نیاز به مدرک زبان ندارد. امکان تحصیل به زبان انگلیسی و مجاری در مجارستان وجود دارد. دردوره یکساله کالج پیش از ورود به کورس اصلی دانشجو به سطح قابل قبولی از سطح زبان میرسد که امکان تحصیل قابل فهم را برای دانشجو فراهم میکند.

مجارستان یکی از کشورهایی هست که میتوان زبان آلمانی را در آنجا فراگرفت و سپس از همانجا و بدون مراجعه به ایران مستقیم به سفارت آلمان برای اخذ اقامت آلمان مراجعه نمود.

کشور مجارستان عضو اتحادیه اروپا می باشد که خود مزیت بزرگی برای فردی است که زبان آلمانی را در آنجا فرا می گیرد محسوب می شود.

تحصیل دوره زبان آلمانی در مجارستان یکی از راههایی می باشد که میتواند فرایند اخذ ویزای کار آلمان را برای متقاضیان تسریع نماید. برای آن افرادی که متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق کار هستند.

گرفتن وقت سفارت آلمان در ایران و بطور کلی اخذ ویزای کار آلمان یکی از دغدغه های اصلی آنها است و به همین دلیل یکی از راه های پیشنهادی برای متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق ویزای کار گذراندن دوره زبان آلمانی در مجارستان می باشد.

 

تحصیل پزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان

مزایای تحصیل دوره زبان آلمانی در مجارستان

 

اقامت در یک کشور اروپایی و بهره مندی از مزایای آن

امکان شرکت در مصاحبه های کاری بیشتر و در نتیجه بالا رفتن شانس یافتن کار در زمان کوتاه تر

فرصت زمانی یکسال و نیم برای پیدا کردن شغل

در صورت یکسال اقامت در مجارستان و نیز فرصت 6 ماهه اقامت در آلمان برای یافتن کارفرصت مناسبی برای یافتن شغل خواهد بود.

 

مزایای ویزای مجارستان

کیفیت بالا و امکانات خوب آموزشی کشور مجارستان

هزینه پایین زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی در مجارستان

معتبر بودن مدارک دانشگاهی مجارستان در سایر کشورهای اروپایی

امکان انتقال به ایران

مجارستان عضو اتحادیه اروپا بوده و دارای مرزهای باز با سایر کشورهای اروپایی می باشد

کشور مجارستان دارای ویزای شنگن می باشد و به همین علت دانشجویان به راحتی می توانند به سایر کشورهای عضو شنگن مسافرت کنند

دانشجویان خارجی از حقوق یکسان با همشهریان مجاری برخوردار می باشند

در طول کل دوره تحصیلی در دانشگاههای مجارستان بیمه درمانی اجباری می باشد.

ارائه و استفاده از خدمات ورزشی و اینترنتی با پرداخت حق عضویت در دانشگاهها

مدارک تحصیلی مجارستان در 25 کشور اروپایی و آمریکا و کانادا و ایران ارزشیابی شده و مورد تایید می باشد.

 

تحصیل پزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان

 

مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به مجارستان

 

نحوه ورود و پذیرش از دانشگاه های گروه پزشکی کشورمجارستان :

داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی یا 12 سال دیپلم کامل

گذراندن دوره های کالج پری مدیکال

قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها

طول دوره گروه پزشکی کشور مجارستان

دوره پزشکی 6 سال

دوره دنداپزشکی 5 سال

دوره داروسازی 5 سال

طول دوره پزشکی در کشور مجارستان 6 سال است که دو سال اول دروس عمومی علوم پایه ارائه می شود و از سال سوم تخصصی خواهد بود .

دانشجویان گروه پزشکی مستلزم به گذراندن دوره های کلینیکال و مطرح می باشند و در سال اخر باید 37 هفته طرح خود را در بیمارستان ها شیفت بدهد.

در پایان دوره تحصیل در مجارستان در دوره های پزشکی مدرک پزشکی به آنها داده می شود .

 

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.