اقامت آلمان از روش سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان برای اقامت :کشور آلمان واقع در قاره اروپاست و نام رسمی آن جمهوری فدرال آلمان است. پایتخت این کشور قبلا شهر بن بوده است و هم اکنون برلین می‌باشد.

برلین بزرگترین شهر آلمان است و با ۳ میلیون و هفتصد هزار شهروند ساکن در برلین، این شهر پر جمعیت ترین شهر آلمان نیز می‌باشد.

وسعت آلمان ۳۵۷۱۲۱.۴۱ کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود ۸۳ میلیون نفر است. زبان رسمی این کشور زبان آلمانی است که شاخه ای از زبان های هندو – اروپایی است و به جز آلمان، در اتریش، سوئیس، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ، بخشهایی از بلژیک و جنوب دانمارک هم صحبت می‌شود.

مراحل دریافت اقامت آلمان در سال 2021

ابتدا مدارک شما ترجمه رسمی شده و به تأیید سفارت آلمان می‌رسد. مدارک تأیید شده به علاوه طرح توجیهی، برای وکلای آلمانی ارسال شده تا پس از تأیید طرح توجیهی در اداره ثبت شرکت‌ها در ایالت مورد نظر شما در آلمان، برای شما اجازه فعالیت اقتصادی صادر شود. پس از آن مدارک لازم به ایران ارسال شده تا شما با مراجعه به سفارت درخواست خود را ثبت نمایید.

در این نوع اقامت پس از یک دوره 3 ساله در صورت موفقیت آمیز بودن بیزینس شما و شرکت راه اندازی شده اقامت موقت شما به اقامت دائم المان تبدیل خواهد شد.

سرمایه گذاری در آلمان برای اقامت

سرمایه گذاری در آلمان برای اقامت

روشهای سرمایه گذاری در آلمان 

برای سرمایه گذاری در آلمان برای اقامت ،میتوتن به روش های زیر اشاره کرد:

  1. راه اندازی کسب و کار مورد نظر خود (رستوران ،کافه و…)که با دریافت مجوزهای صنفی مربوطه میتوانن به آن اقدام کرد
  2. ثبت شرکت یکی دیگر از راههای سرمایه گذاری در آلمان است که اگر متقاضی مالک یک شرکت معتبر در ایران باشد می توانند برای تاسیس شرکتی مشابه در آلمان اقدام کند،حداقل سرمایه لازم برای شروع 25000 یورو است.
  3. ثبت دفتر نمایندگی یا شعبه که برای متقاضیانی پیشنهاد می شود که مالک یک مجموعه معتبر تجاری یا شرکت بازرگانی در ایران باشند.
  4. ثبت شرکت تضامنی در آلمان که تمامی شرایط ثبت شرکت تضامنی مانند شرکت مسئولیت محدود می باشد و تنها تفاوت موجود تفاوت در نوع ثبت شرکت است که بسته به میزان اعتبار شرکت و مسئولیت های سهامداران آن است.
  5. سرمایه گذاری در آلمان از طریق ملک ،که بسیار سود آور است و برای افرادی که قصد افزایش سرمایه خود را دارند ویا از روش های دیگر اقامت آلمان را دریافت کرده اند مناسب است چرا که سرمایه گذاری در آلمان از طریق خرید ملک منجربه اخذ اقامت نمی شود.

مزایت های مهاجرت به آلمان 

 

اقتصاد قدرتمند : چه به لحاظ مقیاس و چه به لحاظ شرایط و قوانین اقتصادی، آلمان بی شک یکی از بهترین کشورهای دنیا است که تولید ناخالص داخلی (GDP) آن در سال گذشته به 3997$ تریلیون دلار رسید.

عضویت در اتحادیه اروپا : عضویت در اتحادیه اروپا موجب شده آلمان در فضای رقابتی شدیدی نسبت به سایر کشورهای حوزه یورو قرار بگیرد و سریع تر پیشرفت کند.

نیروی کار و مالیات : نیروی کاری در آلمان متخصص و تحصیل کرده اند و در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا کم تر اعتصاب می کنند. مالیات ها و سیاست های اتخاذی این کشور که در راستای ارتقای بیزینس ها طراحی شده اند نیز از دیگر عواملی اند که آلمان را مقصد محبوبی برای سرمایه گذاران کرده اند.

 

سرمایه گذاری در آلمان برای اقامت

سرمایه گذاری در آلمان برای اقامت

 

مدارک مورد نیاز سرمایه گذاری در آلمان برای اقامت

  • مدارک شناسایی متقاضی
  • مدارک مالی که نشان دهند متقاضی سرمایه کافی برای راه اندازی کسب و کار مورد نظر را دارد
  • مجوز کسب و کار (Gewerbeanmeldung) برای روش راه اندازی کسب و کار
  • مدارک شرکت فعال در ایران با سابقه فعالیت معتبر(حداقل یک سال) برای روش‌های ثبت شرکت و تاسیس دفتر نمایندگی
  • مجوز فعالیت در آلمان (برای بعضی از مشاغل)

تماس با ما

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.