شرایط تحصیل در ایتالیا

مزیت های تحصیل در ایتالیا : بعد از کانادا و استرالیا ایتالیا سومین کشور به عنوان پذیرش اسان دانشجویان برای تحصیل است. یکی دیگر از اصلی ترین مزایای ایتالیا استفاده دانشجویان از بورسیه تحصیلی هست.

تحصیل در ایتالیا برای همه ی افراد اجباری نیست و فقط افراد علاقه مند می توانند به ادامه تحصیل بپردازند. دانشگاه های ایتالیا مانند سایر کشور ها شامل 3 مقطع کارشناسی -کارشناسی ارشد و دکترا می باشد.

دوره کارشناسی=افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا را دارند باید دیپلم خود را بگیرند و همچنین مدرک زبان ایتالیایی داشته باشند که سفارت ایتالیا در ایران سالانه در طول 3 ترم برگزار می کند. دانشجویان اگر 90 درصد نمره در زبان ایتالیایی را دریافت کنند می توانند برای دریافت ویزای خود اقدام کنند.

دوره کارشناسی ارشد=تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی امکان پذیر است و دانشجویان دارای مدرک زبان ترجیحا آیلس می توانند در ایتالیا تحصیل کنند. همچنین دانشجویان در این مقطع می توانند در هفته 20 ساعت کار کنند و درآمد آنها به طورمیانگین ساعتی 8 تا 10 یورو است.

دوره دکترا=پذیرش در این مقطع به صورت مصاحبه عملی می باشد و تدریس به صورت گذراندن واحد های درسی و کار تحقیقاتی پژوهشی انجام می شود.دانشجویان مقطع دکتری علاوه بر اینکه به طور رایگان به تحصیلشان ادامه می دهند می توانند بورسیه تحصیلی بگیرند که همه هزینه های زندگی شان را تحت پوشش قرار می دهد.

مزایای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

تحصیل در دانشگاه ها و موسسه های معتبر اروپا

شانس بالای دریافت ویزا

امکان دریافت انواع بورسیه های دولتی

امکان سفر به دیگر کشورهای حوزه شینگن

امکان تحصیل به زبان ایتالیایی و انگلیسی

امکان دریافت اقامت بعد پایان تحصیلات

مزیت های تحصیل در ایتالیا

مزیت های تحصیل در ایتالیا

هزینه های زندگی در ایتالیا

هزینه های زندگی در ایتالیا به رشته تحصیلی و شهری که برای زندگی انتخاب می کنید بستگی دارد.مثلا هزینه زندگی شهر های توریستی نسبت به سایر شهرها گران تر است.

همچنین شما در هر شهری که باشید سالیانه باید 700یورو به عنوان مالیات تحصیلی پرداخت کنید.هزینه های جزئی دیگری از جمله اجاره مسکن- اب برق و گاز-سوپر مارکت- حمل ونقل و … وجود دارد.

برخی از دانشگاه های برتر ایتالیا

دانشگاه پلی تکنیک میلان

این دانشگاه بالا ترین امتیاز را در ایتالیا و همچنین رتبه 127 دانشگاه ها را در جهان به دست آورده. و همچنین دانشجویان این دانشگاه در سال 1963 موفق به دریافت جایزه نوبل شیمی شدند.

دانشگاه بولونیا

این دانشگاه در میان دانشکده های جهان رتبه 188 را به دست آورده.این دانشگاه نام خود را از فرایند بولن گرفته است.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

گذرنامه با اعتبار حداقل شش ماه به همراه کپی

آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه

فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی

سه قطعه عکس

ارائه مدرک تمکن مالی برای اثبات توانایی پرداخت هزینه های لازم تحصیل

اصل مدرک زبان نگلیسی یا ایتالیایی

نامه پذیرش از دانشگاه

گردش سه ماه حساب جاری دانشجو یا والدین

مشخص کردن محل اقامت

پرداخت مبلغ ۵۰ یورو برای صدور ویزا

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.