مهاجرت به اتریش

♦ راه های مهاجرت به کشور اتریش

♦ اخذ اقامت کاری در کشور اتریش

♦ مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت از طریق تحصیل

♦ مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

♦ مهاجرت به اتریش از طریق تولد

♦ مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت از طریق ازدواج

راه های مهاجرت به کشور اتریش

برای مهاجرت به کشور اتریش، جالب است کمی با این کشور زیبا بیشتر آشنا شوید. اتریش در اروپای مرکزی واقع شده است و با کشورهای اسلواکی، مجارستان، جمهوری چک، آلمان، لیختن اشتاین، سوئیس، ایتالیا و اسلوونی هم مرز می باشد. همین دسترسی سریع و آسان به سایر کشورهای اروپایی نیز از دلایل محبوبیت این کشور در بین مهاجرین می باشد. اتریش جزو کشورهای ثروتمند جهان می باشد که به دلیل امنیت بالا، شرایط تحصیل رایگان، موقعیت های شغلی مناسب، نرخ بیکاری پایین و بسیاری از امکانات دیگر هر ساله تعداد زیادی از مهاجران را به خود جذب می نماید.

اخذ اقامت کاری در کشور اتریش

اگر شما یک کارمند واجد شرایط و شهروند یک کشور خارج از اتحادیه اروپا هستید که مایل به زندگی و کار در اتریش هستید برای انجام این کار شما نیاز به کارت Red-White-Red Card برای اخذ اقامت کاری اتریش دارید.

مهاجرت

مهاجرت

اخذ ویزای کار اتریش به چند طریق امکان پذیر است ؟

دریافت دعوتنامه از طرف شخصی که دارای شرکت معتبر در اتریش است در این نوع ویزا شخص میتوانند به مدت کمتر از دو سال کار کند.
آگهی برای جذب نیروی کار چندین مرحله را در پی دارد ابتدا در کشور اتریش آگهی توسط کارفرما ارائه میشود پس از آن سه ماه در اتحادیه اروپا و اگر شخص مورد نظر پیدا نشد کارفرما میتواند از کشور های دیگر نیرو جذب کند. وقتی شخصی در این آگهی پذیرش شد میتواند برای اخذ ویزا اقدام کند لازم به ذکر است که کارفرما باید حقوقی را در نظر بگیرد که تمامی هزینه های ورود کارگر و خانواده وی را تحت پوشش قرار دهد. این هزینه بدون درصد پرداختی مالیات باید محاسبه گردد.
اقدام از طریق مهارت های کاری موردنیاز در آن کشور skill worker
اقدام برای یافتن اسپانسر بعد از اتمام دوره ی تحصیلی که باعث میشود شما به طور رسمی و قانونی در آن کشور مشغول به کار شوید.
شما برای کار در اتریش ابتدا یک ویزای ۶ ماهه دریافت میکنید و پس از یافتن کار مربوطه از طریق کارفرما له اداره کار معرفی میشود و مدارک مورد نیاز را ارائه میدهید پس از آن کارت اجازه کار یا همان کارت قرمز سفید قرمز به شما تعلق میگیرد که میتوایند با داشتن کارت بدون محدودیت در ساعت و چهارچوب قوانین خاصی به کار بپردازید.

مهاجرت

مهاجرت

مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت از طریق تحصیل

از دیگر روش های مهاجرت به اتریش، تحصیل در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش می باشد. اتریش از جمله کشورهای اروپایی است که امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های آن برای دانشجویان بین المللی فراهم است. امکان تحصیل رایگان در اتریش در کنار کیفیت آموزشی بالا و سطح رفاه اجتماعی سبب شده است که اتریش مقصد مهاجرت بسیاری از دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا باشد.

شما در صورتی می توانید در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی اتریش تحصیل کنید که در کنکور سراسری ایران در رشته مورد نظر خود در دانشگاه دولتی پذیرفته شده باشید، یا برای تحصیل در مقاطع بالاتر شما باید در مدرک تحصیلی مقطع قبلی را از دانشگاه های دولتی کسب کرده باشید. پذیرش دانشجویان در دو ترم سپتامبر و فوریه انجام می شود. البته شرایط پذیر برای رشته های پزشکی و هنر در دانشگاه های کشور اتریش متفاوت می باشد و نیاز به گذراندن آزمون ورودی می باشد. مدت زمان گرفتن پذیرش در کشور اتریش ۸ تا ۱۶ هفته و اعلام نتیجه پذیرش دانشگاه در این کشور ۴ تا ۶ هفته زمان می برد. اکثر رشته ها در دانشگاه های رایگان کشور اتریش به زبان آلمانی ارائه می شود و نیاز است متقاضیان به زبان آلمانی تسلط داشته باشند و مدرک زبان آلمانی C1 ارائه دهند، البته این امکان برای متقاضیان وجود دارد که مدرک زبان آلمانی A2 ارائه دهند و دوره های زبان را در کشور اتریش طی کنند تا به سطح C1 برسند

سرمایه گذاری

اتریش کشوری پیشرفته وثروتمند در سطح جهان واتحادیه اروپا محسوب میشود و افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی دارند. اتریش را یکی از انتخاب های خویش قرار میدهند چراکه علاوه بر شرایط اقتصادی خوب این کشور، مالیات نیز بسیار پایین می باشد وسرمایه گذاری در این کشور نسبت به دیگر کشور های اروپایی از ریسک کمتری برخوردار است.

اقامت سرمایه گذاری اتریش میتواند به دو صورت اقامت خرید ملک اتریش و یا اقامت ثبت شرکت اتریش (اقامت کارآفرینی اتریش) انجام بگیرد. در بحث خرید ملک باید گفت که امکان گرفتن اقامت فقط با یک ملک امکان پذیر نیست و شما باید مبلغی بالغ بر حداقل یک میلیون یورو وارد این کشور کنید و چندین ملک خریداری نمایید و نیروی کار به کار بگیرید و بدین ترتیب شرایط اخذ اقامت برایتان فراهم میگردد.

شما با سرمایه گذاری این مبلغ در کشور اتریش میتوانید در یک بازه زمانی بسیار کوتاه پاسپورت یا تابعیت اتریش برای خود و خانوادتان دست پیدا کنید.

مهاجرت

مهاجرت

مهاجرت به اتریش از طریق تولد

مهاجرت به اتریش از طریق تولد،برای بسیاری از افرادی که به فکر به دنیا آوردن فرزندانشان برای اخذ پاسپورت اتریشی هستند امکان پذیر نیست.زیرا سیستم اعطای تابعیت در اتریش سیستم خون است.یعنی یکی از والدین شخص یا هر دو باید تابعیت اتریش را داشته باشند و با صرفا به دنیا آمدن فرزند در اتریش،تابعیت و پاسپورت اتریشی به وی نمیدهند.برای اخذ تابعیت از طریق تولد باید کشورهایی را مد نظر قرار دهید که از قانون خاک پیروی میکنند مانند کشور آمریکا،کانادا،برزیل و … .در برخی از این کشور ها با به دنیا آمدن فرزند،پدر و مادر او هم اقامت و تابعیت اخذ مینمایند ولی در مهاجرت به اتریش از طریق تولد و اخذ تابعیت و اقامت امکان پذیر نمی باشد.

مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت از طریق ازدواج

در صورت ازدواج با یک شهروند اتریشی نیز به فرد اقامت اتریش اعطا می شود. سن ازدواج در کشور اتریش ۱۸ سال است، اما اگر یکی از زوجین بین 16 تا 18 ساله باشد با اجازه قیم خود می تواند برای این امر اقدام نماید. در صورت ازواج با یک شهروند اتریشی از همان ابتدا به فرد تابعیت اعطا نمی شود. پس از گذشت 6 سال از ازدواج و در صورت پابرجا بودن ازدواج، شخص می تواند در خواست تابعیت اتریشی بدهد. در این مدت 6 سال فرد باید حداقل ۵ سال را در کشور اتریش اقامت داشته باشد و با همسر خود در یک خانه زندگی کنند. علاو براین شرایط دیگری مانند تسلط به زبان آلمانی، قبولی در آزمون تابعیت اتریش، عدم سوء پیشینه کیفری، تمکن مالی و … نیز برای اخذ تابعیت اتریش مورد نیاز می باشد. هم چنین اگر یکسال از زمان ازدواجشان بگذرد پس از طی کردن ۴ سال دیگر می تواند تابعیت دریافت نماید یا اگر دو سال یا بیشتر از ازدواج آن ها گذشته باشد پس از ۳ سال اقامت در کشور اتریش می تواند برای دریافت تابعیت کشور اتریش درخواست دهد.

تماس با ما