تحصیل در ایتالیا

∴ شرایط تحصیل در ایتالیا

∴ تحصیل در مقطع لیسانس در ایتالیا

∴ تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا

∴ تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا

∴ مدارک مورد نیاز برای  اخذ ویزای تحصیلی در ایتالیا

شرایط تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا( مهاجرت به ایتالیا ) : ایتالیا با نام رسمی جمهوری ایتالیا، کشوری است که در اروپای جنوبی واقع شده است. پایتخت این کشور شهر تاریخی رم است. ایتالیا به دلیل شکل قلمرو آن به کشور چکمه معروف است، جمعیت آن بیشتر از ۶۰ میلیون نفر و مساحت آن ۳۰۱۳۴۰ کیلومتر مربع است.

ایتالیا یکی از قدرت های اصلی اقتصاد جهان و هشتمین کشور اقتصادی بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی می باشد. واحد پول ایتالیا یورو و زبان آنها ایتالیایی است.کشور ایتالیا دارای دانشگاه های دولتی و ممتاز بسیار معتبر و بی نظیر مانند دانشگاه‌ های ساپینزا، بولونیا و پلی تکنیک میلان، تورین و بسیاری دیگر با رتبه‌ های جهانی می باشد.

جهت تحصیل در ایتالیا می توانید به زبان ایتالیایی یا انگلیسی تحصیل کنید. در نهایت قبل از درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا باید دوره های زبان ایتالیایی و گرفتن نمره قبولی در آزمون Esterni که در مدرسه ایتالیایی در تهران برگزار می شود را بگذرانید و گرفتن نمره ۱۶۰ از ۲۰۰ در آزمونی که در بهمن ماه برگزار می گردد که کافی است کتاب ۱ و ۲ Espresso را مطالعه کنید به گرفتن ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام نمایید.

مهاجرت تحصیلی

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در مقطع لیسانس در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا :دوره دانشگاهی Laurea معادل مقطع کارشناسی علوم (BSc) در سیستم دانشگاهی اروپایی است که پس از یک دوره تحصیلی سه‌ ساله دریافت می‌شود. دانش‌آموزان در صورتی پذیرفته می‌شوند که دیپلم دبیرستان (دیپلم ۱۲ساله، پیش‌دانشگاهی یا کاردانی) یا گواهی دیگری که در ایتالیا مورد تأیید باشد را داشته باشند. دوره‌هایی که به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند و برخی از دوره‌های ایتالیایی‌زبان به گذراندن یک آزمون ورودی نیاز دارند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع لیسانس در ایتالیا

ترجمه ریزنمرات دوره دبیرستان (و پیش‌دانشگاهی)
ترجمه مدرک دیپلم (و پیش‌دانشگاهی)
انگیزه‌نامه تحصیلی (SOP) (در صورت لزوم)
رزومه تحصیلی (CV) (در صورت لزوم)
مدرک زبان (انگلیسی یا ایتالیایی*)

 مدرک زبان انگلیسی برای دوره‌های انگلیسی‌زبان و مدرک زبان ایتالیایی برای دوره‌های ایتالیایی‌زبان مورد نیاز است.  برای پذیرش در اکثر دوره‌ها به مدرک زبان نیازی نیست اما هنگام مصاحبه در سفارت ایتالیا برای دریافت ویزای تحصیلی، باید مدرک زبان را ارائه دهید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا به 2 زبان ایتالیایی و انگلیسی می باشد که طول دوره تحصیل 2 سال و جهت اخذ پذیرش باید مدرک زبان ایتالیایی یا مدرک زبان انگلیسی ارائه داده شود و امکان اخذ بورسیه وجود دارد.

مهاجرت تحصیلی

تحصیل در ایتالیا

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا

  دانشنامه مقطع کارشناسی همراه با ریز نمرات
  گذرنامه
  مدرک زبان انگلیسی برای دوره های زبان انگلیسی
  مدرک زبان ایتالیایی برای دوره های زبان ایتالیایی
  دو توصیه نامه استاد
  رزومه
  انگیزه نامه تحصیلی

مهاجرت تحصیلی در مقطع دکترا به ایتالیا

مقطع دکترا در ایتالیا 4 سال طول می کشد. دانشجویان در این مقطع عموما تحت همکاری با استاد راهنما در یک پروژه تحقیقاتی در چارجوب و قوانین دانشگاه فعالیت می کنند.

دانشجویان جهت اخذ مدرک دکترا باید حداقل پایان نامه ای ارائه نمایند ،که تعداد کلمات آن بیش از 100 هزار کلمه باشد. سپس باید در برابر کمیته مربوطه از پایان نامه خود دفاع کنند. تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع دکترا به طور معمول به زبان ایتالیایی ارائه می گردد، با این حال برخی از برنامه ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند و دانشجویان بین الملل می توانند از این طریق به تحصیل ادامه دهند. دانشجویان مقطع دکترا در کشور ایتالیا هفته ای 30 ساعت اجازه کار دارند.

مهاجرت تحصیلی

تحصیل در ایتالیا

مدارک مورد نیاز برای  اخذ ویزای تحصیلی در ایتالیا

ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات ترجمه شده به زبان ایتالیایی با تایید دادگستری و وزارت امور خارجه

توجه: (جهت ترجمه و تاییدات مدرک دیپلم و پیش و ریز نمرات باید دارای ۳تاییدیه باشد:۱.مهر و امضای دبیرستان یا هنرستان یاپیش دانشگاهی ۲. ناحیه یا منطقه اموزش و پروررش ۳.اداره کل اموزش و پرورش استان)

ترجمه مدرک لیسانس به همراه ریزنمرات به زبان ایتالیایی با تایید دادگستری و وزارت امور خارجه
ترجمه شناسنامه به زبان ایتالیایی
فرم A پر شده جهت رشته و دانشگاه پذیرفته شده
گواهی های زبان انگلیسی در سطح B2 یا گذراندن حداقل دو سال آکادمیک در یکی از مقاطع تحصیلی به زبان انگلیسی و یا نامه دانشگاه مبنی بر عدم نیاز به مدرک زبان
شرح دروس اخذ شده دوره لیسانس (تنها برای متقاضیان مقطع فوق لیسانس در صورت درخواست دانشگاه) به زبان ایتالیایی یا انگلیسی
۵ قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ سانتی متر رنگی و پشت نویسی شده به زبان انگلیسی
اصل گذرنامه
دو نسخه از پذیرش دانشگاه
فرم پر شده درخواست روادید
رزرو بلیت پرواز
رزرو هتل از اولین روز تاریخ بلیط پرواز تا حداقل ۲۰ روز اول اقامت
ترجمه تمکن مالی به نام شخص دانشجو و یا یکی از والدین دانشجو با حداقل موجودی حساب معادل مبلغ ۷۵۰۰ یورو به ازای هر یک سال تحصیلی در ایتالیا.
پرینت لاتین حساب بانکی سه ماهه اخیر
دو نسخه کپی از صفحه اول پاسپورت و پذیرش به همراه یک نسخه کپی از کلیه مدارک تحصیلی به همراه کپی از صفحات فارسی
مبلغ ۵۰ یورو به صورت نقدی

تماس با ما