رشته هنر در اوکراین

شرایط تحصیل هنر در اوکراین : هر ساله به خصوص در سال 2021 تحصیل در رشته هنر در اوکراین تقاضاء زیادی دارد که در این مقاله به بررسی و شرایط تحصیل در اوکراین می پردازیم. تحصیل در رشته های هنر و موسیقی روش مهاجرت برای متقاضیان بین المللی می باشد. در سال 2021 تقاضا برای تحصیل در رشته هنر در اوکراین هم تراز با سایر رشته ها می باشد.

برنامه های دوره کارشناسی رشته هنر

پایه دوره های آموزشی در رشته هنر در این کشور ، مقطع کارشناسی می باشد. در مقطع کارشناسی حدود 65 برنامه آموزشی مرتبط با رشته هنر وجود دارد. طول دوره تحصیلی این دوره حدود 3 الی 4 سال می باشد . هزینه تحصیل در رشته هنر در این مقطع از 2500$ (دلار) شروع می شود . با توجه به طول دوره و مدت زمان تحصیل شهریه دانشگاه های این کشور متفاوت می باشد.

شرایط تحصیل هنر در اوکراین

شرایط تحصیل هنر در اوکراین

برنامه های دوره کارشناسی ارشد

پس از اتمام دوره کارشناسی متقاضیان 2 راه انتخابی خواهند داشت. راه اول ادامه رشته هنر در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. راه دوم تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری است.

در این بخش متقاضی می باید قراردادکاری مرتبط با رشته هنر در این کشور را ارائه دهد. در صورت تحصیل در این رشته در مقطع کارشناسی نیاز به مدرک قبولی کارشناسی می باشد. طول دوره تحصیلی این مقطع حدود 1 الی 2 سال می باشد.

 برخی از دانشگاههای هنر اوکراین

دانشگاه موسیقی چایکوفسکی کیف اوکراین : آکادمی ملی موسیقی چایکوفسکی در سال ۱۹۱۳ میلادی تاسیس شد و در ابتدا هنرستان موسیقی کیف نامگذاری گردید و در تاسیس این دانشگاه موسیقی دانان بزرگ روسی مانند روبینشتین، چایکوفسکی، رحمانینوف، گلازونوف و استاد مجرب و مدیر چندین ساله هنرستان پوخالسکی شرکت داشته است.

متخصصین بسیاری با شهرت های جهانی از این مرکز فارغ التحصیل شده اند. در کشور اوکراین ۳۸ مرکز و موسسه آموزش موسیقی فعالیت دارند که در این بین ۳۳ موسسه دارای رتبه ارزشیابی رده ۱-۲ بوده و ۵ موسسه رتبه ۳-۴ کسب کرده اند.

شرایط تحصیل هنر در اوکراین

شرایط تحصیل هنر در اوکراین

دانشگاه ملی فناوری و طراحی کیف

این در سال ۱۹۳۰ تاسیس شده است و دانشکده های تشکیل دهنده این دانشگاه شامل طراحی، تکنولوژی تجهیزات فنی صنایع سبک، تکنولوژ ی شیمیایی و غیره بوده که در آنها می توان به صورت حضوری، غیر حضوری و مجازی تحصیل نمود.

طراحی لباس، طراحي مبلمان، تئوری و تاریخ طراحی، طراحی و فن آوری کفش، الیاف طبیعی و مصنوعی، طراحی و فن آوری پارچه و تریکوتاژ، فن آوری صنعت نساجی، سیستم های الکترونیکی، فن اندازه گیری، کیفیت و استاندارد، علوم اقتصادی، بازاريابي، تجارت، حسابداري از دیگر رشته های این دانشگاه است.

اين دانشگاه داراي ۵ ساختمان آموزشی با تجهیزات رایانه ای و آزمایشگاهی پیشرفته است و در حال حاضر نزدیک به ۱۲۰۰۰ دانشجو مشغول به تحصیل هستند. در ۳۵ کرسی آموزشی این دانشگاه ۸۰۰ استاد وظیفه تربیت دانشجویان را برعهده دارند که از این تعداد ۲۹ آکادمیست، ۹۳ پروفسور و دکتر و ۴۷۴ دانشیار و کاندیدای علوم به چشم می خورند.

دوره زبان روسي براي علاقمندان به تحصيل به همراه خوابگاه نيز مي باشد. پذیرش دانشجویان خارجی از سال ۱۹۴۸ آغاز شد و در طی ۵۴ سال بیش از ۱۳۰۰ متخصص از ۵۸ کشور مختلف آسیا، آفریقا، اروپا و آمریکای لاتین از این دانشگاه فارع التحصیل شده اند.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.