تحصیل در اتریش

شرایط عمومی تحصیل در چین

تحصیل در چین بدون مدرک زبان می تواند موفقیت خوبی برای افرادی باشد که قصد تحصیل با هزینه های مناسب در یکی از کشورهای پیشرفته جهان را دارند. از مزیت های تحصیل در کشور چین می توان به تحصیل به زبان انگلیسی در چین اشاره نمود.

اگر که به زبان انگلیسی در کشور چین تحصیل نمایید، دیگر نیازی به داشتن مدرک زبان چینی نخواهید داشت. اما اگر قصد تحصیل در کشور چین به زبان چینی را دارید باید در آزمونی به نام Chinese proficiency test  که همان آزمون تسلط به زبان چینی است ، شرکت کنید.

طول دوره تحصیل کارشناسی در چین 3 الی 4 سال و برای ارشد 2سال و برای دکترا بین 3 تا5 سال گزارش شده؛ که البته طول مدت این زمان، بستگی به رشته تحصیلی شما و تلاش خودتان هم دارد. خبر خوب اینکه، امکان تحصیل به زبان انگلیسی هم در بیشتر رشته ها و دانشگاه‌ها وجود دارد و مثلا شما اگر در رشته پزشکی و دندان‌پزشکی در این کشور به زبان انگلیسی تحصیل می‌کنید، فقط و فقط برای ورود به کار مجبور به یادگیری زبان چینی هستید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در چین

 

 • دانشگاه Huazhong
 • علم و صنعت Huazhong University of Science and Technology
 • دانشگاه سان یات سن Sun Yat-sen University
 • دانشگاه شاندونگ Shandong University
 • دانشگاه جینان Jinan University
 • دانشگاه ووهان Wuhan University
 • دانشگاه پزشکی پزشكی Capital Medical University
 • دانشگاه سیچوان Sichuan University
 • دانشگاه فودان Fudan University
 • دانشگاه ژنگزو Zhengzhou University
 • دانشگاه جنوب شرقی Southeast University
 • دانشگاه Tongji Tongji University
 • دانشگاه پزشکی چین China Medical University
 • دانشگاه Xiamen Xiamen University
تحصیل در چین بدون مدرک زبان

تحصیل در چین بدون مدرک زبان

مزیت های تحصیل در چین 

 1. تحصیل در دانشگاه های با کیفیت
 2. امکان دریافت بورسیه های تحصیلی ارائه شده
 3. امکان دریافت بیمه سلامت دانشجویی
 4. هزینه های تحصیلی بسیار مناسب
 5. هزینه های زندگی بسیار کم به نسبت برخی کشور های دیگر
 6. امکانات تحصیلی بسیار عالی
 7. امکان تحصیل به دو زبان چینی و انگلیسی

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی چین :

 • ترجمه شناسنامه به زبان انگلیسی
 • ترجمه ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی
 • ترجمه اصل مدرک دیپلم به زبان انگلیسی
 • ترجمه اصل مدرک پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی
 • اصل و کپی پاسپورت به همراه اعتبار 6 ماهه
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • داشتن مدرک آیتلس امتیاز محسوب می شود ولی الزامی نیست.
 • متقاضی باید بدون سابقه کیفری باشد و باارائه یک گواهی قانونی  به سفارت چین  اثبات نماید.
 • متقاضیان باید از لحاظ مالی تامین باشند و مدرکی برای تمکن مالی اراده دهند

 

تحصیل در چین بدون مدرک زبان

تحصیل در چین بدون مدرک زبان

 

تحصیل در مقطع لیسانس

طول دوران تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور چین چهار سال است. رشته‌های مختلف در این مقطع و در بسیاری از دانشگاه‌های چین، به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید، لازم است که پیش از ثبت درخواست پذیرش، زبان تدریس رشته‌ی مورد نظر در دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کنید.

کشور چین از معدود کشورهایی است که ارائه‌ی مدرک زبان برای پذیرش در دانشگاه‌ها نیاز ندارد و صرفاً به عنوان یک امتیاز مثبت برای بورسیه‌های تحصیلی محسوب می‌شود؛ البته رزومه‌ی تحصیلی شما و معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن‌ها برای پذیرش در دانشگاه‌های این کشور مهم است. زمان پذیرش دانشگاه های چین در مقطع لیسانس ، دو بار در سال و در ماه های ژانویه و سپتامبر است.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس

دوران فوق لیسانس در کشور چین در رشته‌های مختلف معمولاً دو ساله است. رشته‌های مختلف در دانشگاه‌های چینی به زبان‌های چینی و انگلیسی ارائه می‌شوند. شما معمولاً به خاطر زبان دچار محدودیت نخواهید شد؛ چرا که در دانشگاه‌های مختلف این کشور، رشته‌ها به زبان‌ انگلیسی وجود دارند.

شما برای اخذ پذیرش در دوره‌ی کارشناسی ارشد، می‌توانید بدون مدرک زبان اقدام کنید؛ اما، توجه داشته باشید، این که ارائه‌ی مدرک زبان اجباری نیست، به معنای عدم لزوم تسلط شما به این زبان نیست. چنان‌چه بخواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید، تسلط شما، یکی از شرایط لازم برای موفقیت است.

مدارک لازم برای درخواست پذیرش در دوره‌ی فوق لیسانس ریز نمرات و مدرک و معدل دیلپم و لیسانس است. چنانچه، مقاله‌ای ارائه داده‌اید یا طرح تحقیقاتی یا پژوهشی در نظر دارید، ضمیمه‌ی پرونده کنید. به یاد داشته باشید که هرچه رزومه‌ی قوی‌تری ارائه دهید، شانس بیشتری برای گرفتن پذیرش خواهید داشت.

تحصیل در مقطع دکترا 

چین به یک کشور محبوب برای تحصیل دانشجویان بین المللی تبدیل شده است که دلایل متفاوتی دارد؛ از جمله، کیفیت بالای آموزش و پرورش، اقتصاد در حال رشد مستمر، هزینه‌های پایین زندگی و فرصت اکتشاف در کشور چین و فرهنگ غنی این کشور. برنامه دکترا در چین، می‌تواند یک تجربه با ارزش علمی و حرفه ای برای شما باشد.

برای یک برنامه دکترا در چین، متقاضیان باید مدرک کارشناسی ارشد در رشته مربوطه را داشته باشند. برنامه درسی بسته به برنامه و دانشگاه متفاوت است؛ اما به طور کلی، از داوطلبان انتظار می‌رود که در امتحانات، ترم، سمینارها، پژوهش و پایان نامه یا رساله شرکت کند.

پایان نامه یا رساله باید سهم قابل توجهی در رشته تحصیلی و رشد جامعه داشته باشد. مدرک دکترا در چین، به‌طور‌معمول می‌تواند بین سه تا شش سال به طول بینجامد. برخی از رشته‌های محبوب برای مطالعه دکترا در چین عبارت از تجارت بین المللی، اقتصاد بین الملل، روانشناسی، فیزیک، امور مالی شرکت، علم مدیریت، و جامعه شناس است.

 

تحصیل در چین بدون مدرک زبان

تحصیل در چین بدون مدرک زبان

 

دانشجوی دوره دکترای باید یک پایان نامه در حدود 120،000 لغت در طول دوره تحصیلی خود، برای اخذ مدرک دکتری، طی کند. پانل نظارت بر پایان نامه متشکل از3 عضو هیات علمی دانشکده حقوق بین الملل، CUPL است. یک عضو خارج از دانشگاه هم ممکن است که برای پیوستن به پنل نظارت از طرف رئیس دانشکده انتخاب گردد. یک متقاضی باید حداقل 11 واحد درسی را برای فارغ التحصیلی بگذراند و پایان نامه خود را با موفقیت در مقابل 5 داور دفاع کند.

تحصیل رشته دندانپزشکی در چین 

لیسانس جراحی دندان رشته‌ای دانشگاهی در مقطع کارشناسی است که در پی گذراندن دوره‌های‌‌‌‌ دندان‌پزشکی اعطا می‌شود. این رشته که معمولاً با عنوان B.D.S شناخته می‌شود، اختصار کلمۀ لیسانس جراحی دندان ( Bachelor of Dental Surgery ) است و در بعضی از کشورها، دکتر جراح دندان (DDS) یا دکتر دندان‌پزشک (DMD) نامیده شده است DDs و DMD مثل BDS یک مدرک دندان پزشکی است.

BDS یکی از پرطرفدارین‌ترین رشته‌‌‌‌‌های تحصیلی در علوم پزشکی است که به افراد این امکان را می‌دهد تا دندان‌پزشک شوند. در کل این فرایند در اکثر دانشگاه‌‌‌‌‌های پزشکی چین، بین پنج تا شش سال زمان می‌برد و سال آخر، کارآموزی در بیمارستان است. پس از اتمام دورۀ کارآموزی، دانشجویان ‌بین‌الملل‌ آزمون نهایی داده و درصورت قبولی در این امتحان، مدرک BDS را دریافت می‌کنند.

در حال حاضر، دورۀ آموزشی BDS در چین، سعی در جذب دانشجویان ‌‌‌‌‌بین‌المللی دارد و این دوره در بعضی از دانشگاه‌‌‌‌‌های پزشکی چین به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. برتری دوره‌‌‌‌‌های پزشکی، با افزایش درخواست دانشجویان ‌‌‌‌‌بین‌المللی برای تحصیل در دوره‌‌‌‌‌های BDS در چین ارتباط مستقیم دارد.

امروزه دوره‌‌‌‌‌های دندان‌پزشکی در چین در حال حرکت به سمتِ استانداردهای ‌‌‌‌‌بین‌المللی است. واحدهای اصلی دورۀ آموزشی BDS،شامل آناتومی عمومی، بافت‌شناسی و جنین‌شناسی، داروشناسی، فیزیولوژی، آسیب‌شناسی، بیو‌شیمی (Bi-chemistry)، مورفولوژی دندان و میکروب‌شناسی دهان و دندان، پزشکی عمومی، تعویض و کار گذاشتن دندان مصنوعی، جراحی عمومی، دندان‌پزشکی ترمیمی، آسیب‌شناسی دهان، جراحی دهان و فک و صورت، علم مواد دندان، جامعه و دندان پزشکی پیشگیرانه، لثه درمانی و بیماری‌‌‌‌‌های دهان و ارتودنسی است. این دوره‌‌‌‌ها را استادان حرفه‌ای به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند.

 

تحصیل در چین بدون مدرک زبان

تحصیل در چین بدون مدرک زبان

تحصیل  رشته غیرپزشکی در چین 

دانشجویان برای تحصیل در رشته‌های مختلف و در گرایش‌ها و مقاطع مختلف وارد کشور چین می‌شوند. در ادامه به بررسی برخی از رشته‌های محبوب دانشجویان و شرایط تحصیل در این رشته‌ها می‌پردازیم.

رشته‌های مهندسی در دانشگاه‌های کشور چین از رونق خوبی برخوردارند و شما می‌توانید با کسب پذیرش از دانشگاه‌های ممتاز این کشور پس از فارغ‌التحصیلی، در یک شغل پر درآمد مشغول به کار شوید. مهندسی نفت، مهندسی کامپیوتر و سایر گرایش‌های مهندسی در این کشور به پذیرش دانشجو می‌پردازند.

هنر، یکی از رشته‌های مورد علاقه‌ی دانشجویان بین‌المللی است. تحصیل در گرایش‌های مختلف هنر در کشور چین، می‌تواند برای شما جذاب باشد؛ چرا که فرهنگ سنتی این کشور بسیار غنی است و همین امر، در تدریس رشته‌های هنری تأثیر گذاشته است.

در واقع شما می‌توانید با تحصیل در گرایش‌های مختلف هنر در کشور چین تلفیقی از هنر مدرن و سنتی را یاد بگیرید. پر‌طرفدار‌ترین گرایش‌های هنر در بین دانشجویان متقاضی موسیقی، معماری، سینما و طراحی لباس و جواهر است.

رشته‌ی مهندسی هوافضا، از دیگر رشته‌های پر طرفدار در بین دانشجویان می‌باشد که در دانشگاه‌های ممتاز چین با مدارم معتبر ارائه می‌شود. برای تحصیل در این رشته شما می‌توانید با دیپلم ریاضی فیزیک و ریزنمرات و معدل خوب پذیرش بگیرید.

داروسازی پس از پزشکی و دندانپزشکی مورد استقبال دانشجویان بین‌المللی واقع شده است. این رشته همراه با سایر رشته‌های علوم پزشکی در بسیاری از دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شود و مدرک آن از اعتبار خوبی در سطح جهانی برخوردار است.

تحصیل در رشته‌ی توریسم در کشوری که همه ساله از آمار خوبی در میزبانی از توریست‌های کشورهای مختلف برخوردار است، می‌تواند در موفقیت شما بسیار تأثیرگذار باشد؛ برای همین، تحصیل در رشته‌ی توریسم در کشور چین موفقیت آفرین است.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.