تحصیل در اوکراین –  زبان تدریس در دانشگاه های اوکراین

ویزای دانشجویی اوکراین : زبان تدریس در دانشگاه های اوکراین زبان اوکراینی است اما بسیاری از رشته های مهندسی در مقطع دکترا در کشور اوکراین به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

برای آموزش زبان اوکراینی، ۹ ماه دوره آموزش زبان اوکراینی معروف به پاتفک برگزار می گردد. این دوره شامل دو ترم است، ترم اول منحصراً زبان اوکراینی تدریس می شود و از ترم دوم بسته به رشته انتخابی دانشجو،جهت ادامه تحصیل در اوکراین و در دانشگاه برای انتخاب رشته مهندسی، دروس فیزیک، شیمی ریاضی، نقشه کشی و برای رشته های پزشکی، شیمی،زیست شناسی، برای علوم انسانی، تاریخ و ادبیات در کنار آموزش زبان اوکراینی تدریس می شود.

در پایان ترم دوم، از دروس تدریس شده، امتحان گرفته می شود و در صورت قبولی ، مدرک پاتفک به دانشجو اعطا می شود. تعطیلات دانشجوئی تقریباً دو ماه در تابستان و دو هفته در زمستان است.

 

ویزای دانشجویی اوکراین

ویزای دانشجویی اوکراین

تحصیل در اوکراین و مزیت های آن 

اوکراین یک کشور اروپایی است و دلایل بسیاری از جمله پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی و مورد تایید بودن این دانشگاه ها در سطح جهانی و وزارت علوم ایران و… متقاضیان بسیاری را از سرتاسر دنیا برای تحصیل در کشور  اوکراین  و زندگی در آن جذب می کند.

از جمله میتوان به مواردی چون : بدون آزمون ورودی بودن آن ،هزینه هی تحصیلی کم آن ، ورود به بازار کار در اوکراین، آموزش عالی با کیفیت ، ارائه دوره های پادفک و آموزش زبان و … اشاره کرد .

تحصیل در مقطع کارشناسی اوکراین

برای تحصیل در مقطع کارشناسی، دانشگاه های اوکراین از تنوع بالایی در ارائه رشته های تحصیلی برخوردار هستند و همچنین در اوکراین، تمام رشته های کارشناسی تدریس می شود که این امر گستردگی رشته ها ، مورد توجه متقاضیان  قرارگرفته است. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور اوکراین ۴ سال زمان میبرد . در این مقطع عمدتا زبان تدریس اوکراینی و روسی است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اوکراین 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در حدود ۲ الی 3 سال زمان میبرد. دانشجویان می توانند به دو زبان  انگلیسی و اوکراینی ادامه تحصیل بدهند.

ارائه مدرک زبان که نشان دهنده مهارت و تسلط متقاضی هست الزامی می باشد دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز اجازه ۲۰ ساعت کار در طول هفته را دارند.

بسیاری از دانشجویان سراسر جهان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این کشور را به عنوان گزینه خوب در نظر دارند تا شانس بیشتری برای اخذ بورسیه در مقطع دکتری کشور اوکراین داشته باشند.

 

ویزای دانشجویی اوکراین

ویزای دانشجویی اوکراین

 

 

 تحصیل در مقطع دکتری اوکراین

تحصیل در مقطع دکتری همانند سایر کشورها در اوکراین نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است . تحصیل در اوکراین در مقطع دکتری به مدت ۳ الی ۴ سال می باشد . در کشور اوکراین به مقطع دکتری توجه ویژه ای قائل هستند به گونه ای که اجازه ۳۰ ساعت کار دانشجویی در طول هفته فراهم است .

مدارک اخذ ویزای دانشجویی اوکراین 

  1. اصل پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاههای اوکراین
  2. ترجمه ریز نمرات دیپلم جداگانه با پلمپ
  3. ترجمه ریز نمرات پیش دانشگاهی به صورت جدا با پملپ (دیپلمه های کارو دانش و فنی حرفه ای نیازی به این ترجمه ندارند) .
  4. ترجمه اصل دیپلم به زبان گلیسی با پملپ
  5. ترجمه اصل پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی با پملپ
  6. ترجمه شناسنامه به زبان گلیسی
  7. ترجمه صفحه اول پاسپورت به زبان گلیسی
  8. اصل پاسپورت با حداقل اعتبار یکسال
  9. آزمایش ایذر و هپاتیت با اعتبار حداقل ۲ ماه
  10. ترجمه گواهی صحت و سلامت به زبان گلیسی

هزینه های تحصیل در اوکراین 

شهریه دانشگاه های اوکراین پایین و مقرون به صرفه می باشد. معمولا بین 2500 دلار تا $ 3،500 در هر سال برای رشته مهندسی، علوم و رشته های مدیریت و 3700 دلار به $ 4800 برای تحصیل رشته پزشکی و دندان پزشکی در اوکراین و رشته های مرتبط می باشد.

 

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.