تحصیل در چک

شرایط و مزایای تحصیل در چک : جمهوری چک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستش که در اروپای مرکزی واقع شده و با کشور هایی از جمله لهستان / آلمان / اتریش و اسلواکی همسایه است. جمهوری چک نخستین کشورازاعضای پیشین کمکان است که بنا به گزارش بانک جهانی در زمره کشورهای توسعه‌یافته قرار گرفته‌است.

این کشورهم‌چنین ۲۷مین شاخص توسعه انسانی را در اروپا داراست. جمهوری چک جزء کشور های امن دنیا هست و مسافرت و زندگی برای تمامی سن ها بی خطر است.

5 دلیل برای تحصیل در جمهوری چک

سابقه طولانی در آموزش بیش از 600 سال تجربه آموزش دانشگاهی.

تنوع بالای رشته های آمورشی در دوره های مختلفی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و رشته های پزشکی و مهندسی و علوم انسانی به زبان های مختلف چکی، انگلیسی، آلمانی و فرانسوی.

بیش از 37 هزار دانشجو خارجی در حال تحصیل در چک هستند.

جمهوری چک دارای تجربه فرهنگ تاریخی دارد یعنی برخورد فرهنگ ها و اندیشه های گوناگونی است.

در مقایسه با کیفیت بالای زندگی و آموزش ، هزینه زندگی و تحصیل در چک بسیار پایین است.

مهاجرت تحصیلی به چک

تحصیل در جمهوری چک برای دانش آموزان شامل 3 مرحله پیش دبستانی . ابتدایی و متوسطه می باشد. تحصیل در مقطع ابتدایی معمولا بین سنین 6 تا 15 سال است. ارزیابی تحصیلی دانش آموزان در این مقطه بین نمرات 1 تا 5 هست. 1 یعنی بهترین نمره و 5 یعنی بدترین نمره.

مقطع متوسطه هم 4 سال طول می کشد که شرط معدل برای تحصیل در چک در این مقطع از نمرات 10 الی 13 می باشد.

شرایط و مزایای تحصیل در چک

شرایط و مزایای تحصیل در چک

 

تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیل در این مقطع 3 تا 4 سال طول می کشد که دانشجویان بعد از به اتمام رساندن این دوره مدرک BC دریافت می کنند و باید پایان نامه ارائه بدهند و از پایان نامه خود دفاع کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

در این مقطع تحصیلی آموزش ها به دو زبان چکی و انگلیسی ارائه می شود و دانشجویانی می توانند مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند که علاوه بر قبولی در آزمون های این مقطع ، پایان نامه مناسبی را نیز ارائه کنند. معمولا در این مقطع تحصیلی مدرک زبان انگلیسی آیلتس در حدود 6 تا 6.5 مورد قبول دانشگاه های جمهوری چک است.

تحصیل در مقطع دکترا

این دوره معمولا 3 تا 5 سال زمان میبرد و شهریه آن عموما 1850 تا 4000 یورو در سال می باشد.تحصیل در این مقطع همانند دوره کارشناسی ارشد به دو زبان انگلیسی و چکی ارائه می شود.

هزینه های تحصیل در جمهوری چک

هزینه های تحصیل در دانشکده های خصوصی جمهوری تقریباً سالانه پانزده هزار یورو است.هزینه های زندگی در این کشور تقریبا مقرون به صرفه هست و هزینه سالانه در این کشور تقریبا 300 الی 700 یورو است.

 

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.