اخذ اقامت اوکراین 

اقامت اوکراین و شرایط مهاجرت به این کشور در سال های اخیر بدلیل درخواست این کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن، و همچنین امکان تایید درخواست این کشور از سوی اتحادیه مورد استقبال متقاضیان زیادی شده است.

درخواست اقامت دائم اوکراین و پاسپورت اکراین در سال های اخیر از راه قانونی افزایش پیدا کرده است. روش های مختلفی برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد که این روش ها شامل تحصیل، کار، ازدواج، ثبت شرکت و سرمایه گذاری، تولد و پناهندگی می باشند .

 

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین

 

اقامت اوکراین از روش تحصیل 

مهاجرت تحصیلی به اوکراین فرصتی است برای دریافت اقامت این کشور، در سال های اخیر تحصیل در دانشگاه های معتبر اوکراین بسیار مورد توجه متقاضیان مهاجرت تحصیلی قرار گرفته است شما علاوه بر تحصیل در آکادمی های پیشرفته این کشور میتوانید  اقامت یکی از کشور های حوزه شنگن را نیز اخذ کنید.

برای تحصیل در اوکراین ابتدا شما باید از یکی از دانشگاه های اوکراین پذیرش ویا دعوتنامه دانشجویی دریافت کنید و پس از آن برای ویزای دانشجویی D13 اقدام کرده و پس از دریافت ویزا می توانید در دانشگاه مورد نظر ثبت نام کنید. اقامت دانشجویی برای کسانی که دوره پادفک ثبت نام می کنند 1 ساله است و بعد ازگذراندن آن برای رشته های پزشکی 5 سال و رشته های مهندسی 4 سال صادر می شود .

لازم به ذکر است که تحصیل در دانشگاه های اوکراین به دو زبان انگلیسی و اوکراینی است ورشته های پزشکی ،داروسازی و دندان پزشکی در اوکراین مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیستند (درصورت مهم بودن این موضوع اگر قصد بازگشت به کشور را بعد از تحصیل دارید برای تحصیل در این رشته ها میتوانید ویزای تحصیلی کشورهایی چون روسیه،چین ویا مجارستان را اخذ کنید) .

 

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین

 

 

اقامت دانشجویی به صورت موقتی می باشد و در طول این مدت دانشجو میتواند از طریق یکی از روش ها ی ذکر شده در مقالات قبلی اقامت خود را دائم کنند (تولد فرزند،ازدواج با اوکراینی و یا خارجی تابع آن کشور، حضانت فرزند)

مدارک مود نیاز ویزای دانشجویی اوکراین 

 1. اصل پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاههای اوکراین
 2. ترجمه ریز نمرات دیپلم جداگانه با پلمپ
 3. ترجمه ریز نمرات پیش دانشگاهی به صورت جدا با پملپ (دیپلمه های کارو دانش و فنی حرفه ای نیازی به این ترجمه ندارند)
 4. ترجمه اصل دیپلم به زبان روسی با پملپ
 5. ترجمه اصل پیش دانشگاهی به زبان روسی با پملپ
 6. ترجمه شناسنامه به زبان روسی
 7. ترجمه صفحه اول پاسپورت به زبان روسی
 8. اصل پاسپورت با حداقل اعتبار یکسال
 9. آزمایش ایذر و هپاتیت با اعتبار حداقل ۲ ماه
 10. ترجمه گواهی صحت و سلامت به زبان روسی

اقامت از روش ازدواج

یکی از روش های دریافت اقامت دائم برای متقاضیان مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج می باشد که به دوصورت است، ازدواج با اوکراینی و یا ازدواج با خارجی که تابعیت اوکراین را داشته باشد.

در روش ازدواج با خارجی متقاضی باید دو بار به اوکراین سفر کند در سفر اول با یک ویزای شخصی C2 وارد اوکراین می شود و ازدواج میکند سپس به ایران بازمیگردد و برای ویزای ازدواج با خارجی تابع اوکراین که d1 است اقدام میکند.

پس از اقامت دائم خود میتواند برای اعضای درجه یک خانواده خود اقامت دریافت کند همچنین درصورت طلاق و ازدواج با یک ایرانی میتواند برای همسر ایران خود اقامت دائم دریافت کند. لازم به ذکر است که فرد خارجی تابع اوکراین پاسپورت ندارد و متقاضی برای دریافت پاسپورت باید به مدت 5 سال و با حداکثر 6 ماه خروج در اوکراین زندگی کند تا پاسپورت دریافت کند.

مدارک لازم برای تابعیت اوکراین از طریق ازدواج 

 • ارائه گذرنامه خارجی با داشتن حداقل یک سال اعتبار و هم چنین به زبان اوکراینی ترجمه شود و در دفترخانه اسناد رسمی مورد تمدید قرار بگیرد.
 • که به زبان اوکراینی ترجمه کنند و اقدام به تایید کردن به وسیله دفتر اسناد رسمی در این کشور نمایند.
 • به همراه داشتن مدرک و سندی که بیانگر وضعیت تاهل این اشخاص باشد با این توضیح که این گئاهی بتواند اثبات نماید که شخص مجرد بوده.
 • به همراه داشتن گواهی ترجمه شده مبتنی بر نبود موانع ازدواج وبرای این که بتواند این امر را اثبات نماید.
 • مدت زمان لازم برای اثبات ازدواج در اوکراین.

 

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین

 

اقامت از روش ازدواج با اوکراینی

نیز فرد متقاضی میتواند اقامت دائم دریافت کند اما پروسه دریافت اقامت در این روش قدری طولانی تر از ازدواج با خارجی تابع اوکراین است و به مدت 2 الی 2.5 سال طول می کشد.

در این روش فرد با ویزای شخصی وارد اوکراین شده ازدواج میکند و سپس باز میگردد و برای دریافت ویزای D14 به اداره مهاجرت رفته و مدارک ازدواج خود را ارائه میدهد. لازم به ذکر است که سریع ترین روش برای دریافت پاسپورت اوکراین از این طریق است .

اقامت از روش حضانت فرزند 

یکی از روش های دریافت اقامت دائم روش فرزند خواندگی می باشد که مختص آقایان است سریعترین روش برای دریافت اقامت می باشد که 1 الی 2 هفته طول می کشد، فرزند خوانده مادر دارد و پدر ندارد و مسئولیت نگهداری فرزند طبق قوانین اوکراین بر عهده مادر است کل این پروسه با یک ویزای مولتی یک ساله انجام می شود و از این طریق فرد متقاضی میتواند برای پدرومادر، همسر و فرزند زیر 18 سال خود اقدام به اخذ اقامت کرده .

اقامت از طریق تولد فرزند 

یکی از پرطرفدار ترین راه ها برای اخذ اقامت در اوکراین از طریق تولد فرزند است . بنابراین زوج هایی که میخواهند از این طریق اقدام کنند باید ابتدا برنامه ریزی درستی داشته و در این زمینه اطلاعات کافی را بدست بیاورند.

ما در این مقاله به صورت خلاصه به موضوع اقامت از طریق تولد فرزند می پردازیم. چندین روش برای اخذ ویزای اوکراین وجود دارد مانند ثبت شرکت، ازدواج ،حضانت فرزند، فرزند خواندگی، و … که تولد فرزند از جمله این روش هاست ، اخذ تابعیت اوکراین از طریق تولد از سایر مواردی می باشد که مورد توجه والدین در خصوص تولد فرزندان نیز قرار گرفته است.

اخذ تابعیت به دلیل مزایا و امتیازات ویژه ای که برای فرد متقاضی دارد، همواره مورد توجه متقاضیان و مهاجرین خارجی بوده است تولد در خاک اوکراین مستلزم تامین شرایط و آگاهی از قوانین آن است .

مدارک لازم اخذ تابعیت از روش تولد فرزند

اظهاریه

گواهی تولد کودک بسته به سن کودک

اظهاریه کودک (سن 14 الی 18 سالگی)

دو قطعه عکس (3.5 در 4.5 سانتی متر) از کودک (بالای 5 سال)

پاسپورت های والدین/ ویزای اقامت دایمی یا موقتی در اوکراین

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.