بهترین دانشگاه های اوکراین

بهترین دانشگاه های اوکراین : کشور اوکراین از جمله کشورهای زیبای اروپای شرقی است. اوکراین کشوری هم مرز با بلاروس، روسیه، رومانی، مولداوی، مجارستان، اسلواکی و لهستان است. زبان اصلی این کشور زیبا همان اوکراینی می‌باشد.

این کشور داری ۲۴ استان است و یک بخش خود مختار به نام کریمه هم در خود جای دارد. بعد از فروپاشی شوروی سابق کشور اوکراین بعد از کشور روسیه دارای بزرگ‌ترین ارتش می‌باشد. کشور اوکراین با طبیعت بکر و زیبا از نظر تعداد گردشگران جایگاه هشتم را در سازمان جهانی گردشگری را به ‌خود اختصاص داده است و سالیانه افراد زیادی با هدف مهاجرت کاری، مسافرت و تحصیل در اوکراین این کشور زیبا را انتخاب می‌کنند .

دانشگاه ملی خارکف

جهت تحصیل در اوکراین دانشگاه ملی پزشکی خارکف K.N.M.U دوره ها و برنامه مختلفی را ارائه می دهد، دوره هایی مانند تحصیلات عالی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا در رشته های مختلف در این دانشگاه ارائه میگردد. این موسسه دارای تاریخ 212 ساله موسسه دارای یک سیاست پذیرش انتخابی بر اساس سابقه تحصیلی گذشته دانش آموزان و نمرات آنها می باشد.

نرخ احتمال پذیرش هر فرد 40-50٪ است، این سازمان آموزش عالی ​​یک نهاد انتخابی است. متقاضیان بین المللی واجد شرایط می توانند برای تحصیل در این دانشگاه ثبت نام کنند. K.N.M.U همچنین دارای امکانات دانشگاهی و غیر دانشگاهی و خدمات مختلف به دانش آموزان از جمله کتابخانه، اماکن ورزشی، برنامه های تبادل و تحصیل در خارج و همچنین خدمات اداری می باشد.

بهترین دانشگاه های اوکراین

بهترین دانشگاه های اوکراین

دانشگاه تاراس شفچنکو

دانشگاه کیف یا به‌طوررسمی دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کیف دانشگاهی در شهر کیف، پایتخت اوکراین است که در سال ۱۸۳۴ با نام ولادیمیر مقدس تأسیس شد و بعدها نام آن تغییر کرد. دانشگاه کیف بعد از دانشگاه لویو و دانشگاه خارکف سومین دانشگاه قدیمی کشور اوکراین است.

این دانشگاه در زمان شوروی سابق جزء سه دانشگاه برتر شوروی سوسیالیستی بوده و در حال حاضر معتبرترین دانشگاه کشور اوکراین است. از چهره‌های صاحب نام و مشهور این دانشگاه می‌توان به دیمیتری ایوانفسکی، میخائیل بولگاکف، نیکلای بردیایف، تئودیوس دابژانسکی، ایوان اشمالهاوزن، سرگئی رفرماتسکی، سوتلانا ایوانونا گراسیمنکو، کلیم چوریوموف و مارک آلدانوف اشاره کرد.

در سال ۲۰۰۲ اتحادیه بین‌المللی اخترشناسی به پاس خدمات دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کیف در ارتقاء سطح علم و فرهنگ و آموزش در اوکراین سیارک ۴۸۶۸ را به افتخار این دانشگاه به اسم «4868 Knushevia» نامگذاری نمود که مخفف انگلیسی نام Taras Shevchenko National University of Kyiv می‌باشد .

دانشگاه ملی و فنی اوکراین یا موسسه پلی تکنیک کیف

در رابطه با دانشگاه پلی تکنیک کیف می توان گفت این دانشگاه در سال 1898 میلادی در پایتخت کشور اوکراین ساخته شد. این دانشگاه دارای 19 دانشکده، 9 موسسه علمی و آموزشی، 2 شعبه در شهر های اسلاووتیچ و پلتاوا، 14 مرکز علمی و 12 موسسه علمی می باشد.

بیشتر از 500 مدرس و بیشتر در 1300 دانشیار در دانشگاه ملی پلی تکنیک در حال تدریس هستند. از امکانات این دانشگاه می توان به آزمایشگاه پیشرفته و بسیار مجهز، خوابگاه دانشجویی (فاصله خوابگاه های دانشجویی تا دانشگاه 700 الی 800 متر است)، مجموعه ورزشی مدرن، مرکز فرهنگ و هنر، کتابخانه مجهز ، سالن ورزشی و موزه تاریخ علم و تکنولوژی اشاره کرد.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.