شرایط تحصیل در مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان :کشور مجارستان دارای مساحتی حدود 93030 کیلومتر مربع است، این کشور در اروپای مرکزی و از محدود کشور های اروپایی که با دریای آزاد احاطه نشده است. مجارستان از بخش شمالی با اسلواکی و از بخش شمال شرقی با اوکراین هم مرز است، این کشور از سمت شرق و جنوب شرقی نیز با رومانی مرز مشترک دارد، مجارستان از بخش جنوبی با صربستان و از سمت غرب نیز با اسلوونی مرز مشترک دارد.

شهر بوداپست قدیمی ترین شهر مجارستان و پایتخت این کشور محسوب می‌شود و گردشگران زیادی به این شهر سفر می‌کنند. این شهر در لیست 14 شهر برتر دنیا است. دیدنی های این شهر کسل هیل، موزه های هنر زیبا و موزه های ملی مجارستان است.

سیستم های آموزشی در کشور مجارستان یکی از مهمترین اهداف دولت بوده به طوری‌که از جدیدترین متدهای روز دنیا در زمینه آموزش های عملی استفاده می‌شود. این کشور توانسته گام های مهمی در زمینه آموزشی ایجاد نماید که به نوبه‌ی خود بسیار ارزشمند بوده است.

این کشور دارای جمعیتی بالغ بر 11 میلیون و 800 هزار نفر و وسعتی بالغ بر 23000 کیلومتر مربع می باشد. جمعیت شهر بوداپست در حدود 3 میلیون و 730 هزار نفر است که یک چهارم جمعیت کشور مجارستان را شامل می شود.

تحصیل در مجارستان بدون نیاز به مدرک زبان 

تحصیل در مجارستان از نظر علمی پیشرفت های چشمگیری داشته و دارای تعداد زیادی دانشگاه معتبر در سطح جهانی می باشد. دروس در دانشگاه های مجارستان علاوه بر زبان مجاری به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود، علاوه بر این دانشجویان الزامی جهت ارائه مدرک زبان ندارند و دانشگاه های مجارستان امکان تحصیل بدون مدرک زبان را در برای کلیه دانشجویان بین المللی فراهم نموده است.

متقاضیان تحصیل بدون مدرک زبان در مجارستان تسلط کاملی به زبان تحصیلی خود داشته باشند، با این وجود دانشجویان پیش از ورود به دانشگاه حتما می بایست در یک دوره کالج که حدود یکسال به طول می انجامد شرکت نمایند که در کالج علاوه بر دروس پیش نیاز زبان نیز به دانشجویان آموزش داده می شود و دانشجویان با آمادگی بیشتری وارد دانشگاه می شوند.

 

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی 

♦ اصل و ترجمه مدارک هویتی مانند شناسنامه
♦ اصل و ترجمه مدارک تحصیلی
♦ اصل و ترجمه ریز نمرات تمام مقاطع
♦ کپی پاسپورت
♦ نمره زبان آیلتس ( در صورت نیاز )
مدارک دال بر تحقیقات و پروپوزال و تالیف کتاب و یا مقالات ISI با توجه به مقطع تحصیلی

دانشگاه های معتبر مجارستان 

دانشگاه سملوایز: قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه مجارستان می باشد ،تحصیل در این دانشگاه به سه زبان انگلیسی ،آلمانی و مجاری است، دارای بزرگترین و تکمیل ترین کتابخانه در بین دانشگاهان این کشور است ،لازم به ذکر است که الزامی جهت ارائه مدرک زبان ندارند اما باید نسبت به یک زبان تسلط کافی داشته باشند.

دانشگاه دبرسن: این دانشگاه در سال 1538 میلادی راه اندازی شده است و در گسترش فرهنگ و زبان مجارستان موثر بوده است و مهمترین مرکز فرهنگی این کشور است دانشگاه دبرسن مجارستان دانشگاهی بین المللی است که برنامه های آموزشی مختلفی به زبان انگلیسی برگزار می کند. رشته های پزشکی و هنر از جمله رشته هایی هستند که به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

دانشگاه سگد : این دانشگاه نزدیک به 4 هزار دانشجو بین المللی دارد، آنجایی که کشور مجارستان عضو منطقه آموزش عالی اروپا (EHEA)است و اعتبار نامه اتحادیه اروپا را نیز دارا می باشد بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در اروپا، کشور مجارستان را جهت تحصیل انتخاب می کنند.دانشگاه سگد یک دانشگاه تحقیقاتی پژوهشی است .

دانشگاه پزشکی پچ : تحصیل در دانشگاه پچ به زبان های مجاری، انگلیسی، آلمانی و حتی فرانسوی امکان پذیر می باشد و دانشجویان حتی بدون مدرک زبان می توانند در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند البته می بایست به زبان تحصیلی خود تسلط کامل داشته باشند.

هرسال دانشگاه علوم پزشكي پچ مجارستان 120 دانشجو می پذیرد که از سال 1384 ، 118 دانشجو ایرانی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.و شهر پچ شهری سرسبز و تاریخی ، توریستی می باشد که در جنوب کشور مجارستان است

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی در مجارستان 

 

♦ ارائه ی ۶ قطعه عکس رنگی ۳ در ۴ پاسپورتی.

♦ پرداخت هزینه ی ویزای تحصیلی با توجه به شرایط تحصیل در مجارستان به مبلغ ۶۰ یورو
♦ ارائه ی مدرکی مبنی بر توانایی مالی شخصی که می خواهد هزینه های تحصیلی را پرداخت نماید

♦ ارائه ی فتوکپی از شناسنامه ی مادر.

♦ ارائه ی گواهی مبنی بر اشتغال پدر یا مادر در سر برگ محل کار آنها به همراه مهر و امضا. یا ترجمه ای از جواز کسب کار پدر یا مادر.

♦ گواهی مبنی بر پرینت از حساب بانکی دانشجو یا سرپرست دانشجو به همراه موجودی ۱۰۰۰۰ یورو.
♦  پرداخت شهریه ی مورد نظر.

ویزای تحصیلی مجارستان 

دانشجویان بین المللی که مایل به درخواست ویزای دانشجویی مجارستان هستند، برای اقامت در مجارستان باید بیش از 90 روز برای ویزای اقامت طولانی درخواست کنند. به طور کلی روند پذیرش دانش آموزان مجارستان به شرح زیرمی باشد که شامل موارد زیر است: دانشگاه و برنامه خود را پیدا کنید/ بررسی شرایط و ضوابط ورود/ برای کالج و برنامه انتخاب شده آنلاین درخواست کنید/ منتظر دریافت تایید از دانشگاه باشید. معمولا دانشجویان ملزم هستند که بخشی از هزینه تحصیل را قبل از ثبت نام در دوره تحصیلی انتقال دهند.پس از اخذ دعوت از دانشگاه/ قرار ملاقات خود را مشخص و برای مصاحبه بروید

 

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.