شرایط عمومی کار در اوکراین

ویزای کاری اوکراین : اوکراین یکی از کشورهای اروپای شرقی است این کشور با زیبایی های خود در سال های اخیر مورد توجه متقاضیان مهاجرت و استقبال آنها قرار گرفته است. کشور اوکراین از سال 1991 از اتحادیه جماهیر شوروی مستقل شده و دومین کشور از نظر وسعت پس از روسیه در اروپاست، نوع حکومت اوکراین جمهوری بوده  و از 24 استان تشکیل شده است و دارای یک بخش خودمختار بنام کریمیه است.

پایتخت این کشور شهر کی اف می باشد. از جهت بازار اقتصادی استراتژی های آن وابسته به روسیه، لهستان، بلاروس و مجارستان است. کشور اوکراین جزء کشورهایی در اروپا به شمار میرود که شرایط را برای متقاضیان کار در این کشور آسان کرده زیرا این پروسه در بسیار از این کشور ها بسیار پیچیده است .

ویزای کاری اوکراین

ویزای کاری اوکراین

پروسه کاریابی و ویزای کاری در اوکراین 

برای دریافت ویزای کاری اوکراین و کسب اقامت اوکراین لازم است ابتدا فرد اجازه کار از سمت کارفرمایان در این کشور را داشته باشد. کار در اوکراین از طریق جذب نیرو در اوکراین این است که ابتدا کارفرما برای شغل مورد نظر باید در سایت های کاریابی آگهی استخدام بزند و دعوت به همکاری به عمل آورند لازم به ذکر است که قبل از عقد هر گونه قرار داد کارفرما با کسب یک مجوز از اداره کار اوکراین ثابت کند که هیچ شهروندی در اوکراین تخصص در کار مربوطه را ندارد و کارفرما ملزم به استخدام فرد خارجی برا ی آن کار شده است.

برای دریافت ویزای کاری در اوکراین حتما در توافق نامه کاری باید مدت زمان اشتغال به کار و وظیفه کارمند ذکر شود راه کار دیگر این است که فرد متقاضی با ارسال رزومه و مکاتبه با کارفرمایان شغل مورد نظر خود را کسب کند.

ویزای کار اکراین و مدارک مورد نیاز ویزای کار در اکراین 

کار در اکراین و اخذ ویزای کار اکراین نیازمند ارائه مدارکی شخصی می باشد که بنابر قانون کشور اکراین هر شخصی که می خواهد ویزای کار اکراین را دریافت کند باید واجد این شرایط مانند حداقل مدرک تحصیلی لیسانس و آشنایی با زبان اکراینی باشد. علاوه بر آن شخص باید فرم درخواست مربوطه را پر کرده و با مدارک زیر ارایه دهد:

ویزای کاری اوکراین

ویزای کاری اوکراین

 • گذرنامه معتبر
 • دعوتنامه کاری
 • فرم درخواست ویزای کاری
 • اصل پاسپورت و کپی آن
 • یک قطعه عکس پاسپورتی
 • کپی قرارداد کاری همراه گواهی متقاضی
 • گواهی سوء پیشینه
 • بیمه مسافرتی
 • برای پوشش هزینه های درمانی مدت زمان اقامت
 • آدرس محل سکونت در زمان اقامت
 • تمکن مالی برای هزینه های زندگی

لیست مشاغل مورد نیاز در اوکراین

 • مترجم : مترجمی یکی از مشاغل مورد نیاز در اوکراین است شما به عنوان یک مترجمه خوب می توانید در دارالترجمه ها و شرکت های بین المللی استخدام شود و در بازار کار اوکراین کسب درآمد کرده از فرصت های شغلی در این زمینه بهره ببرد .
 • حسابدار: در بخش های اقتصادی ومالی کشور اوکراین نیازمند حسابداران ماهر در شرکت های خود می باشد و شخص برای دریافت این شغل باید در رقابت تلاش بسیاری داشته باشد.
 • کشاورز : کشاورزی در اوکراین پرقدرت‌ترین صنعت برای جذب سرمایه گذاران خارجی است. به دلیل داشتن شرایط طبیعی و موقعیت مکانی کشور اوکراین در نقشه تجارت جهانی، کم هزینه بودن منابع محلی و تمایل تاریخی به کشاورزی، زیرساخت‌های توسعه یافته و ماشین آلات کشاورزی، نزدیک بودن به بازارهای مصرف کنندۀ برتر جهان از جمله کشورهای اتحادیه اروپا و خاورمیانه.
 • پزشک : حوزه فعالیت پزشکی همواره جزء مشاغل محبوب وپردرآمد البته بسیار مورد نیاز است. به ویژه در زمینه پوست و مو و زیبایی بسیار مورد توجه است همین طور داروسازی جزء پرمتقاضی ترین مشاغل برای کشورهای توسعه یافته و در حال پیشرفت مانند اوکراین است.
 • مهندس فناوری اطلاعات : در دنیای مدرن امروز فناوری اطلاعات نقش موثری در توسعه و پیشرفت کشورها دارد ،در کشور اوکراین این حرفه بسیار مورد نیاز می باشد و هرساله تقاضا برای واجدین شرایط آن رو به افزایش است و حقوق بالایی دریافت می کنند تسلط به زبان و برنامه نویسی پیشرفته برای این شغل لازم و ضروری می باشد.
ویزای کاری اوکراین

ویزای کاری اوکراین

 

شرایط عمومی کار در اوکراین 

ساعت کاری در اوکراین 40 ساعت در هفته است

اضافه کاری طبق قانون هر روز 4 ساعت است و نه بیشتر به طوری که در طول سال اضافه کاری فرد از 120 ساعت نباید تجاوز کند.

دراوکراین 24 روز تعطیل رسمی با حقوق در نظر گرفته شده است. مجوز کاراز 1 سال داده و تا 3 سال تمدید می شود.

اقامت کاری اوکراین قابل تبدیل به اقامت دائم نمی باشد و در طول اقامت کاری میتوانند از طریق دیگر اقدام کنند.

موسسات کاریابی در اکراین عبارتند از

IT Flocation

IT Talent Find

Brain Source International

IT Job

Hutson

CNA International Ukrain

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.