ویزای تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان :کشور توسعه یافته مجارستان واقع در اروپای مرکزی، پایتخت آن شهر بوداپست است. زبان رسمی مردم این کشور مجاری، واحد پول کشور مجارستان، فورینت می باشد و اکثر مردم پیرو دین مسیحیت هستند.

این کشور از شمال با اسلواکی، از شمال شرق با اوکراین، از شرق با رومانی، از جنوب با یوگوسلاوی و از غرب با اتریش مرز مشترک دارد.

مجارستان توسط رود دانوب به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است، دارای آب و هوای معتدل می باشد. تابستان هایی گرم با رطوبت نسبی و زمستان های سرد همراه با بارش دارد.

 

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان

 

شرایط کلی تحصیل پزشکی در مجارستان 

دانشکده های پزشکی مجارستان ممکن است شرایط پذیرش متفاوتی نسبت به یکدیگر داشته باشند اما سیستم پذیرش کلی آنها یکسان است. بطور مثال روند تحصیل در رشته ی پزشکی در مجارستان برای یک فارغ التحصیل دبیرستان را در زیر مشاهده می کنید:

گذراندن دوره ی یکساله ی پیش دانشگاهی (فاندیش)

گرفتن مدرک زبان (ایلتس یا تافل)

شرکت در آزمون ورودی دانشکده های پزشکی

انجام مصاحبه

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مجارستان 

دانشگاه سگد : این دانشگاه واقع در شهر سگد مجارستان است با رتبه ۲۰۰ از نظر جهانی در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان و دارای اعتبار بین المللی به نام پروفسور آلبرت سنت جورجی در سال ۱۷۷۵ تاسیس گردید دانشگاه سگد یکی از مراکز تحقیقاتی پیشرو در زمینه علوم، تحقیقات، نوآوری، آموزش و نقش مهمی در فعالیت‌های فرهنگی، زندگی اجتماعی و پروژه‌های اقتصادی مجارستان دارد دانشگاه سگد مجارستان در سال ۲۰۱۹ رتبه ۲۶ دانشگاه‌های اروپای شرقی و آسیای میانه را طبق سیستم رتبه‌بندی QS بدست آورده است .

دانشگاه سگد مجارستان جزو دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران محسوب می‌شود. کلیه دوره‌ها و رشته‌های عرضه شده در دانشگاه سگد شامل مجموعه علوم پزشکی، فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه و هنر در ایران مورد ارزشیابی قرار می‌گیرد.

لذا دانشجویان پس از اتمام مدت تحصیل می‌توانند وارد بازار کار ایران شده و یا در دانشگاه‌های ایران ادامه تحصیل دهند.

  • دوره ی 6 ساله پزشکی
  • دوره ی 5 ساله ی داروسازی
  • دوره ی 5 ساله ی دندانپزشکی

 

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان

 

دانشگاه پزشکی سملوایز : کی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاههای علوم پزشکی مرکز اروپا در پایتخت کشور مجارستان بوداپست با حدود ۴۰۰ سال قدمت می باشد که در سال ۱۶۳۵ تاسیس گردیده است و بنام پروفسور سملوایز کاشف وایتکس نام گزاری شده است.

دانشگاه علوم پزشکی سملوایز مجارستان به زبانهای انگلیسی، آلمانی و مجاری تدریس نموده و هرساله پذیرای تعداد زیادی دانشجوی خارجی متقاضی تحصیل در مجارستان از کشورهای اسکاندیناوی، آلمان، اتریش، آمریکا و کشورهای آسیایی همچون ایران است. این دانشگاه کاملا مورد تایید ایران می باشد.

دانشگاه پزشکی پچ : دانشگاه پزشکی پچ مجارستان، با ۶۴۲ سال قدمت قدیمیترین دانشگاه مجارستان در مرکز شهر پچ می باشد که در سال ۱۳۶۷ میلادی توسط پادشاه لویس تاسیس شده است.

دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان یکی از پیشرفته ترین و معروف ترین دانشگاههای تحقیقاتی در جهان می باشد و از جمله دانشگاههای بین المللی است که از سراسر دنیا دانشجو می پذیرد، ازجمله دانشجویانی از کشورهای ایران، یونان، نروژ، امریکا، هند، آلمان، کانادا، سوئد، فنلاند، قبرس، پاکستان، انگلیس، استرالیا و ….

هرسال دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان ۱۲۰ دانشجو می پذیرد که از سال ۱۳۸۴ ، ۱۱۸ دانشجو ایرانی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

  • دوره ی 6 ساله ی پزشکی
  • دوره ی 5 ساله ی دندانپزشکی
  • دوره ی 5 ساله ی داروسازی

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.