قوانین و شرایط کار در اوکراین2022

شرایط کار در اوکراین2022 : متقاضی کار برای نیاز به یک دعوت نامه رسمی کاری از جانب کارفرما و یا یک شرکت معتبر دارد، قبل از اقدام متقاضی برای اخذ ویزای کار در اوکراین، کارفرما برای کسب اجازه کارنیروی خارجی در کشوراوکراین با مراجعه به اداره مهاجرت اوکراین باید اقدام نماید.

بعد از صدوراجازه مجوز کارفرما می تواند دعوت نامه رسمی کاری خود را به متقاضی خارجی ارسال نماید و نیروی کار با مراجعه به کنسولگری کشور اوکراین در کشور خود برای اخذ ویزای کار درخواست خود را اعلام نماید.

البته کارفرما و یا شرکت معتبراوکراینی قبل از مراجعه به اداره مهاجرت جهت کسب اجازه نیروی کار خارجی در اوکراین، باید با نشر آگهی به مدت سه ماه در کشور اوکراین در جستجوی نیروی کار متناسب با شغل مورد نظر خود باشد.

در صورت نیافتن نیروی کار متناسب با شغل مورد نظر، کارفرما موظف است که این آگهی را به مدت سه ماه دیگر در تمامی کشور های هم جوار اوکراین که این کشورها، عضو اتحادیه اروپا می باشند، نشر دهد.

کارفرما یا شرکت معتبر اگر در طی این سه ماه نیروی کار متناسب با شغل مورد نظر خود را پیدا نکرد، می توانند برای کسب اجازه نیروی کار خارجی در اوکراین به اداره مهاجرت مراجعه و بقیه مراحل را انجام دهند.

انواع قرارداد کار در اوکراین

قرارداد کاری که بین کارفرما ونیروی کار خارجی تنظیم می شود به سه صورت می باشد.

قرارداد کاری بلند مدت نامحدود = این گونه توافق ها شفاهیست و مبنی بر کار بلند مدت و نامحدود است و مربوط به شغل های خاص می باشد.

قرارداد کاری بلند مدت ثابت = در این قرار تمامی موارد ذکر شده در قرارداد یک به یک باید برای نیروی کار با توضیح کامل ذکر شود. مانند : تاریخ شروع و وظایف کارکنان

قرارداد کاری پروژه ای = متقاضیان کار موظفند دوره کارآموزی سه ماه را برای اخذ کار پروژه ای طی نمایند و بعد از گذراندن دوره کارآموزی، در صورت توافق کاری بین کارفرما و نیروی کار، با تنظیم قرارداد کاری جدید شروع به کار نمایند.

شرایط کار در اوکراین2022

شرایط کار در اوکراین2022

مهاجرت به اوکراین از طریق کار و مشاغل مورد نیاز

کسانی که قصد مهاجرت به اوکراین از طریق کار را دارند باید این نکته را در نظر بگیرند که دولت اوکراین هر سال یک لیست از مشاغل مورد نیاز در این کشور را اعلام می کند که آگاهی از این مشاغل در بالا رفتن شانس اخذ ویزای کاری برای افراد خارجی بسیار موثر می باشد .

این مشاغل معمولا شغل هایی هستند که کشور اوکراین نیاز دارد تا افراد خارجی را برای آن استخدام نماید و بدین صورت رشد اقتصادی، نرخ بیکاری و نرخ ارز ورودی به کشور خود را افزایش دهد.

اگر شما دارای توانایی و تجربه در یکی از مشاغل عنوان شده هستید می توانید شانس خوبی برای اخذ ویزای کار اوکراین داشته باشید.

لیست مشاغل سال 2021 در کشور اوکراین به شرح زیر می باشد :

کارشناس آی تی و کامپیوتر.

استاد زبان های خارجی شامل انگلیسی، روسی، آلمانی و …

مترجم مسلط به زبان انگلیسی .

مراحل اخذ مجوز کار افراد خارجی در اوکراین

طبق قانون، کارفرما باید برای استخدام یک فرد خارجی در اوکراین مجوز را از مرکز اشتغال دریافت کند. شرایط تمدید چنین سندی ممکن است از 6 ماه تا 3 سال با حق تمدید بعدی متفاوت باشد. کارفرما می تواند فردی معمولی یا یک شخص حقوقی باشد.

نیاز واقعی به اخذ مجوز کار در اوکراین برای اتباع خارجی نشان می دهد که اوکراینی ها حق اشتغال ترجیحی را دریافت می کنند.

افراد خارجی که به مجوز کار احتیاج دارند:

کارمندان و نمایندگان رسانه های جمعی خارجی؛

هنرمندان و ورزشکاران؛ که به طور مداوم دراوکراین زندگی می کنند؛

معلمان و اساتید دعوت شده به دانشگاه ها

پروسه دریافت ویزای کاری اوکراین

با توجه به مطالب فوق ، مراحل اخذ ویزای کار در اوکراین به شرح زیر است :

مرحله رویه شرح
 مرحله A  درخواست مجوز کار        هر شهروند خارجی، که در اوکراین بدنبال کار برای یک مدت زمان طولانی است، به اخذ مجوز کار نیاز دارد.
 مرحله B درخواست ویزای کار زمانی که مجوز کار صادر شد، مرحله نهایی درخواست ویزای IM-1 می باشد.

 

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.