تحصیل در مدارس اوکراین

شرایط تحصیل در اوکراین :کشور اوکراین، کشوری اروپایی می باشد که با ارائه دادن دوره های آموزشی مختلف در رشته های گوناگون اما با هزینه های پایین و مقرون به صرفه نسبت به سایر کشورهای اروپایی و نیز معتبر بودن مدارک صادر شده از موسسات و واحدهای آموزش عالی در آن کشور، توجه بسیاری از متقاضیان بین المللی را به ادامه تحصیل به خصوص در رشته های مرتبط با علوم پزشکی به خود جلب کرده است .

انواع سیستم آموزشی کشور اوکراین

سیستم آموزشی کشور اوکراین به 5 سطح تقسیم می‌ شود که عبارتند از:

مهدکودک

ابتدایی

راهنمایی

آموزش متوسطه

کارشناسی ‌ارشد

تحصیل در مدارس کشور اوکراین

سیستم آموزش و پرورش در اوکراین، تحصیلات را از سن 6 سالگی تا سن 15 سالگی برای کودکان اجباری می داند. تحصیلات اجباری در اوکراین حدود 11 سال طول می کشد و این مدت به عنوان آموزش عمومی و مقدماتی شناخته خواهد شد.سیستم آموزش و پرورش در اوکراین به چند دسته مهدکودک، پیش دبستانی، دبستان، متوسطه و تحصیلات عالیه تقسیم بندی می شود.

ساختار سیستم ابتدایی از سن 6 تا 10 سالگی بوده، دوره متوسطه اول از 10 تا 15 سالگی و دوره متوسطه دوم از 15 تا 18 سالگی می باشد. سیستم نمره بندی مدارس در اوکراین به چهار سطح عالی، خوب، رضایت بخش و نامناسب تقسیم بندی می شود.

شرایط تحصیل در اوکراین

شرایط تحصیل در اوکراین

زبان تحصیل در مدارس اوکراین به صورت کلی اوکراینی است. اما در مدارس خصوصی اوکراین با زبان انگلیسی نیز تدریس می شود. کودکانی که از کشورهای خارجی با هدف تحصیل در مدارس اوکراین به این کشور مهاجرت کرده اند باید در مدارس خصوصی و یا بین المللی اوکراین مشغول به تحصیل شوند.

تحصیل در مدارس بین‌المللی اوکراین

مدارس بین المللی (سفارت) در اوکراین در سطح جهانی بسیار محبوب هستند. دانش آموزانی که در مدارس بین‌المللی اوکراین تحصیل می‌کنند، مدارک تحصیلی را کسب می‌کنند که در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده و مورد تایید است.

تحصیل در مدارس بین‌المللی اوکراین یک پیش زمینه‌ی عالی برای ورود به دانشگاه‌های برتر اوکراین و دیگر دانشگاه‌های مطرح در جهان برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند.

برخی از مدارس بین المللی اوکراین : مدرسه بین‌المللی بریتانیا

 مدرسه بین‌المللی پچرسک / مدرسه بین‌المللی کی‌یف / مدرسه بین‌المللی مریدین، کی‌یف

مدارک لازم جهت تحصیل در مدارس اوکراین

فرم درخواست ویزا (که در سفارت پر می‌شود)

اصل پاسپورت معتبر با حداقل ۲ سال اعتبار

۳ قطعه عکس (۳*۴ سانتی‌متر)

اصل دعوتنامه از سوی دبستان یا دبیرستان اوکراینی

گواهی سلامت پزشکی

ارائه گواهی مربوط به اثبات بیمه سلامت شخص

مدارک تحصیلی قبلی (در صورت وجود)

تمکن مالی ویزای تحصیلی از ۴,۰۰۰ دلار تا ۵,۰۰۰ دلار

رسید پرداخت هزینه ویزا

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.