شرایط مورد نیاز برای تحصیل در اکراین 

اقامت تحصیلی اوکراین : به دلیل پایین بودن هزینه های زندگی و هزینه های تحصیلی در کشور اوکراین و همچنین کیفیت بالای دانشگاههای این کشور، دانشجویان ایرانی، خواهان مهاجرت تحصیلی به اکراین می باشند.

در همین راستا، در خصوص این امر بایستی اطلاعات کاملی درباره قوانین مهاجرت تحصیلی به اکراین و مراحل اخذ پذیرش از دانشگاههای این کشور و دریافت ویزای دانشجویی داشته باشند.

از جمله شرایط مورد نیاز برای تحصیل در اکراین می توان به دارا بودن مدرک دیپلم اشاره نمود. نوع رشته تحصیلی دیپلم تاثیری در پذیرش دانشجو ندارد و او می تواند در رشته دلخواه خود، در دانشگاههای اکراین به تحصیل بپردازد.

همچنین داشتن پاسپورتی که حداقل یک سال از اعتبار آن مانده باشد از دیگر شرایط تحصیل در اکراین می باشد. حداقل سن پذیرش در دانشگاههای اکراین، 17 سال و حداکثر سن 37 سال می باشد و افراد بالای 31 سال برای پذیرش بایستی مدرک فوق دیپلم یا لیسانس داشته باشند. ارائه مدرک زبان نیز از دیگر شرایط پذیرش در اکثر دانشگاههای اکراین است .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اوکراین 

مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت اکراین در ایران، برای اخذ ویزای تحصیلی به شرح زیر است:
1-
ارائه نامه پذیرش از سمت دانشگاه یا موسسه آموزشی مورد نظر در کشور اکراین، به سفارت این کشور در ایران.
2-
ارائه اصل و ترجمه سوابق تحصیلی و ریز نمرات دوران تحصیلی که به تاییدیه اسناد رسمی و وزارت امور خارجه ایران رسیده باشد، به سفارت اکراین در ایران
3-
ارائه پاسپورتی که از اعتبار آن حداقل یک سال مانده باشد به همراه مدارک شناسایی برای دریافت ویزای تحصیلی اکراین
4-
ارائه گواهی تمکن مالی جهت اطمینان از استطاعت مالی در پرداخت هزینه های زندگی و تحصیلی در کشور اکراین که حداقل مبلغ آن 30 میلیون باشد.
5-
گواهی عدم سوئ پیشینه و ارائه ترجمه آن به سفارت اکراین در ایران.

اقامت تحصیلی اوکراین

اقامت تحصیلی اوکراین

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی 

بیشتر افرادی که علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور خصوصا کشورهای اروپایی می باشند، معمولا تحصیلات دوران متوسطه را در کشور خودشان می گذرانند و بعد از گرفتن مدرک دیپلم، تصمیم به ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر خارجی می گیرند. لازمه تحصیل در مقطع کارشناسی کشور اوکراین، داشتن مدرک دیپلم معتبرمی باشد.

تمامی رشته های مقطع لیسانس در این کشور آموزش داده می شوند که گذراندن این دوره 4 سال زمان می برد. علاقه مندان به تحصیل در دوره لیسانس باید به یکی از زبان های روسی یا انگلیسی تسلط داشته باشند که برای تحصیل در زبان روسی یا اوکراینی بایستی مدرک زبان پادفک را قبلا دریافت کرده باشند.

دانشجویان این مقطع مجاز هستند که در هفته بین 15تا 40 ساعت کار کنند و بعد از شروع تحصیل در صورتی که کار مناسبی پیدا کردند، بایستی نامه ای از کارفرما اخذ نمایند تا برای فعالیت در آن، از سازمان مهاجرت اوکراین مجوزدریافت کنند.

 باید به این نکته هم اشاره کرد که نوع دیپلمی که داوطلبان اخذ کرده اند، در انتخاب رشته تحصیلی آن ها در دوره کارشناسی تاثیر ندارد. به طور مثال، اگر داوطلبی مدرک دیپلم خود را در رشته حسابداری اخذ کرده باشد، می تواند در مقطع کارشناسی در رشته روانشناسی به ادامه تحصیل مشغول شود.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی اوکراین 

به طور معمول، از ۲ تا ۴ هفته طول می کشد تا نامه دعوت تان را صادر شده و به مرحله بعدی بروید. پردازش ویزا در نزدیک ترین کنسولگری اوکراین می تواند از ۱ روز تا ۳ هفته طول بکشد، بسته به این که چقدر شما مایل به هزینه کردن هستید، و اینکه آیا شما با پست و یا به طور شخصی درخواست می دهید.

بعد از گرفتن پذیرش یا دعوتنامه دانشجویی باید ویزای D13 گرفته شود بعد از آن شخص می توند در دانشگاه ثبت نام کند.

تماس با ما

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.