ثبت شرکت و اخذ اقامت  اوکراین 

اقامت اوکراین از روش سرمایه گذاری : پایتخت کشور اوکراین ،شهر کیف (Kiev) می باشد که بزرگترین شهر اوکراین (Kiev) نیز می باشد. حکومت کشور اوکراین جمهوری می باشد و زبان رسمی آن ها اوکراینی (Ukrainian language) است. مساحت کشور اوکراین به اندازه ۶۰۳,۶۲۸ کیلومتر مربع می باشد. واحد پول در این کشور گربونا (Ukrainian hryvnia) است. و طبق آمار  ۷۷٫۸٪ از جمعیت اوکراین را نژاد اوکراینی و مابقی را نژادهای دیگر می باشند .

اقامت اوکراین و شرایط مهاجرت به این کشور در سال های اخیر بدلیل درخواست این کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن ، و همچنین امکان تایید درخواست این کشور از سوی اتحادیه مورد استقبال متقاضیان زیادی شده است .درخواست اقامت دائم اوکراین و پاسپورت اکراین در سال های اخیر از راه قانونی افزایش پیدا کرده است. روش های مختلفی برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد که این روش ها شامل تحصیل، کار، ازدواج، ثبت شرکت و سرمایه گذاری، تولد و پناهندگی می باشند.

 

اقامت اوکراین از روش سرمایه گذاری

اقامت اوکراین از روش سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در اوکراین

اقامت اکراین از طریق سرمایه گذاری در غالب ثبت شرکت امکان پذیر می باشد و افراد می توانند با افتتاح یک شرکت در صورت رعایت شرایط قانونی سرمایه گذاری در این کشور اقدام به اخذ اقامت دائم این کشور نمایند.

سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در اوکراین ۱۰۰۰۰۰ دلار در ابتدای کار می باشد که بعد از افتتاح حساب در اوکراین نیاز است که این مبلغ به حساب شرکت واریز گردد . دیگر هزینه های ثبت شرکت در حدود ۱۰۰۰۰ یورو  و هزینه های استخدام  پرسنل شرکت در حدود ۱۰۰۰ یورو در ماه بعلاوه هزینه بیمه و مالیات سالانه در حدود ۱۰۰۰۰ یورو و هزینه های سفر به اوکراین و هزینه های جانبی از جمله این هزینه ها می باشد.

 ثبت شرکت در اوکراین

ثبت شرکت در اوکراین یکی از راه های سرمایه گذاری در این کشور است. کشور اوکراین به سرمایه گذاران خارجی و افرادی که مقیم اوکراین هستند اجازه ثبت شرکت را می دهد. لازم به ذکر است ثبت شرکت در اوکراین ضوابط و مقرراتی دارد :

سرمایه گذار خارجی می بایست در ابتدا شماره شناسه مالیاتی دریافت نماید، دریافت این شماره شناسه برای انجام هرگونه تجارتی در اوکراین اجباری است.

دومین مرحله ثبت شرکت در اوکراین دریافت مجوز کار از اداره کار اوکراین می باشد، شخص سرمایه گذار پس از دریافت مجوز کار می تواند سمت خود را به مدیر رسمی شرکت تغییر دهد.

اقامت اوکراین از روش سرمایه گذاری

اقامت اوکراین از روش سرمایه گذاری

 

در ابتدا می بایست از طرف یک کارفرما این کار انجام شود. معمولا برای ثبت شرکت در اوکراین ابتدا یک شخص حقوقی اوکراینی می بایست به عنوان مدیر عامل محسوب گردد و پس از آن سرمایه گذار خارجی به عنوان مدیر عامل انتساب می گردد و شخص حقوقی اخراج می گردد. این موضوع یکی از پیچیدگی های سرمایه گذاری در اوکراین بر سرمایه گذاران خارجی می باشد. مبلغ سرمایه گذاری در شرکت نباید کمتر از 100 هزار دلار آمریکا باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در اوکراین

 • کپی پاسپورت شخص متقاضی
 • کپی از شماره شناسه مالیاتی
 • لیست فعالیت های پیشنهادی در شرکت
 • مشخصات متقاضی شامل آدرس، شماره تماس، ایمیل و…
 • وکالت نامه محضری به شخص حقوقی برای انجام مراحل ثبت شرکت

مزایای سرمایه گذاری در اوکراین 

 • اوکراین از بازار های بزرگ اروپاست.
 • نیروی کار دراوکراین ارزان است.
 • اوکراین مواقعیت استراتژیک خوبی دارد و بین سه منطقه آسیا، اروپا و روسیه قرار گرفته است.
 • اوکراین منابع طبیعی فراوان و صنعت بزرگ کشاورزی دارد.
 • دولت اوکراین در حال تغییر سیاست های خود و بهبود فضای کسب و کار برای سرمایه گذران خارجی است.
 • زمان اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت، بسیار کوتاه است .
 • ثبت شرکت و اخذ اقامت در مدت ۲ ماه انجام می شود.
 • مالیات شرکت ثبت شده در اوکراین بسیار کم است و مبلغی در حدود ۱۰۰- ۲۰۰ یورو در ماه

است.

  

تماس با ما

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.