معرفی کشور آلمان 

شرایط کار در آلمان : کشور آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان، کشوری واقع در قاره اروپا است. آلمان با جمعیت غالب بر ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین کشور اروپا می باشد. زبان رسمی این کشور آلمانی و پایتخت آن برلین می باشد همچنین نوع حکومت در آلمان جمهوری فدرال است.

پایتخت کشور آلمان شهر برلین، بزرگ‌ترین شهر از لحاظ جمعیت و مساحت در این کشور است و در تمام اتحادیه اروپا مقام دوم را دارد و به همین دلیل هر ساله افراد بسیاری برای اخذ اقامت اروپا در آلمان اقدام می کنند.

برلین جزء شهرهای ایالتی نیز محسوب می شود، یعنی یکی از ایالت‌های شانزده‌گانه آلمان است. همسایگان آلمان در شمال دانمارک، در غرب بلژیک و هلند، در جنوب لوگزامبورگ، سوئیس، اتریش، فرانسه و در شرق لهستان و جمهوری چک هستند.

 

شرایط کار در آلمان

شرایط کار در آلمان

 

مشاغل مورد نیاز آلمان 

لیست سفید مشاغل آلمان یا (whitelist آلمان)، فهرستی از نیازمندی‎های این کشور در تخصص‌های گوناگون است که شامل مشاغل زیر می باشد :

روانشناسی

اقتصاد

مهندسی کشاورزی و دامی

مهندسی کامپیوتر (سخت افزار)

شیمی کاربردی

هندسه کامپیوتر گرایش نرم افراز

مهندسی مواد سرامیک

مهندسی برق

حسابداری

پرستاری

شرایط لازم برای دریافت ویزای کار آلمان2021 

اخذ ویزای کار آلمان برای تخصص هایی امکان پذیر می باشد که کشور آلمان در آن ها کمبود نیروی کار متخصص دارد. بیشترین میزان کمبود نیرو در رشته های فنی مهندسی بخصوص رشته های مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک و پرستاری است که اجازه اخذ ویزای کار آلمان را دارند. در بیشتر کشورهای دنیا بازار کار برای نیروی متخصص آن کشور، فقط برای نیروی کار خود آن کشور است .

مهم ترین شرایط لازم برای کار در آلمان به شرح زیر می باشد:

 • تحصیلات شخص متقاضی با مشاغل اعلام نیاز شده توسط دولت آلمان مطابق باشد
 • سابقه کار حداقل 3 تا 5 سال مرتبط با رشته تحصیلی
 • داشتن مدرک  زبان آلمانی و آگاهی از زبان انگلیسی هم میتواند رزومه شما را مقبول تر کند .

 

شرایط کار در آلمان

شرایط کار در آلمان

 

اخذ ویزای کار آلمان بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست و عبارت گزینه سوم که آگاهی با زبان انگلیسی اعلام شده برای مشاغلی است که در شرکت های بین المللی در آلمان استخدام می شوند. در صورتی که قرارداد کاری در ایران امضا شود و متقاضی مستقیما بخواهد برای ویزای کار آلمان به سفارت مراجعه کند می بایست مدرک زبان مورد نظر کارفرما را داشته باشد.

در هر صورت دانش زبان آلمانی به پروسه دریافت ویزای کار آلمان کمک بزرگی می کند. در واقع مجموع امتیازات شخص متقاضی مانند سابقه تحصیلی، سابقه کاری، مهارت و دانش زبانی، سفارت را قانع می کند که متقاضی شرایط ورود و کار کردن در این کشور را دارد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان 

 1. فرم درخواست ویزا
 2. عکس گذرنامه
 3. مدرک اثبات کننده رابطه کاری (مثل قرارداد کاری)
 4. مدارک تحصیلی و ترجمه آن
 5. تاییدیه اعتبار مدارک تحصیلی در آلمان
 6. مدرک زبان آلمانی(الزامی) یا انگلیسی
 7. مدارک سوابق کاری
 8. رزومه کاری
 9. گذرنامه دارای اعتبار
 10. مدرک بیمه درمانی مسافرتی دارای اعتبار

مزایای مهاجرت کاری به آلمان 

مهاجرت کاری به آلمان رفاه مالی و امنیت شغلی شما و خانواده تان را تضمین می کند. آلمان به عنوان اصلی ترین بنیان گذار اتحادیه اروپا شناخته شده است. شرکت‌هایی که در آلمان فعال هستند، به صورت عمده شرکت‌هایی را شامل می شوند که به صورت خانوادگی راه اندازی شده اند.

همچنین در میان 500 شرکت بزرگ جهانی ازنظر اقتصادی، 53 شرکت را کشور آلمان به خود اختصاص داده است. از این شرکت ها نام های مثل فولکس‌واگن، آلیانتس، دایملر، بی‌ام‌ و، زیمنس، و بایر به چشم می خورد. این شرکت ها نیاز به نیروی متخصص دارند و هدف مناسبی برای متقاضیانی که قصد ویزا کار آلمان را دارند، محسوب می شوند.

مهم ترین نمایشگاه‌های و کنگره‌های اقتصادی و سیاسی در آلمان و در شهرهایی همانند هانوفر، مونیخ، فرانکفورت و برلین برپا می شوند. همچنین باید در نظر داشت کشور آلمان به عنوان قدرتمند ترین کشور اتحادیه اروپا از لحاظ اقتصادی شناخته شده است.

 

شرایط کار در آلمان

شرایط کار در آلمان

 

انواع ویزای کاری آلمان 

 • اخذ ویزای بلوکارت

آلمان با 83 میلیون نفر جمعیت صنعتی ترین کشور دنیا و یکی از قدرتمندترین کشورهای حوزه شنگن می باشد و بسیاری از شهروندان خارجی را برای اخذ ویزاهای کاری خود مشتاق نموده است. این کشور دارای رشد جمعیت بالا و نرخ بیکاری پایین است و بازار کار فوق العاده ای دارد تا جایی که با ارائه ویزای جستجوی کار تمایل خود را برای جذب نیروی کار متخصص خارجی نشان داده است.

 • ویزای JOB SEEKER آلمان

این نوع ویزا کوتاه مدت تر است اما شرط و شروط آنچنانی ندارد. در حقیقت به متقاضی اجازه می دهد بدون دعوتنامه کاری و بدون محدودیت میزان حقوق در این کشور به پیدا کردن کار بپردازد. فقط نکته مهم اینکه شغلی که فرد پیدا میکند باید مرتبط به رشته تحصیلی باشد.

شرایط ویزای جستجوی کار آلمان در سال 2021 عبارتند از:

 • داشتن مدرک تحصیلی (مدرک دانشگاهی) حداقل لیسانس
 • سابقه کاری که بهتر است با بیمه همراه باشد اما بدون بیمه و با نامه کاری هم شدنی است
 • تاییدیه رشته تحصیلی و دانشگاه در لیست آنابین
 • تسلط کافی روی زبان آلمانی و یا در برخی رشته ها روی زبان انگلیسی (در سطح آیلتس 5.5)

نکته بسیار مهم اینکه سایت سفارت آلمان در قسمت مدرک زبان قید کرده است if possible یعنی در صورت امکان ارائه شود. اما بهتر است فرد حتما با توانایی زبان خود را به آلمان برساند تا شانس کاریابی نیز بالا باشد. فرد در ابتدا به صورت فردی به آلمان می رود و پس از پیدا کردن کار همراهان خود را اضافه می کند. ویزای جستجوی کار مدت اعتباری 6 ماهه دارد که فرد وقتی کار پیدا می کند این ویزا هم به بیش از یکسال تبدیل می شود.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.