هزینه تحصیل در اوکراین

مهاجرت تحصیلی به اوکراین و هزینه های آن : اوکراین دارای بهترین موسسات آموزش عالی در اروپای شرقی است. دانشگاه‌های این کشور، نسبت به بسیاری از کشورها، هم در اروپا و هم در سراسر جهان، شهریه پایین‌تری دارند. سال تحصیلی در اوکراین از تاریخ یک سپتامبر در فصل پاییز شروع می‌شود و تا تاریخ ۳۰ ژوئن در بهار ادامه دارد. اکثر موسسات آموزش عالی اوکراین، در ماه‌های ژولای و اگوست در تعطیلات تابستانی به‌سر می‌برند . طبق “قانون آموزش عالی اوکراین”، این کشور دارای چند دسته از موسسات آموزش عالی است که با سطوح مختلف اعتباربخشی، به صورت زیر دسته‌بندی می‌شوند :

سطح I: مدارس آموزش حرفه‌ای

سطح II: مدارس متوسطه فنی و کالج‌ها

سطح III: دانشگاه‌ها، آکادمی‌ها و موسسات آموزشی

هزینه های تحصیل کارشناسی 

در مقایسه با اکثر کشورهایی که دوره هایی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند، هزینه تحصیل کارشناسی در اوکراین بسیار مقرون به صرفه است. هزینه زندگی در اوکراین به سبک زندگی دانشجو بستگی دارد اما می تواند به حدود 2.000 دلار در سال برسد. هزینه های تحصیل در اوکراین نیز بسته به رشته تحصیلی و آموزش به زبان انگلیسی یا اوکراینی می تواند حداکثر به 5.000 دلار در سال برسد.

مهاجرت تحصیلی به اوکراین و هزینه های آن

مهاجرت تحصیلی به اوکراین و هزینه های آن

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد

هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین نیز بسته به رشته تحصیلی و آموزش به زبان انگلیسی یا اوکراینی متغیر است. با این حال تحصیل در این کشور بسیار مقرون به صرفه و در حدود 1.500 تا 3.500 دلار در هر ترم می‌باشد. این هزینه شامل شهریه دانشگاه و هزینه خوابگاه است که در بدو ورود به دانشگاه باید پرداخت شود .

هزینه تحصیل دکترا در اوکراین

هزینه تحصیل دکتری در اوکراین متفاوت است. شما می توانید در دوره های حقوق، مدیریت و مهندسی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند شرکت کنید، که هزینه آن ها از 1.750 دلار آغاز می شود. هزینه تحصیل در برخی از دانشگاه های معتبر تا 2.700 دلار است. هزینه تحصیل دکتری در اوکراین به زبان روسی کمی پایین تر از زبان انگلیسی است. هزینه تحصیل به زبان روسی از 1.500 دلار شروع می شود و در بخش های مختلف متفاوت است.

هزینه زندگی در اوکراین

هزینه ای زندگی در اوکراین در شهر های مختلف متفاوت است اما متوسط هزینه های زندگی برای هر فرد ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار می باشد. هزینه های زندگی در اوکراین بسیار پایین تر از دیگر کشور های اروپایی می بشد . برخی از هزینه‌های ضروری برای زندگی دانشجویی در اوکراین به شرح زیر است :

هزینه اسکان : هزینه خوابگاه در این کشور بین  ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار می باشد در صورتی که نخواهید در خوابگاه اقامت داشته باشد هزینه اجاره خانه ۱۰۰ تا ۶۰۰ دلار می باشد .

هزینه غذا : هزینه هر وعده غذایی 40 تا 100 دلار می باشد .

هزینه پوشاک : یک دست لباس و کفش مناسب 200 دلار می باشد .

مهاجرت تحصیلی به اوکراین و هزینه های آن

مهاجرت تحصیلی به اوکراین و هزینه های آن

مزایای مهاجرت به اوکراین

امکان اخذ اقامت دائم اوکراین بعد از اتمام تحصیل اوکراین وجود دارد.

امکان کار پاره‌وقت (Part-time job) و حتی در شرایطی کار تمام‌وقت (Full-time job) در حین تحصیل در اوکراین وجود دارد.

رنکینگ دانشگاه‌ های اوکراین در سطح بین‌الملل از جایگاه قابل‌توجه ای برخوردار است.

امکان تحصیل در کلیه رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی و فنی مهندسی تنها با دست داشتن مدرک دیپلم و بدون نیاز به مدرک زبان و پیش‌دانشگاهی؛ بنابراین تحصیل در اوکراین با مدرک دیپلم نیز امکان پذیر است.

هزینه تحصیل در دانشگاه اوکراین از ۱۵۰۰ دلار تا ۴۰۰۰ دلار در سال متغیر است که با در نظر گرفتن رشته و دانشگاه موردنظر متفاوت است.

برخورداری از بیمه پزشکی جامع و کاملاً رایگان برای متقاضیان تحصیل در اوکراین.

امکان برخورداری از خوابگاه‌هایی باکیفیت مناسب دانشجویان.

امکان برخورداری از مراکز ورزشی رایگان برای متقاضیان تحصیل در اوکراین.

حق کار

دانشجویان در حین تحصیل در اوکراین مجوز کار در محدوده ای ۲۰ تا ۳۰ ساعته بصورت هفتگی را دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ دلار به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد .

 

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.