مهاجرت به لهستان

♦ راه های مهاجرت به لهستان

♦ مهاجرت به کشور لهستان از طریق تحصیل

♦ مهاجرت به کشور لهستان از طریق ویزای کار

♦ مهاجرت به کشور لهستان و از راه ازدواج

♦ مهاجرت به لهستان از طریق تولد

♦ مهاجرت به  کشورلهستان از طریق سرمایه گذاری

راه های مهاجرت به لهستان

مهاجرت به لهستان :شما به عنوان یک ایرانی وقتی قصد مهاجرت به لهستان را دارید باید شهری را برای زندگی انتخاب نمایید که از نظر هزینه های اقتصادی، و همینطور درآمد کافی و سیستم مراقبت بهداشتی و … مناسب باشد.

از دیگر فاکتورهای مناسب آب و هوا و شرایط سیاسی و اجتماعی موجود است. ورشو یکی از شهرهای بسیار زیبا در کشور لهستان محسوب می شود و به نوبه خود بهترین شهر از نظر کسب و کار محسوب می شود.

این شهر دارای فضای گردشگری مناسبی است و یکی از شهرهای مهاجرپذیر در لهستان محسوب می شود. مهاجرت به لهستان از طریق پناهندگی با کاهش چشمگیری روبرو بوده است و این کشور عموماً در این زمینه نمی تواند انتخاب خوبی باشد.

بنابراین اگر قصد مهاجرت به لهستان را دارید باید سعی کنید از دیگر روش های قانونی استفاده نمایید.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت

مهاجرت به کشور لهستان از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی : دانشگاه های کشور لهستان از لحاظ علمی از سطح بالایی برخوردار هستند، نظام آموزشی در لهستان خدماتی عالی و با کیفیتی را برای دانشجویان ارائه میکند.

هزینه های تحصیلی به یورو است و هر دانشجو برای خورد و خوراک و هزینه ی خوابگاه و حمل و نقل اش ماهانه ۲۰۰ الی ۳۰۰ یورو نیاز دارد که این هزینه ها نسبت به شهر محل سکونت و رشته ی تحصیلی شخص متفاوت است.

برای دانش اموزان خارج از اتحادیه اروپا که برای تحصیل در لهستان می ایند ممکن است شروع یک ماجراجویی جذاب برای کشف اروپا باشد.تحصیل درلهستان یعنی اینکه شما به اتحادیه ی اروپا دعوت شده اید.

محیطی ایده آل با بالاترین کیفیت در محیط بین المللی،تقریبا هیچ منطقه ی دیگری در جهان نمیتواند کار شمارا به چنین امیدواری اغاز کند.

مهاجرت

مهاجرت

اخذ اقامت لهستان از طریق ویزای کار

قوانین استخدام اتباع خارجی در لهستان مانند سایر کشورهای اروپایی می ­باشد، بدین گونه که در صورتیکه نیروی کاری مورد نظر در کشور لهستان و یا کشورهای اروپایی یافت نشد، آنگاه اجازه انتشار آگهی استخدام در دیگر کشورها به کارفرمای مورد نظر داده خواهد شد.

کارفرمایانی که نیروهای مورد نیاز خود را از دیگر کشورها تأمین می ­نمایند، خود موظف به پرداخت هزینه ها و حقوق وی می­ باشند. متقاضیان مهاجرت کاری به لهستان پس از اینکه دعوتنامه کاری اخذ نمودند می­ بایست با دریافت ویزای کاری لهستان به این کشور سفر نمایند.

افرادی که جهت انجام کار به کشور لهستان مهاجرت نموده اند، در صورتی که بمدت 5 سال بطور مستمر در این کشور به انجام کار بپردازند می ­توانند تابعیت لهستان را اخذ بنمایند.

مهاجرت

مهاجرت

دریافت اقامت لهستان از راه ازدواج

شهروندی لهستان با ازدواج : همسر یک شهروند لهستانی ممکن است شهروندی لهستان را بدست آورد که با شرایط زیر موافق است:
شخص مورد نظر با یک شهروند لهستانی به مدت حداقل سه سال ازدواج کرده باشد این شخص در لهستان بر اساس یک مجوز اقامت یا در بلند مدت در لهستان زندگی می کند.

اجازه اقامت موقت یا اجازه اقامت دائم دراتحادیه اروپا و مجوز برای مدت بیش از ۳ ماه به یک خارجی که همسر یک شهروند لهستانی است، اعطا می شود تا زمانی که شرایط به عنوان مبنایی برای چنین کاربردی عمل می کند، محل سکونت لهستان را تضمین می کند.
یک خارجی که مایل به ازدواج با یک شهروند لهستانی است، باید گواهینامه قانونی برای ازدواج ارائه دهد.

سند گواهی می کند که یک شخص طبق قانون کشور خود می تواند به عضویت اتحادیه ازدواج بپیوندد. بسیاری از کشورها چنین اسنادی ندارند. در چنین مواردی، شما باید برای معافیت از این تعهد درخواست بدهید.

درخواست تجدید نظر در مورد معافیت در محل اقامت فرد مورد نظر به دادگاه منطقه ای ارجاع می شود. به دنبال یک ازدواج با یک شهروند لهستانی، یک خارجی دارای حق درخواست اعطای اجازه اقامت است .یک مجوز برای مدت دو سال (با گزینه ای برای تمدید) صادر می شود.

مهاجرت

مهاجرت

مهاجرت به لهستان از طریق تولد

مهاجرت از طریق تولد : قانون تابعیت تولد در کشور لهستان بر اساس خون است یعنی اگر فرزند از پدر و مادر لهستانی متولد شود صرف نظر از اینکه در خاک این کشور به دنیا آمده باشد یا خیر به او تابعیت این کشور ارائه می‌شود.

یکی دیگر از شرایطی که در زمینه تولد و تابعیت در کشور لهستان دیده می‌شود فرزندخوانده است.

در صورتی که کودک پیش از 16 سالگی توسط یک خانواده لهستانی تبار و یا خانواده ای که تابعیت خانوادگی دارند به فرزند خواندگی گرفته شود فرزند می تواند به طور دقیق و مستقیم برای اخذ تابعیت این کشور اقدام نماید. در این زمینه رئیس جمهور لهستان تشخیص می‌دهد که تابعیت به چه صورت باید در نظر گرفته شود.

مهاجرت

مهاجرت

مهاجرت به  کشورلهستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در لهستان از دیگر روش های مهاجرت به لهستان بشمار می­ رود که سرمایه گذاری نیز از طریق کارآفرینی انجام می­ پذیرد.

دولت لهستان در تلاش است تا سرمایه گذران خارجی را به کارآفرینی در این کشور تشویق نمایند. کارآفرینی در لهستان بگونه ای است که کارآفرینان به هنگام اخذ ویزا می­ بایست طرح تجاری خود را به دولت ارائه دهند. در صورتی که طرح مورد نظر مورد تأیید لهستان قرار گرفت، به وی و اعضای خانواده او اقامت لهستان ارائه خواهد شد.

تماس با ما