ویزای کاری کانادا

ویزای کار در کانادا  : کشور کانادا از سال 1867 به طور مستقل و مستقیم مشغول به فعالیت می باشد. جمعیت آن حدود 37 میلیون نفر و زبان رسمی آن انگلیسی و فرانسوی می باشد.

وجه رایج آن دلار کانادا است. این کشور با داشتن یک سیستم اقتصادی و سیاسی پایدار و با ثبات، همواره از کشور های محبوب برای مهاجرت بوده است.

شما برای اینکه بتوانید ویزای کار کانادا را دریافت کنید باید از شرایط خاصی برخوردار باشید و در یک سیستم امتیازبندی (اسکیل ورکر)، امتیاز مورد نظر را کسب کنید.

البته تنها راه اخذ ویزای کار کانادا، برنامه اسکیل ورکر نیست، در صورتی که بتوانید از کانادا پیشنهاد کار دریافت کنید نیز می توانید ویزای کار این کشور را کسب نمایید.

 

ویزای کار در کانادا 

ویزای کار در کانادا

 

قوانين استخدامي کانادا

قوانين استخدامي در كانادا شامل قوانين فدرال و استاني است كه به‌منظور حمايت از افراد كارگر و حقوق آنان وضع شده است.

اين قوانين عليه كارفرماياني است كه با کارگران رفتار مناسب ندارند. همچنين، كارمندان مي‌توانند نسبت به رفتارهاي نامناسبي كه بر اساس جنس، سن، نژاد، مذهب يا عدم توانايي آن‌ها اعمال مي‌گردد، اعتراض کنند.

استانداردهاي امنيتي از كارمندان در مقابل ماشين‏ها و مكان‏هاي كار ناامن حمايت مي‏كند. قوانين كار كودكان، بر ساعات و انواع كاري كه به كودكان پيشنهاد مي‏ شود نظارت مي‌كند، همچنين، اين قوانين به پرداخت دستمزد كارمندان و كارگران در ايام تعطيلات رسمي نيز نظارت دارد.

 

كارفرمايان بايد ماليات بر درآمد و وجوه اجباري معين را همانند بيمه بيكاري، فوق العاده كارگران و تدابير حقوقي از كارافتادگي افراد را از دستمزد رسمي آنها كسر کنند. اين امر حتي در مورد افراد خود اشتغال نيز ضرورت دارد.

رعايت قوانين استخدامي در مورد استخدام اعضاي خانواده نيز ضروري است. بانك توسعه مشاغل فدرال اطلاعات وسيعي درباره آموزش مديريت، مشاوره و خدمات طرح ريزي شده براي كارگران ماهر عرضه مي‌كند.

اکسپرس اینتری چیست؟

اکسپرس انتری یکی از برنامه های کاری مهاجرت به کانادا است که به عنوان سریع ترین برنامه اخذ اقامت کانادا با نام «ورود سریع» یا اکسپرس اینتری شناخته می شود که از ژانویه سال 2015، اواخر سال 1393 آغاز شده است و در سال 2020 نیز ادامه دارد.

تغییرات کلی در روش جذب مهاجر در این برنامه صورت گرفته تا نیاز های بازار کار و تامین مشاغل کانادا  را در جهت بهبود شرایط اقتصادی تامین نماید. در این قسمت قصد داریم تا به تعریفی کلی از اکسپرس اینتری بپردازیم.

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا دارای یک سیستم و برنامه رتبه بندی می باشد که با استفاده از آن، می توان به اهداف خود رسید.

در این سیستم، با توجه به معیارهای مخلفی همچون سن، سابقه کاری، میزان تحصیلات و … امتیازی به متقاضیان داده می شود و شانس آن ها برای اخذ اقامت کانادا بر اساس این امتیاز مشخص می شود.

این امتیازات را می توانید به تفکیک در مطلب امتیاز بندی اکسپرس اینتری مطالعه کنید. در حالی که ممکن است راه ورود به کانادا برای متقاضیان سخت باشد، به همین جهت داشتن یک وکیل مهاجرتی امری به افراد توصیه می شود.

وکلای پارسی کانادا قادر هستند در تمامی مسائل مهاجرتی کمک رسان باشند و تا آخرین قدم همراه شما باشند.

 

ویزای کار در کانادا 

ویزای کار در کانادا

 

مدارک مهم برای ویزای کاری 

◊ پاسپورت
◊ عکس
◊ مدارک کامل تحصیلی
◊ نامه سوابق کاری همراه با بیمه
◊ ارائه فرم تکمیل شده CIC
◊ متقاضیانی که در خارج کانادا اقدام به دریافت ویزای کاری کانادا می کنند باید فرم IMM1295 را نیز کامل کنند
◊ ارائه فرم های تکمیل شده IMM5707 و یا IMM5645
◊ ارائه فرم های تکمیل شده IMM5109.
◊ ارائه عقد نامه و یا سند ازدواج برای همراه در صورتی که متقاضی متاهل باشد
◊ ارائه مدارکی مبنی بر این امر که از شرایط لازم به جهت اخذ کار مناسب در کانادا را خواهد داشت
◊ ارائه مدرک CAQ اگر متقاضی تمایل به کار در ایالت کبک خواهد داشت
◊ متقاضیانی که در طرح های استانی نامزد شده اند یک Nomination Letter و همچنین نامه R204c که توسط استان به متقاضی داده شده است باید ارائه نمایند.
◊ نامه عدم سوء پیشینه
◊ نامه گواهی سلامت پزشکی
◊ شناسنامه و کپی آن و ترجمه
◊ ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی
◊ ارائه نامه تمکن مالی

هزینه های زندگی در کانادا 

در سال 2020 هزینه زندگی در کانادا نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان کمتر است در نتیجه هم کار و هم تحصیل در این کشور طرفداران زیادی دارد.

البته در مقایسه با ایران هزینه زندگی در کانادا بدون احتساب اجاره منزل 71.51% از ایران بیشتر است. هزینه اجاره منزل در کانادا نیز در سال 2020 به میزان 104.58% از ایران بیشتر می باشد.

به عنوان مثال اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر تورنتو 1326.58$ (دلار کانادا) می باشد. البته کسانی که مستقیما برای کار به این کشور می روند درآمد بالایی دارند که کاملا پاسخگوی هزینه هاست.

تماس با ما

2 پاسخ
 1. آیلین
  آیلین گفته:

  سلام
  برای مهاجرت کاری به کانادا داشتن مدرک زبان لازمه ؟
  حتی اگر زبانمون خیلی خوب باشه و مسلط باشیم :/

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.