مهاجرت تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه و شرایط آن :روسیه با مساحت 17 میلیون کیلومتر بزرگترین کشور جهان است و در زمینه علمی نیز جایگاهی بالایی دارد. دانشگاه های روسیه در سال های اخیر موفق به کسب رتبه های مناسبی در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی شده اند.

همچنین این کشور از سال 2003  به عضویت  سیستم هماهنگ آموزشی اتحادیه اروپا پروسه بولونیا ( Bologna Process ) شده است. در نتیجه علت مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های روسیه در تمامی رشته ها از جمله رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد تایید تمامی کشورهای اروپایی بعلاوه انگلستان می باشد .

 

تحصیل در روسیه و شرایط آن

تحصیل در روسیه و شرایط آن

 

تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان در روسیه 

داشتن مدرک زبان برای دانشجویانی که از روسیه پذیرش میگیرند ضرورتی ندارد و تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان می باشد هر چند داشتن مدرک زبان امتیاز ویژه ای است. تحصیل در دانشگاه های روسیه به دو زبان انگلیسی و روسی است و در جریان پذیرش ارائه مدرک زبان آیلتس نیز امکان پذیر است.

مدارک لازم برای تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان عبارتند از

  • فرم درخواست تکمیل شده
  • مدرک دیپلم متوسطه و ترجمه رسمی به زبان روسی
  • کپی برابر اصل از ریزنمرات تحصیلی به همراه ترجمه روسی
  • تاییدیه معادلسازی مدرک تحصیلی برای مدارک خارج از فدراسیون روسیه
  • گواهی پزشکی از مراجع ذی صلاح پزشکی مورد تایید MSU
  • نتیجه تست بیماری AIDS
  • پاسپورت معتبر بین المللی
  • 6قطعه عکس 3×4 cm
  • ارائه نمره آزمون زبان انگلیسی IELTS با نمره حداقل 6.5 و نمره آزمون زبان انگلیسی TOEFL IBT با نمره حداقل 80 برای متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی و نمره قبولی در آزمون زبان روسی به عنوان یک زبان خارجه (RFL) برای متقاضیان تحصیل به زبان روسی
  • اخذ نمره قبولی از آزمون ورودی
تحصیل در روسیه و شرایط آن

تحصیل در روسیه و شرایط آن

 

دانشگاه های معتبر روسیه 

دانشگاه کازان روسیه دومین دانشگاه روسیه از منظر قدمت  است و در سال 1804 تاسیس گردیده .مدارک تحصیلی این دانشگاه دارای اعتبار بین المللی می باشد . در این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی حتی بدون ارائه مدرک زبان وجود دارد .

دانشگاه لومونوسوف مسکو این دانشگاه در سال 1755 تاسیس شده است در این دانشگاه به دو زبان روسی و انگلیسی  میتوان تحصیل کرد ،نیازی به ارائه مدرک زبان نیست  دانشجویان می توانند به صورت حضوری ویا حتی مجازی در این دانشگاه تحصیل نمایند.

دانشگاه ملی سنت پترزبورگ قدیمی ترین دانشگاه روسیه است و در سال 1724 تاسیس گردید این دانشگاه دارای رشته های متنوعی است و مدرک آن دارای اعتبار زیادی در سطح بین المللی است.

دروس این دانشگاه به زبان های روسی و انگلیسی و حتی فرانسوی ارائه می شوند در این دانشگاه امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه سن پترزبورگ حتی بدون مدرک زبان برای دانشجویان فراهم می باشد و دانشجویان به هر یک از این زبان ها که تسلط بیشتری داشته باشند می توانند تحصیل نمایند.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.