درخواست کمیسیون بهداشت برای بستن مرزهای سه گانه

حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت در مجلس ایران در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، نوشت که “در راستای ممانعت از ورود بیماری با سویه جهش یافته هندی مرزهای سه گانه کشور فورا مسدود و یا به نحوی کنترل شود تا از طریق مسافر یا بار، این انتقال مرگبار صورت نگیرد”.

او در این نامه نوشته: “همانگونه که مستحضرید دغدغه ورود سویه های جدید بیماری مرموز و خطرناک کووید -۱۹ و این بار از کشور هندوستان اثبات روحی و آرامش روانی جامعه را متاثر ساخته و می‌تواند گاهی مخربتر از خود بیماری تلقی شود”.

مسئولان بهداشتی و پزشکان ایران نگران شیوع احتمالی گونه ویروس جهش یافته کرونا در هند هستند.

اکنون آقای شهریاری، که پیشتر خواستار محاکمه حسن روحانی شده بود می‌گوید: “از آنجا که مقدار تاثیر واکسن‌ها بر جهش‌های بعدی و جهش اخیر و مخوفتر آن باید در معرض پژوهش‌های دقیق علمی و آزمایشات مکرر بالینی قرار گیرد، هیچ بعید نیست که به دلیل همین ناشناختگی و مقدمات زمان بر تهیه واکسن یا دارو، هر آن به نقطه آغاز مبارزه با کرونا، بازگشته و سالها در انتظار راه حل موثر بمانیم”.

وزارت بهداشت ایران پیشتر اعلام کرده بود که تمام پروازهای رفت و برگشت میان ایران با هند و پاکستان ممنوع خواهد بود.

هند اکنون با شدیدترین موج کرونا در این کشور مواجه است که این کشور را به کانون اصلی شیوع کرونا در جهان تبدیل کرده است.

درخواست مسدود کردن مرزهای ایران در حالی مطرح شده است که روز گذشته شمار مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران رکوردی تاره بجا گذاشت. طبق آمار رسمی ۴۹۶ نفر در شبانه‌روز گذشته جان ‌باختند که از ابتدای شیوع کرونا در ایران بی‌سابقه بوده است.

منبع: سایت بی بی سی فارسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.