تحصیل در اتریش

لیست دانشگاههای روسیه مورد تایید وزارت بهداشت 2021

دانشگاههای مورد تایید روسیه : از آنجا که این کشور دارای شرایطی چون هزینه های پایین زندگی و شهریه دانشگاه، بازار کارفعال پس از تحصیل، دارا بودن دانشگاه هایی با رتبه بالا می باشد از این رو همواره مورد استقبال متقاضیان مهاجرت به روسیه و تحصیل در این کشور قرار می گیرد.

  • تمامی افرادی که دارای پذیرش سال ۲۰۱۹-۲۰۱۸ بوده و دوره « پاتفک » را در سال مذکور گذرانده و مدرک پاتفک را ارائه داده و در سپتامبر ۲۰۲۰ وارد کورس اصلی شوند وصرف نظر از نوع پاتفک می توانند دوره اصلی را به زبان روسی یا انگلیسی آغاز کنند.
  • افرادی که دوره «پاتفک» را بعد از سپتامبر ۲۰۱۹ به اتمام رسانده و وارد کورس اصلی شوند ملزم به تحصیل در دوره زبان روسی هستند.
  • افرادی که بنا بر تشخیص دانشگاه نیاز به گذراندن دوره «پادفک» نداشته و مستقیما در سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ وارد دوره اصلی شوند ملزم به تحصیل در دوره زبان روسی هستند
  • با توجه به عدم تائید دانشگاه های کشور اوکراین در سال تحصیلی جدید، افرادی که در سال تحصیلی گذشته دوره «پاتفک» را در دانشگاه های مورد تائید کشور اوکراین گذرانده‌اند، صرفا می توانند با رعایت مفاد اعلام شده، دوره اصلی را در همان دانشگاه یا دانشگاه های معتبر کشور روسیه شروع کنند.

 

دانشگاههای مورد تایید روسیه

دانشگاههای مورد تایید روسیه

دانشگاه سچینوا

دانشگاه سچینوا در مسکو می باشد .در این دانشگاه امکان تحصیل به زبان روسی و انگلیسی وجود دارد. دانشگاه سچینوا دارای دوره پادفک یکساله زبان روسی و انگلیسی می باشد که تنها در رشته داروسازی به زبان روسی مورد تایید می باشد.

شهریه داروسازی در این دانشگاه 7000 دلار در سال می باشد. شهریه خوابگاه حدود 2000-8000 روبل می باشد. طول دوره تحصیل در رشته پزشکی در روسیه عمومی 6 سال و داروسازی و دندانپزشکی در این دانشگاه 5 ساله می باشد.

دانشگاه لومونسف

این دانشگاه در شهر مسکو واقع شده یکی از معتبرترین دانشگاه هاست و دارای رتبه 95 جهانی می باشد. یکی از سخت ترین دانشگاه ها برای ورود به کورس اصلی می باشد زیرا دارای آزمون ورودی نسبتا دشوار می باشد. تنها امکان تحصیل به زبان روسی در این دانشگاه فراهم می باشد. در رشته پزشکی و داروسازی به زبان روسی مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد. همچنین دانشگاه لومونسف دارای دوره پادفک یکساله زبان روسی می باشد.

شهریه دوره پادفک دانشگاه لومونسف 6000 دلار و شهریه کورس اصلی پزشکی 526000 روبل و داروسازی 463000 روبل است. دانشگاه لومونسف در بین 100 دانشگاه برتر جهان و 50 دانشگاه برتر اروپا قرار دارد. شهریه خوابگاه  از 4100 تا 13000 روبل در ماه  می باشد.

دانشگاه نووسیبیریسک

این دانشگاه در شهر نووسیبیریسک قرار دارد و برای چندمین سال متوالی امسال هم برای سال تحصیلی 2020-2021 مورد تایید وزارت بهداشت ایران  قرار گرفته است رنکینگ این دانشگاه بالا بوده و حدود 231 جهانی می باشد و دومین دانشگاه برتر روسیه می باشد.

دانشگاه نووسیبیریسک فاقد رشته دندانپزشکی و داروسازی است . شهریه کورس پزشکی 6000 دلار در سال می باشد. امکان تحصیل به زبان روسی و انگلیسی وجود دارد (تحصیل به انگلیسی مورد تایید نیست و از لحاظ هزینه هم کمی بالاتراز روسی می باشد.)خوابگاه دانشگاه نوویسیبیریسک بسیار نزدیک به دانشگاه بوده و از لحاظ شهریه حدود 1050 (200دلار)در سال می باشد.

 

دانشگاههای مورد تایید روسیه

دانشگاههای مورد تایید روسیه

 

دانشگاه پاولوف

این دانشگاه در شهر سن پترزبورگ واقع شده هزینه های زندگی در سن پترزبورگ نسبت به مسکو پایینتر می باشد. شهریه سالیانه دانشگاه پاولوف در دوره دندان پزشکی 4500 دلار و برای رشته ی پزشکی 4300 دلار می باشد.

این دانشگاه دارای دوره پادفک می باشد که امکان ورود به دوره پادفک دانشگاه پاولوف داشتن معدل بالای 16 می باشد و شهریه دوره پادفک حدود 2200 دلار می باشد. خوشبختانه ورود به این دانشگاه شرط سنی ندارد.

یکی از نکات قوت دانشگاه پاولوف نسبت به دیگر دانشگاه های مورد تایید در روسیه شهریه پایین آن می باشد. این دانشگاه در رشته پزشکی و دندان پزشکی مورد تایید می باشد. هزینه خوابگاه دانشگاه پاولوف سالانه 500 دلار می باشد.

دانشگاه سماشکو

دانشگاه سماشکو یا یوداکیموف این دانشگاه در شهر مسکو قرار دارد و بعنوان یک دانشگاه تخصصی در رشته دندان پزشکی شناخته می شود. دانشگاه سماشکو روسیه در سطح روسیه بسیار معتبر می باشد و دارای رتبه چهارم در فهرست 97 دانشگاه تخصصی روسیه است.

هزینه  ی تحصیل در دوره های دندانپزشکی به زبان انگلیسی در سال اول تحصیل 11000 دلار آمریکا و در سال های دوم تا پنجم 10000 دلار آمریکا در هر سال است. این دانشگاه فقط در رشته دندان پزشکی به زبان روسی مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد شهریه دوره پادفک دانشگاه سماشکو 2700 دلار می باشد.خوابگاه دانشگاه سماشکو به دانشجویان دوره پادفک و سال اول و دوم تعلق نمیگیرد.هزینه خوابگاه حدود ماهی 50 دلار می باشد.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.