سایت های خرید و فروش اتومبیل در اوکراین

 

خرید ماشین در اوکراین : تقریبا میتوان گفت اکثر مردم در اوکراین خرید و یا فروش اتومبیل را از طریق چند سایت که دو تا از آنها بیشترین طرفداران را دارد انجام میدهند، این دو سایت عبارتند از :

Ab.ua

auto.ria.com

قیمت ، مدل ، سال ساخت و حتی رنگ مورد نظر را میتوان در این سایت جست وجو کرد . نکته مهم اینکه شخصی که قصد فروش اتومبیل خود را داشته باشد میتواند با وارد کردن مشخصات اتومبیل خود از قبیل میزان کارکرد ، مدل ، سال تولید و.. قیمت تقریبی اتومبیل خود را با 500 دلاربالاتر ویا پایین تر بیابد .

شاید برایتان جالب باشد که بدانید فروشنده ی واقعی اتومبیل در اوکراین ابتدا پلاک خود را از سفید که بیانگر مالک بودن اتومبیل خود می باشد به پلاک قرمز تغییر میدهد (پلاک قرمز صرفا هنگام فروش اتومبیل به خودرو نصب می شود) سپس شخص خریدار بعداز خرید خودروی مورد نظر نسبت به تعویض پلاک قرمزبه سفید شخصی خود اقدام می نماید .

همچنین باید توجه داشته باشید که به هنگاه خرید خودروهایی که در سایت پیدا می کنید حتما خودروی مورد نظر خود را نزد نمایندگی های مجاز برده و درخواست آنالیز کلی اتومبیل از نظر فنی و بدنه را بدهید .

 

خرید ماشین در اوکراین

خرید ماشین در اوکراین

خودروهای پر طرفدار در اوکراین

 

به صراحت میتوان گفت که خودروهای ساخت کشور آلمان از قبیل: فولکس واگن، بنز و بی ام و جزء پر طرفدارترین اتومبیل ها در کشور اوکراین می باشد که علت این گرایش به خودروهای آلمانی در اوکراین، کیفیت بالا، داشتن نمایندگی های فراوان در اوکراین و زیبایی خودروهای آلمانی می باشد.

در کل میتوان گفت مردم اوکراین به اتومبیل خود خیلی اهمیت میدهند و همیشه سعی میکنند اتومبیل لوکس و مدرنی داشته باشند همچنین با وجود بارندگی فراوان در اوکراین تمیزی ماشین جزء لاینفک زندگی مردم اوکراین می باشد بطوری که شما به سختی در اوکراین یک ماشین کثیف می بیند.

به همین دلیل در تمامی شهرهای اوکراین کارواش به وفور وجود دارد که حتی در پایگاه های سوخت هم کارواش های فوری با قیمت پایین وجود دارند.

بر خلاف ایران که گرایش اکثر مردم به خرید خودروهای سفید رنگ می باشد در کشور اوکراین رنگ مشکی جزء شیک ترین رنگها برای اتومبیل می باشد ولی تقریبا تمامی رنگ ها طرفداران خاص خود را دارد.

پر فروش ترین اتومبیل ها در اواخر سال 2020 به ترتیب زیر می باشد

 

Volkswagen

Ford

Skoda

Renault

Nissan

Toyota

Hyundai

Mazda

KIA

Suzuki

Bmw

Mercedes-benz

 

خرید ماشین در اوکراین

خرید ماشین در اوکراین

 

واردات اتومبیل به اوکراین

در کشورهای غربی از قبیل آمریکا ، کانادا و آلمان به دلیل هزینه های بالای خدمات اتومبیل از قبیل صافکاری ، تعمیرات و بازسازی خودروهای تصادفی در این کشورها بسیار پرهزینه می باشد لذا برای مردم این کشورها فروختن  خودرو ی تصادفیشان بصرفه تر از تعمیر آن می باشد.

این مساله باعث ایجاد بیزینسی در کشور اوکراین شده که افرادی اتومبیل های تصادفی که موتورآنها سالم می باشد را از کشورهای آمریکایی و اروپایی به اوکراین وارد می کنند و اگر خودرو به تعویض قطعه یا صافکاری احتیاج داشته باشد در اوکراین این عملیات انجام می شود سپس آن را بفروش می رسانند.

نکته حائز اهمیت اینکه هزینه های ترخیص و گمرک خودروهای تصادفی در اوکراین پایین می باشد.

 قیمت ماشین در اوکراین

 

تقریبا میتوان گفت قیمت خودروهای لوکس از قبیل بنز در کشور اوکراین حدود 3/1 قیمت آنها در ایران می باشد. تقریبا با داشتن 6000 دلار میتوان در اوکراین صاحب اتومبیل شد.

بر خلاف خودروهای گران قیمتی همچون بی ام و ..خودروهای فرانسوی همچون لوگان از لحاظ قیمت با ایران تقریبا یکسان می باشد و نکته جالب اینکه افت قیمت اتومبیل صفر کیلومتر در کشور اوکراین زیاد است به طوری که شما بعد از خرید اتومبیل صفر و بعد از گذشت 5 سال و رسیدن کارکرد کیلومتر آن به 100000 قیمت خودرو 50% افت قیمت خواهد داشت لذا خرید اتومبیل کارکرده به صرفه تر خواهد بود .

تاکسی اوکراین

 

برای گرفتن تاکسی در اوکراین همچون کشور خودمان اپلیکیشن های بسیاری وجود دارند که از محبوب ترین آنها عبارتند از:

Uber

Bolt

نکته مهم اینکه اکثر مهاجرین به اوکراین در ابتدای ورود به این کشور با خرید یا اجاره کردن اتومبیل در این اپلیکیشن ها عضو می شوند و شروع بکار می کنند . یکی از مشاغلی که خیلی نیازی به دانش زبان ندارد و درآمد مناسب  (خالص تقریبا ساعتی 3 دلار) دارد کار کردن در اینگونه تاکسی ها می باشد.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.