تحصیل در کانادا

چرا تحصیل در کانادا : استقبال دانش‌آموزان و دانشجویان ایرانی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا نرخ رشد فزاینده‌ای داشته است. به نحوی که تعداد پرونده‌های ویزای تحصیلی کانادا از حدود شش هزار در سال 2018 به چهارده هزار در سال 2019 افزایش یافته است.

یعنی تقریبا 250% تقاضا برای ویزای تحصیلی کانادا ازطرف دانشجویان ایرانی بیشتر شده است. ضمن اینکه ایران از نظر تعداد محصل در کانادا، پس از کشورهای چین، هند، ویتنام و فیلیپین دارای جایگاه پنجم است.

وضعیت تحصیل در مدارس کانادا

یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در مدارس برای افراد زیر 18 سال کشور کانادا می باشد. کانادا با دارا بودن بهترین مدارس بین المللی انتخاب و گزینه بسیار مناسبی برای تحصیل افراد 6 تا 18 سال می باشد. تحصیل در مقطع ابتدایی در کانادا از سن 6 سالگی تا 13 سالگی و برای مقطع متوسطه از 13 تا 18 سالگی می باشد.

لازم به ذکر است که تحصیل در کانادا تا سن 16 سالگی به صورت اجباری می باشد و در بعضی از استان ها نظیر انتاریو، مانی توبا و نیوبرانزوئیک اجبار تحصیل تا سن 18 سالگی می باشد. در کانادا همچنین علاوه بر مدارس، موسساتی نیز وجود دارد که برای دوران پس از مقطع متوسطه می باشد و شامل کالج ها و موسسات فنی حرفه ای می باشد.

چرا تحصیل در کانادا

چرا تحصیل در کانادا

نحوه‌ی انتخاب رشته و درخواست به دانشگاه

  1. انتخاب یک رشته‌ی تحصیلی مناسب: انتخاب رشته‌ی تحصیلی مناسب، یکی از مهم‌ترین عوامل درخواست ویزا تحصیلی و اخذ پذیرش شما است. طبیعتا شرایط اقتصادی و بازار کار و فرصت‌هایی که هر دانشگاه ایجاد می‌کند در انتخاب رشته تاثیر دارد، پس بهتر است این رشته با تحقیقات و بینش کامل انتخاب شود.
  2. درخواست پذیرش برای دانشگاه: پس از تصمیم‌گیری در مورد رشته‌ی تحصیلی، باید درخواست پذیرش خود را برای دانشگاه‌ها ارسال کنید. هر دانشگاه مدارک خاصی را جهت پذیرش درخواست می‌کند که این مدارک شامل ریز نمرات تحصیلی، انگیزه‌نامه، مدرک فارغ‌التحصیلی و … است. قبل از درخواست ویزای تحصیلی، باید نامه‌ی پذیرش از دانشگاه مورد نظر را هم دریافت کرده باشید. در صورتی که برای تحصیل در مقطع بالاتر گپی طولانی وجود دارد، توصیه می‌شود که سوابق بیمه‌ی خود و مدارکی که ثابت می‌کند در شرکتی کار می‌کردید را هم برای دانشگاه ارسال نمایید.
  3. درخواست ویزای تحصیلی: با در دست داشتن نامه‌ی پذیرش، آماده‌ی درخواست ویزای تحصیلی خود خواهید بود. در این مورد شما باید با مدارک کاملی که سفارت درخواست کرده به سفارت کانادا در ترکیه، دبی یا هر جای دیگری که راحت هستید بروید، مدارک را ارائه داده و انگشت‌نگاری شوید. سپس ویزای تحصیلی شما، به همراه پاسپورت ارسال خواهد شد.

5 مزیت اصلی تحصیل در کانادا 

  • دولت کانادا به تمامی دانشجویانی که در این کشور، دوره تحصیلی خود را به پایان برسانند، اجازه کار می دهد.
  • با توجه به مساحت زیاد این کشور و نسبت جمعیت پایین، می توان با اطمینان گفت که برای کسی که در کانادا جویای کار باشد، همیشه کار وجود دارد. البته این نکته را هم نباید فراموش کرد که، مثل سایر نقاط جهان، در کانادا هم پیدا کردن شغل در شهرهای بزرگ، نیازمند جستجوی بیشتر و ارائه رزومه قوی تر است.
  • سیستم آموزشی کشور کانادا، در کل دنیا شناخته شده است. بطوری که مدارک دانشگاهی صادره از این کشور، در کل جهان معتبر است. دانشگاه های کانادا با تکیه بر علوم بین رشته ای، تقویت مهارتهای قابل انتقال (از جمله کار تیمی، تفکر خلاق، ارتباطات بین فردی و …) و تکیه بر تکنولوژی روز دنیا برای آموزش هر چه بهتر، تجربه ای تاثیرگذار را برای دانشجویان رقم می زنند.
  • اصولا کانادا، همچون کشورهایی مثل استرالیا و ایالات متحده آمریکا، بر پایه مهاجرت بنا شده و مهاجرت پذیری در این کشور پدیده ای عادی بوده است. به علت جمعیت پایین این کشور (حدود 38 میلیون نفر) به نسبت مساحت زیاد آن، کانادا همیشه جزء مهاجرپذیر ترین کشورهای دنیا بوده و مردم آن، مشکل کمتری برای برقراری ارتباط با مهاجرین دارند.
  • اصولا کانادا، همچون کشورهایی مثل استرالیا و ایالات متحده آمریکا، بر پایه مهاجرت بنا شده و مهاجرت پذیری در این کشور پدیده ای عادی بوده است. به علت جمعیت پایین این کشور (حدود 38 میلیون نفر) به نسبت مساحت زیاد آن، کانادا همیشه جزء مهاجرپذیر ترین کشورهای دنیا بوده و مردم آن، مشکل کمتری برای برقراری ارتباط با مهاجرین دارند.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.