شرایط تحصیل در اوکراین 2021

ویزای تحصیلی اوکراین : تحصیل در اوکراین یکی از روش مهاجرت به این کشور تلقی می شود. همانطور که می دانید تحصیل در اوکراین در مقاطع مختلف تحصیلی امکان پذیر است اما بیشتر متقاضیان تحصیل در این کشور با هدف تحصیل در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی اقدام به مهاجرت می کنند.

انتخاب این کشور و تحصیل در اوکراین شاید بیشتر بخاطر هزینه های تحصیل و زندگی است در حالی که متقاضیان تحصیل باید مواردی همچون سطح و کیفیت تحصیل، رتبه و رنک دانشگاه های معتبر را هم مد نظر قرار دهند.

رتبه دانشگاه های اوکراین در مقایسه با دانشگا ه های دیگر کشورهای اروپایی همانند انگلیس، آلمان، اتریش و یا کشور دیگری همانند کانـادا چنـدان بالا نمی باشد.

کشور اوکراین را می توان یکی از کشورهای اروپای شرقی دانست که از سمت شرق با روسیه و از شمال با بلاروس، همینطور از غرب با مجارستان، لهستان و اسلواکی هم مرز می باشد.

زبان رسمی این کشور اوکراینی می باشد که زبان روسی نیز در این کشور کاربرد گسترده ای دارد. پایتخت این کشور شهر کی اف است.

اوکراین دارای دانشگاه های متنوع در رشته های مختلف می باشد. قابل ذکر است که در دانشگاه های اوکراینی به سبـک دانشگاه های روسیه تدریس می کنند.

تمام شهروندان اوکراینی در کشور خود از تحصیل رایـگان بر خوردار می باشند. بالغ بر 77 درصد از جمعیت این کشور را نژاد اوکراینی و مابقیه را نژاد های روس، بلاروس، مجارستانی، لهستانی و تا حدودی رومانیان تشکیل داده اند.

 

ویزای تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی اوکراین

هزینه تحصیل در اوکراین

شهریه دانشگاه های اوکراین پایین و مقرون به صرفه می باشد. معمولا بین 2500 دلار تا $ 3،500 در هر سال برای رشته مهندسی، علوم و رشته های مدیریت و 3700 دلار به $ 4800 برای تحصیل رشته پزشکی و دندان پزشکی در اوکراین و رشته های مرتبط می باشد.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای تحصیلی اوکراین

تحصیل در اوکراین همانند تحصیل در دیگر کشورهای اروپایی نیاز به ارائه مدارک معتبر هم برای پروسه اخذ پذیرش و هم برای اخذ ویزای تحصیلی می باشد. این موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که اگر در ارائه مدارک مورد نیاز کمی و کاستی وجود داشته باشد امکان رد شدن پذیرش تحصیلی متقاضیان بالا خواهد رفت. همینطور از مهم ترین مسائل مربوط به ویزای تحصیلی ارائه مدارک تحصیلی معتبر و ارائه نامه پذیرش از دانشگاه های اوکراین می باشد. علاوه بر ارائه مدارک تحصیلی برای اخذ ویزا می توان به اثبات تمکن مالی هم اشاره نمود.

بنابراین متقاضیان تحصیل در اوکراین باید در ابتدای امر مدارک خود را منوط به دریافت پذیرش تحصیلی به دانشگاه های مورد نظر در اوکراین ارسال کنند که در نهایت پس از اخذ پذیرش و تائید آن اقدام به کسب ویزای تحصیلی از طریق سفارت این کشور را داشته باشند.

ویزای تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی اوکراین

 

لیست مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در اوکراین

ارائه پاسپورت معتبر

ارائه کارت شناسایی معتبر

عکس 3*4

نامه تمکن مالی

ارائه گواهی عدم سو پیشینه

ارائه پرینت حساب بانکی و گردش مالی مناسب جهت هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

ارائه نامه پذیرش تحصیلی و پرداخت شهریه

ارائه مدارک تحصیلی متقاضی به همراه ترجمه آن

بنا به مقطعی که قصد اقدام را دارید باید تمام مدارک تحصیلی پیشین را ارائه نمایید، به طور مثال برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی باید مدارک و کپی مدارک تحصیلی متوسطه و دیپلم ۱۲ سال را ارائه کنید و یا برای مقطع کارشناسی ارشد ارائه مدارک تحصیلی کارشناسی و دیپلم ۱۲ ساله الزامی می باشد.

اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در اوکراین

یکی از روش های اخذ اقامت در اوکراین تحصیل در این کشور می باشد. همانطور که در این مقاله اشاره شد افراد می توانند از طریق تحصیل در این کشور و کسب پیشنهاد شغلی وارد بازار کار شوند.

که در ابتدا اقامت یک ساله دریافت خواهند کرد. افرادی که بتوانند در مجموع بین ۳ الی ۵ سال در اوکراین کار کنند بعد از آن می توانند در خواست خود را برای کسب اقامت دائم اعلام نمایند.

اوکراین همانند بسیاری از کشورهای اروپایی این اجازه را به متقاضیان می دهد که افراد بتوانند از طریق کار در این کشور اقدام به دریافت اقامت دائم نمایند.

تحصیل در اوکراین و ورود به بازار کار یکی از روش های اخذ اقامت در این کشور تلقی می شود. در این روش دانشجویان در زمان تحصیل خود در اوکراین با تمام شرایط اقامتی این کشور آشنا می شوند و می تواند با روش های دیگری همچون سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور اقامت و تابعیت خود را به دست آورند.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.