دانشگاه های برتر اوکراین

تحصیل در اوکراین : کشور اوکراین از جمله کشورهای زیبای اروپای شرقی است. اوکراین کشوری هم مرز با بلاروس، روسیه، رومانی، مولداوی، مجارستان، اسلواکی و لهستان است. زبان اصلی این کشور زیبا همان اوکراینی می‌باشد.

این کشور داری ۲۴ استان است و یک بخش خود مختار به نام کریمه هم در خود جای دارد. بعد از فروپاشی شوروی سابق کشور اوکراین بعد از کشور روسیه دارای بزرگ‌ترین ارتش می‌باشد. کشور اوکراین با طبیعت بکر و زیبا از نظر تعداد گردشگران جایگاه هشتم را در سازمان جهانی گردشگری را به ‌خود اختصاص داده است و سالیانه افراد زیادی با هدف مهاجرت کاری، مسافرت و تحصیل در اوکراین این کشور زیبا را انتخاب می‌کنند .

برخی از دانشگاه های اوکراین

در مجموع 6 دانشگاه از کشور اوکراین در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS در سال 2018 قرار گرفته است در عین حال 8 دانشگاه نیز در رتبه بندی EECA سال 2018 قرار دارند.

دانشگاه ملی کارازین خارکوف : دانشگاه عالی رتبه در اوکراین در جایگاه 401 تا 410 است، این دانشگاه از لحاظ قدمت دومین دانشگاه قدیمی در کشور اوکراین است که در سال 1804 تاسیس شده است. همچنین این دانشگاه رتبه سوم را در رتبه بندی EECA برای شاخص دانشجویان بین المللی و رتبه 53 را در سراسر جهان کسب کرده است.

این دانشگاه ارتقا کیفیت آن می باشد به طوریکه در رتبه بندی سال 2018 از رتبه حدود 400 به رتبه 300 رسیده است و این حاکی از تلاش این دانشگاه در جهت افزایش بار علمی اش می باشد به همین دلیل در بین بهترین دانشگاه های اوکراین جایگاه اول را به خود اختصاص داده است. در سال 2022 نیز این دانشگاه همچنان بهترین دانشگاه اوکراین محسوب می شود.

 

تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین

دانشگاه ملی کیف : این دانشگاه دارای رتبه 34 در EECA و جایگاه 411 تا 420 در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها می باشد. دانشگاه ملی Taras Schevchenko در کیف پایتخت واقع شده است و اغلب به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور است و این موسسه آموزش عالی دارای سیاست پذیرش انتخابی مبتنی بر آزمون ورودی است. متقاضیان بین المللی واجد شرایط درخواست ثبت نام می باشند این دانشگاه میزبان بیش از 26000 دانشجو است و قراردادهای همکاری دوجانبه با 227 موسسه آموزشی و علمی خارجی از 57 کشور دارد.

دانشگاه ملی Donetsk : این دانشگاه از بهترین دانشگاه های اوکراین و در شهر دونتسک قرار دارد و در سال 2022 دارای رتبه 801 تا 1000 در جهان و رتبه 128 در EECA می باشد. این دانشگاه به همراه دیگر دانشگاه های ملی این شهر رشته های زیادی برای تدریس دارند و همگی در سطح ملی و بین المللی از طرفداران زیادی برخوردار است.

تاراس شوچنکو : این دانشگاه دارای رتبه 38 در EECA و در محدوده رتبه ی 431-440 در رتبه بندی دانشگاه های جهان می باشد، تارس شوچنکو دانشگاه ملی کیف در پایتخت کیف واقع شده است (همچنین اغلب به صورت “کیو” نیز تلفظ می گردد) و اغلب به عنوان یکی از معتبر ترین دانشگاه های کشور محسوب می شود. اقامت گاه آن بیش از 26،000 دانشجو دارد و قراردادهای همکاری دوجانبه با 227 موسسه آموزشی و علمی خارجی از 57 کشور دارد.

دانشگاه فنی ملی اوکراین “موسسه پلی تکنیک کیف”  : دانشگاه ملی فنی اوکراین “موسسه پلی تکنیک کیف” در رتبه 551-600 در جهان و 48 در رتبه بندی  EECA  در همین سال قرار دارد. این دانشگاه در سال 1898 تاسیس شده است و در حال حاضر دارای یک مجموعه ی بزرگ دانشجویی (بیش از 36،000 دانشجو) در دو دانشکده ی خود در کیف و شهر اسلاووتیچ می باشد. این موسسه علمی آموزشگاهی شامل تعدادی از مهندسین برجسته و دانشمندان، از جمله سرگئی کروولف است .

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.