شرایط عمومی تحصیل در روسیه 

تحصیل در روسیه : کشور روسیه با لقب وسیع‌ترین کشور جهان، در قاره‌‌های اروپا و آسیا قرار گرفته است. و حدود ۱۴۵ میلیون نفر جمعیت، و ۱۷ میلیون و ۹۸ هزار و ۲۴۶ کیلومتر مربع مساحت دارد. از نظر جمعیت، روسیه جایگاه نهم را در جهان به خود اختصاص داده است.

و یکی از پر جمعیت‌ترین کشورها به شمار می‌رود. پایتخت این سرزمین پهناور، مسکونام دارد. و از دیگر شهرهای مهم می‌توان به سن پترزبورگ، یکاترینبورگ، نیژنی نووگورود، سامارا و کازان اشاره کرد.

هزینه های تحصیل در رشته ی پزشکی در روسیه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، انگلستان و آمریکا و بسیاری از مکان های دیگر، کمتر است. دولت روسیه به دنبال پیشرفته تر کردن زیرساخت ها و فناوری های سطح جهانی است.

تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان 

داشتن مدرک زبان برای دانشجویانی که از روسیه پذیرش میگیرند ضرورتی ندارد و تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان می باشد هر چند داشتن مدرک زبان امتیاز ویژه ای است.

تحصیل در دانشگاه های روسیه به دو زبان انگلیسی و روسی است و در جریان پذیرش ارائه مدرک زبان آیلتس نیز امکان پذیر است. تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه از سال 2021 مورد تایید وزارت علوم ایران قرار  گرفته است.

 

هزینه تحصیل در اوکراین

هزینه تحصیل در اوکراین

مدارک لازم برای تحصیل بدون مدرک زبان در روسیه

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • مدرک دیپلم متوسطه و ترجمه رسمی به زبان روسی
 • کپی برابر اصل از ریزنمرات تحصیلی به همراه ترجمه روسی
 • تاییدیه معادلسازی مدرک تحصیلی برای مدارک خارج از فدراسیون روسیه
 • گواهی پزشکی از مراجع ذی صلاح پزشکی مورد تایید MSU
 • نتیجه تست بیماری AIDS
 • پاسپورت معتبر بین المللی
 • 6قطعه عکس 3×4 cm
 • ارائه نمره آزمون زبان انگلیسی IELTS با نمره حداقل 6.5 و نمره آزمون زبان انگلیسی TOEFL IBT با نمره حداقل 80 برای متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی و نمره قبولی در آزمون زبان روسی به عنوان یک زبان خارجه (RFL) برای متقاضیان تحصیل به زبان روسی.
 • اخذ نمره قبولی از آزمون ورودی

معادل سازی مدارک در روسیه 

برای اخذ پذیرش ابتدا متقاضی باید مدارک خود را ترجمه کند و برای ترجمه و معادل سازی باید مراحل را به شرح زیرسپری کنید.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

 1. ریز نمرات دیپلم و مدرک دیپلم با مهر مدرسه وآموزش و پرورش شهرستان و استان لازم است.
 2. اخذ تاییدیه تحصیلی که از طریق مراجعه به دفاتر پیشخوان میتوانید درخواست بدهید.
 3. ترجمه صفحه اول پاسپورت و شناسنامه
 4. ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 5. تاییدیه مدارک از طرف وزارت علوم
 6. ارسال مدارک به سفارت روسیه و تایید آن

معرفی دانشگاه های روسیه 

دانشگاه دولتی مسکو اومونسوف 

دانشگاه دولتی مسکو در سال 1755 تأسیس شد. محوطه این دانشگاه یک سیستم بسیار پیچیده است که دارای 1000000 متر مربع مساحت در 1000 ساختمان و سازه است که 8 خوابگاه آن بیش از 12000 دانش آموز و 300 کیلومتر از خطوط برق است.

سیستم کتابخانه MSU یکی از بزرگترین در روسیه است با 9،000،000 کتاب، 2،000،000 از آنها در زبان های خارجی و میانگین تعداد خوانندگان 55،000، با استفاده از 5،500،000 کتاب در سال است.

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک 

دانشگاهی روسی می باشد که در سال ۱۹۵۹ تاسیس شد. امکان تحصیل در علوم مختلف از جمله تحصیل پزشکی در دانشگاه  نووسیبیرسک و یا ریاضیات برای اشخاص وجود دارد.

همچنین امکان تحصیل در ۱۵ گرایش مختلف و به زبان انگلیسی برای دانشجویان وجود دارد که از پزشکی عمومی (دکترای فیزیک) تا دوره های زبان روسی خواهد بود.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ 

در حال حاضر تعداد دانشجویان بین المللی آن بیش از ۵۰۰۰ دانشجو است. در حال حاضر تعداد دانشجویان بین المللی آن بیش از ۵۰۰۰ دانشجو است

دانشگاه ایالتی تومسک TSU 

محوطه دانشگاه دارای مجموعه ای از ساختمان های عمومی و آموزشی می باشد. مجتمع دانشگاه همچنین دارای 6 موزه جداگانه می باشد. جهت پذیرش در دانشگاه تومسک قبل از 15 ژوئن (برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد) یا 15 ژوئیه (برای برنامه پیش دانشگاهی) درخواست خود را همراه با کپی پاسپورت خارجی و کپی گواهی تشخیص برای هر گواهی یا دیپلم تحصیلی خارجی دریافت شده به روسی یا انگلیسی به دانشگاه ارائه دهید.

دانشگاه دولتی فیزیک و فناوری مسکو

دانشگاه فیزیک مسکو از دانشگاههای فنی پیشرو در زمینه فیزیک نظری و کاربردی، ریاضیات و رشته های مرتبط در کشور روسیه است. در رتبه بندی دانشگاههای روسیه ،MIPT رتبه 10 را در رنکینگ امسال EECA کسب کرده است، این دانشگاه در سال 1946 تاسیس شد. همچنین در طول دوران فعالیت دانشگاه فیزیک مسکو، حدود 36 هزار نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند که بسیاری از آنها در زمینه های مختلف علوم، تجاری و حتی هنری موفق بوده اند.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

 

دانشگاه فنی باومان مسکو BMSTU

فعالیت های بین المللی دانشگاه دولتي فني باومان مسکو تقریبا از سال 1830، زمانی که در مسکو موسسه آموزشي هنر و صنعت سازمان يافته بود آغاز شده است. در حال حاضر دانشجويان کشور هاي فرانسه، سوئد، آلمان، اتریش، یونان، هلند، سوریه، هند، چی، کره، مغولستان، پاکستان، اکوادور، پرو و برخی از کشورهای مستقل مشترک المنافع بر اساس قرارداد تحصيلي در دانشگاه دولتي فني باومان مسکو مشغول به تحصيل  مي باشند.

دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای MEPHL :(موسسه فیزیک مهندسی مسکو ) 

دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای روسیه در تاریخ ۸ آوریل ۲۰۰۹ تاسیس شد دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای روسیه در تاریخ ۸ آوریل ۲۰۰۹ تاسیس شد هنر و علوم انسانی، فنی و مهندسی و IT، علوم زیستی، علوم طبیعی و علوم اجتماعی با فیزیک هسته ای، مهندسی هسته ای و فناوری های هسته ای بودن تخصص های کلیدی دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای روسیه در کل  آموزش بصورت کسترده در مناطق فراهم می کند.

دانشگاه ملی تحقیق – دانشکده اقتصاد HSE

HSE در مرکز پر جنب و جوش از مسکو، با دانشگاه های سنت پترزبورگ، نیژنی نووگورود و پرم، HSE ارائه می دهد دانشگاهی برجسته در تمام سطوح و شامل 20 برنامه های کارشناسی ارشد انگلیسی است.

این دانشگاه دارای برخی از بهترین بخش های علمی کشور و مراکز تحقیقاتی در زمینه اقتصاد، مدیریت، جامعه شناسی، سیاست عمومی و علوم رایانه است.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.