مهاجرت به چک

♦ راه هایی مهاجرت به چک

♦ اخذ اقامت در کشور چک از طریق کار

♦ اقامت کشور چک از طریق تحصیل

♦ مهاجرت به کشور چک از طریق سرمایه گذاری

♦ مهاجرت به کشور چک از طریق ازدواج

♦ اخذ اقامت در کشور چک و اخذ تابعیت از طریق تولد

راه هایی مهاجرت به چک

مهاجرت به چک :کشور چک عضو اتحادیه اروپا است و در حوزه شینگن قرار دارد، همین موضوع سبب می‌شود که اقامت جمهوری چک نسبت به سایر کشور ها ارزشمندتر باشد.

در واقع شما با داشتن پاسپورت این کشور می‌توانید به تمام کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به ویزای شنگن ورود داشته باشید.

کشور چک در اقتصاد خود تجدید نظر نموده است و امروزه شرکت های صنعتی در این کشور به رتبه خوبی رسیده‌اند، شواهد نشان می‌دهد که کشور چک از دسته کشورهای قدرتمندی است که دارای زیر ساخت های اقتصادی بوده و به این ترتیب بهترین شرایط برای زندگی در این کشور فراهم شده است.

مهاجرت

مهاجرت

اخذ اقامت در کشور چک از طریق کار

ویزای کاری چک : اخذ اقامت در جمهوری چک از طریق کار را می توان به عنوان یکی از طرق اقامتی در این کشور نام برد. اگر فردی بین المللی هستید و خارج از کشور چک و یا حتی اتحادیه اروپا به دنبال کاریابی در این کشور هستید، کمی مشکل است.

زیرا افراد برای کاریابی و اخذ اقامت از این روش نیاز به یک کارفرمای معتبر دارند و نیاز است در ابتدا فرد توسط یک کارفرمای معتبر در کشور چک دعوتنامه کاری اخذ نماید.

کارفرما، برای جستجوی یک فرد متخصص و ماهر برای شغل مد نظر باید در ابتدای امر یک آگهی به مدت سه ماه در کشور چک چاپ نماید و اگر فرد مورد نظر یافت نشد، سپس آگهی را در کل اتحادیه اروپا ثبت نماید.

پس از آن اگر مجدد فرد واجد شرایط یافت نشد می‌تواند از دیگر کشورها نیرو جذب کند لازم است کارفرما حقوقی را برای فرد متقاضی در نظر گیرد و حقوق مد نظر گرفته شده به همراه سمت فرد متقاضی، همگی باید ثبت گردند.

اقامت کشور چک از طریق تحصیل

چک یکی از زیباترین کشورهای اروپا است. این کشور اولین کشور از کشورهای بلوک شرقی سابق است که توسط بانک جهانی به عنوان یک کشور توسعه یافته شناخته شد.

در حال حاضر، چک یکی از مقاصد پر طرفدار برای دانشجویان بین المللی است؛ به طوری که در حال حاضر بالغ بر ۴۴۰۰۰ دانشجوی بین المللی در چک حاضر هستند.

دانشجویانی که تحصیل در چک را انتخاب می کنند، از مزایای بسیاری بهره مند می شوند. از جمله: دانشگاه های معتبر، هزینه های تحصیلی و زندگی پایین بابت اقامت چک و زندگی فرهنگی پر جنب و جوش.

مهاجرت

مهاجرت

تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان چک، برای تمام دانشجویان بین المللی رایگان است اما در صورتی که مایل به شرکت در دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی باشید، می بایست شهریه پرداخت کنید.

خوشبختانه امکان یافتن بورسیه (اسکالرشیپ) در چک وجود دارد که باعث جذاب تر شدن اقامت چک از طریق تحصیل شده است.

مهاجرت به کشور چک از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور چک روش های مختلفی دارد و یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد. جمهوری چک در قلب اروپا قرار دارد، موقعیت جغرافیایی این کشور باعث دسترسی مناسب سرمایه گذاران به بازارهای مالی و تجاری اروپا شده است.

جمهوری چک عضو سازمانهای مهم و تاثیرگذار بین المللی از جمله سازمان تجارت جهانی (WTO)، سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD)، صندوق بین المللی پول (IMF) است.

جمهوری چک عضو معاهدات دو جانبه است که هدف آنها حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاری های اشخاص خارجی است.

بین سرمایه گذاران داخلی و خارجی در جمهوری چک هیچ گونه تبعیضی صورت نمی گیرد بلکه این کشور از سرمایه اشخاص خارجی در مقابل سلب مالکیت غیرقانونی اموال آنها محافظت می کند.

جمهوری چک همچنین عضو آژانس چند جانبه تضمین سرمایه گذاری (MIGA) و عضو گروه بانک جهانی است و علاوه بر موارد فوق این کشور مسئول محافظت از سرمایه گذاری اشخاص خارجی (FDI) را نیز به عهده دارد.

مهاجرت به کشور چک از طریق ازدواج

طبق قانون ازدواج در کشور چک، شرایط به این صورت است که اگر شما با یک فرد از تبعه کشور چک ازدواج نمایید، هیچ محدودیتی در مورد دادن اقامت این کشور برای شما وجود ندارد.

در صورتی که قصد دارید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید باید حدود 5 الی 6 سال از زندگی مشترک شما گذشته باشد؛ توجه داشته باشید که ازدواج به هیچ عنوان نباید سوری باشد و هر دو طرف باید با مدارک مشخصی ثابت نمایند که ازدواج واقعی صورت گرفته است.

برای دریافت ویزا نیاز است که مدارک هویتی به سفارت ارائه دهید و همان‌طور که گفته شد باید مدارکی دال بر واقعی بودن ازدواج نیز ارائه شود. زمانی که فرد با یک شخص از تبعه کشور چک ازدواج می‌کند از تمام مزایای یک شهروند مانند تحصیل رایگان و همین‌طور اجازه کار تمام وقت برخوردار می‌شود.

اخذ اقامت کشور چک و اخذ تابعیت از طریق تولد

اخذ اقامت در جمهوری چک و اخذ تابعیت از طریق تولد دارای شرایط خاصی می باشد که به توضیح آن پرداخته ایم. کشور چک مانند بسیاری از کشورها برای اخذ تابعیت از طریق تولد از شرط خون پیروی می کند.

کشورهایی که از شرط خون پیروی می نمایند در صورتی به کودک متولد شده پاسپورت و اقامت دائم این کشور را می‌دهند که یکی از والدین اقامت دائم و یا تابعیت کشور چک را داشته باشد.

اگر کودکی از والد یا والدینی متولد شود که مقیم یا شهروند دائمی کشور چک باشد، چه کودک در چک متولد شود چه خارج از خاک آن، از دریافت اقامت و تابعیت این کشور بهره مند خواهد شد.

کشور چک در صورتی از شرط خون پیروی نمی‌کند که کودکی که در چک یافت شده است بی تابعیت باشد یا از والدین بی تابعیت متولد شده است. کودکانی که اقامت دائم و تابعیت این کشور را اخذ می نمایند می توانند از آموزش و بهداشت رایگان مانند سایرین بهره ببرند.

تماس با ما